strona 2 z 2
« < 12
AutorPropozycje zmian w Regulaminie PubliXo
25 Cze 2015 o 07:42
Przepraszam za błędy w moim poście. Nic mnie nie usprawiedliwia.
25 Cze 2015 o 10:54
Dokończę swoją myśl. Konflikt w literaturze i ogólnie sztuce jest siłą napędową. Bez niego akcja, dialogi stają się nużące. Czasem wymiana zdań pod tekstem na publixo jest gotowym scenariuszem np. komedii. Uważam, że dopóki opinię kontrastują, dopóki zdania są podzielone, czyta się je z ciekawością. Warto więc prowokować konflikt, ale nikogo nie obrażając. Różnice inspirują, nie zwalczajmy ich.
06 Paź 2015 o 22:45
Zgadzam się z Pstro - czasami nie są potrzebne regulaminy - dyskusja niekiedy trochę się stacza - jest jednak naturalnym krwiobiegiem pomiędzy użytkownikami. Bywa więc czasami niezbyt ładnie - ale za to mnóstwo razy jest uczciwe i twórczo. Niech żyje wolność wypowiedzi - to jest idea ponad inne .
07 Paź 2015 o 03:24
W Regulaminie serwisu POEZJA POLSKA jest napisane:
„...
28. Użytkownik nie może zamieszczać w Serwisie treści wulgarnych, obraźliwych, naruszających prawo lub lub zasady współżycia społecznego, niezgodnych z treścią Serwisu jako całości lub też poszczególnych jego fragmentów. Interpretacja dokonywana jest przez Administratora.

29. Zabronione jest prowokowanie lub eskalowanie przez Użytkownika sytuacji konfliktowych, obrażanie innych Użytkowników lub innych osób w swoich tekstach (wiersze, komentarze, wiadomości itp.).
...”
Uważam, że nic nie stoi na przeszkodzie aby podobne punkty były zastosowane w Regulaminie Publixo.
---
kaska137
10 Paź 2015 o 23:53
Myślę, że administrator publixo miałby za dużo do roboty.
11 Paź 2015 o 00:07
kaska137 napisał:
W Regulaminie serwisu POEZJA POLSKA jest napisane:
„...
28. Użytkownik nie może zamieszczać w Serwisie treści wulgarnych, obraźliwych, naruszających prawo lub lub zasady współżycia społecznego, niezgodnych z treścią Serwisu jako całości lub też poszczególnych jego fragmentów. Interpretacja dokonywana jest przez Administratora.

29. Zabronione jest prowokowanie lub eskalowanie przez Użytkownika sytuacji konfliktowych, obrażanie innych Użytkowników lub innych osób w swoich tekstach (wiersze, komentarze, wiadomości itp.).
...”
Uważam, że nic nie stoi na przeszkodzie aby podobne punkty były zastosowane w Regulaminie Publixo.


Przede wszystkim należałoby się odwołać do Regulaminu PubliXo, w którym napisano podobnie, mimo że nie identycznie.
I gdyby Administrator naprawdę wziąłby pod uwagę rozmaite, (bez)interesowne złośliwości oraz fobie co poniektórych użytkowników, często uniknęłoby się konfliktów z rodzaju bezpodstawnego oskarżania o coś, co nigdy nie miało miejsca, ośmieszania (choćby w tzw. satyrach), czynienia z ludzi o odmiennych poglądach psychicznie niezrównoważonych.
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
11 Paź 2015 o 00:23
Ależ Befano, Rozar robi to w swoich tekstach i komentarzach nieustannie, a jednak Ci to nie przeszkadza, gdyż macie podobne poglądy. Szkoda, że ta "chrześcijańska moralność", o której macie tyle do powiedzenia, sprowadza się w waszym wykonaniu do moralności Kalego.
11 Paź 2015 o 01:15
adk napisał:
Ależ Befano, Rozar robi to w swoich tekstach i komentarzach nieustannie, a jednak Ci to nie przeszkadza, gdyż macie podobne poglądy. Szkoda, że ta "chrześcijańska moralność", o której macie tyle do powiedzenia, sprowadza się w waszym wykonaniu do moralności Kalego.


adk bardzo Cię szanuję, jednak - a z Rozarem nieraz mieliśmy (prywatnie) - swoje przepychanki, to nie my "chrześcijańsko-moralni" atakujemy imponderabilia (uczucia ludzi wierzących, kościół jako instytucję, demokratyczną opozycję) ale wy: wciąż rządzący i ślepi na wszystko, co wokół nas się dzieje.

Tę wszechogarniającą biedę, żebraczą emigrację, bezrobocie, korupcję, chuligaństwo.

To wy, częstokroć w waszych tragicznych satyrko-limerykach natrząsacie się z tego, o czym napisałam wyżej.

Rozar jest taki jaki jest, ale na pewno "obraża" nie więcej niż wszelcy specjaliści od "fekaliów - genitaliów". "świnek - padlinek", "dupek - kupek" itp.

Rozar jest bezkompromisowy, czasem aż za... niemniej czy Portal poetycki to li tylko nasładzanie się identycznie myślących oraz czujących?

Wy, którzy obrażacie się za zjadliwą gorycz prezentowanej rzeczywistości, w przeciwieństwie do "Rozaropodobnych" jesteście finansowo doskonale urządzeni.

Już wspominałam na jakich zasadch, więc powtarzać się nie będę.

I pamiętaj: chrześcijaństwo to nie cierpiętnictwo. Chrześcijaństwo jest waleczne, niekiedy aż do męczeństwa.

A Regulamin? Można wyciszać wszelkie kontrowersyjne wpisy, hamować nadto upolitycznione teksty, wszak nie tylko autorstwa "Rozaropodobnych". Także tych, którzy jak niegdyś podśpiewywały w tajemnicy przed swymi rodzicami, dzieci, nadal siedzą rozradowani pod swoim wychodkiem i g***o klepią młotkiem", sądząc zapewne iż będzie owa czynność trwała wiecznie. Dlatego, kto przeciw nim [gdyż "g***o jak to g***o klepie się nierówno"], wówczas permanentne (do Administracji) donosy, szkalowanie, szydzenie, odwracanie kota ogonem, nękanie odmienniej myślących czy na koniec (i ostatecznie) odwoływanie się do martwego w swej literze, Regulaminu.

Co pewien czas wsadzony w mrowisko kij, dzikie awantury, nawet bany i znowu na pewien czas błogi, nudny spokój.
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
11 Paź 2015 o 03:03
Befano, również cię szanuję i nie chcę, aby ta dyskusja przerodziła się w konflikt między nami, jednak czuję się wywołany do odpowiedzi, co też uczynię.

Co do chrześcijańskiej moralności nie mam ochoty się wypowiadać, gdyż nie jest to portal światopoglądowy, lecz literacki. Mając jednak możliwość obserwowania i doświadczania tego "z boku", napiszę tylko, że w istocie niewiele się różnicie (poza realnym wpływem na władzę w państwach, w których żyjecie) od muzułmanów, na których z takim przerażeniem patrzycie, co niestety historia potwierdza. Oczywiście, jednak chciałbym podkreślić, że zarówno po jednej jak i po drugiej stronie, większość to ludzie całkowicie przyzwoici.

Co zaś do cierpiętnictwa to, z tego co wiem, dosyć specyficzną cechą tej religii była gotowość do nadstawiania drugiego policzka, czego niestety przeciwieństwo było przede wszystkim widać w waszych dziejach. Poza tym żyjemy w Polsce, więc jeśli jakiś chrześcijanin stwierdzi, że czuje się tu w jakikolwiek sposób szykanowany czy obrażany, wyśmieje mu się w twarz, gdyż akurat w tym kraju wyznawcy owej religii sąw porażającej większości, a do tego sami nie mają często żadnego szacunku do uczuć innych (łagodnie mówiąc), a nagminnie dopuszczają się różnego rodzaju ataków i skutecznie udaje im się zamykać usta tym, którzy odważą się mieć odmienne od nich zdanie.

Jeśli chodzi o biedę, emigrację itd., nie mam pojęcia do kogo miałoby odnosić się owo "wy", gdyż ja na żadną z rządzących w ostatnich latach partii swojego głosu nie oddałem, a poglądy, które wyznaję nigdy nie zdobędą w tyn państwie najmniejszego uznania, nie mówiąc już o realizacji. Dlatego też trudno mi to odnieść w jakikolwiek sposób do siebie.

Rozar jest bezkompromisowy - to fakt i nie jest to samo w sobie wadą. Jednak poglądy reprezentowane przez niego są niebezpieczne (by nie nazwać tego dosadniej) i, mówiąc łagodnie, obraźliwe dla innych. Ale niestety stojący po tej stronie tego nie dostrzegają, dają natomiast przyzwolenie na pogłębianie swoich projekcji i, chcąc nie chcąc, również wielu aktów przemocy (pomijam w tej chwili całkowicie przemoc symboliczną, która jest w tym kraju normą). Poza tym, a co jest dla tego portalu (literackiego - przypominam) najistotniejsze, jego teksty są zwyczajnie słabe, a stopień opanowania rodzimego języka - znikomy. To mnie nieustannie dziwi, dlaczego najbardziej krzykliwi obrońcy polskości (czymkolwiek by ona nie była w ich rozumieniu) tak słabo znają swój ojczysty język (że już o orientacji w kulturze, w której żyją, nie wspomnę). Jednak jest to niemalże reguła, czego zupełnie nie rozumiem - chcąc jawić się jako patriota, szczególnie dbałbym o wysoki poziom swojego języka, który przecież dla idei narodu jest jednym z elementów kluczowych. Rzeczywistość jednak jest, jaka jest, a od bezkompromisowości do barbarzyństwa bie jest wcale tak daleko, jakby mogło się wydawać.

Co do Regulaminu, jestem oczywiście jak najbardziej za wprowadzeniem wyżej zaproponowanych punktów, chociaż wymagałoby to pewnie większego wkładu pracy od Administratora portalu.
strona 2 z 2
« < 12
© 2010-2016 by Creative Media
×