Przejdź do komentarzyperformance mnie nie peszy
Tekst 12 z 14 ze zbioru: z lotu ptaka
Autor
Gatunekpoezja
Formawiersz / poemat
Data dodania2017-01-09
Poprawność językowa
Poziom literacki
Wyświetleń747

od wtedy - przekształcam się z tej kim jestem w tą którą być mogę.

mój cień mnie niszczy bo nie chcę się z nim zintegrować.

uciekam w somatykę.


kiedy jest we mnie dużo dobra szybko rośnie zło.

żeby zrównoważyć siły. prostytucja to substytut


małżeństwa. hybrydowy system łączący iluzję z seksem. wypowiadanie

grzechów poza konfesjonałem jest ekshibicjonizmem. weekendowo

kościoły pozbawione są boskiej energii wypełniającej sypialnie kochanków.


wprowadzam się w stan autoerotyczny. łapię pioruny w dłonie.

czas dojrzewa do apogeum. alienuję myśli od rzeczywistości.


budzę się ja. w sobie.


  Spis treści zbioru
Komentarze (9)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
Bardzo dobry wiersz, gdyż zmusza do zadumy i refleksji. Doceniam jego wartość, mimo że nie zgadzam się z jego przesłaniem. Ucieczka w cielesność nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Sądzę, że w pierwszym wersie zaimek "tę" tylko przypadkowo stał się "tą". Przecież to biernik, a nie narzędnik.
avatar
janko,fascynujące jst to,ze nigdy nie zmieniasz się jak kameleon,tylko każdy wiersz czy esej komentujesz jednakowo.
Natomiast substytutem jest ciało bynajmniej nie astralne,ale realne i połączone matafizycznie z drugim ciałem.O instyttucjonaliźmie nie wspomnę,ponieważ często się nie zgadzam z nim,i jeżeli chodzi o moją tolerancję jak i nietolerancję zbliżam się ku Europie,nieco bardziej odlegle od Polski,gdzie konfesjonalisci mówią nam ,że seks jest taki sam z wszystkim co się rusza i tak samo wygląda zdejmowanie majtek,Jez eli tak,to może na morzu,ale zapeniam księży,że czystość jest tak różna jak substytut.I to co realnie nierealne jest dla jednej pary może być realne dla drugiej pary.
avatar
Janko, bardzo dziękuję za notę i poczytanie. Przesłanie faktycznie jest dość osobliwe :)
Co do byka- niestety nie da się ukryć, że byk jest bykiem, a nasz Janko, jest mistrzem ortografii :) Dziękuję za "tę" i za wychwycone ewentualne kolejne :)
avatar
anettula - Ślicznie dziękuję za bycie, czytanie i zostawiony komentarz. Przyznam, intrygujący. Fantastyczne jest to, że wiele zawarte jest w wierszu, a czasem również bardzo dużo w pozostawionym pod nim komentarzu. Pozdrowienia.
avatar
Ja także czytam komentarze,a nawet kilka razy niektóre wiersze,ponieważ okazuje się,że czytelnik widzi niektóre sprawy inaczej albo z innej strony,jak w 3D.A pisarz czy poeta często nie zdaje sobie z tego sprawy.Jego niosą myśli.
avatar
Obecnie doczytałam,że kościoły pozbawione boskiej są pozbawione -tej nieboskiej według niektórych świętoszków energii,a energia bądź co bądź,jest każdemu potrzebna.Z pewnością nikt nie znajdzie jej za pieniądze.Tylko z czystą radością magnesu z żelazem można oddawać się namiętnościom.Inaczej pozostanie ołtarz.
avatar
A janko ma na myśli to,że sama namiętność budzi kontrowersje,i tu jest krzyżyk,ponieważ można się zatracić i zapomnieć o obowiązkach,o pracy i o życiu poza sypialnią.To stanowi zagrożenie dla nas samych.
avatar
Rozpisałam się trochę,ale te namiętności są niebezpiecznie zwierzęce,jak pisał JPII nawiązują do mody-printów,które pojawiają się w motywie modowym.
Natomiast psychologicznie rzecz ujmując,co można oddzielić,jak przecinkiem,czasem jest saks za pieniądze-udawany,a czasem zwierzęcy-nieudawany i prowadzi do prokreacji i do orgazmicznego oddania.Taka krótka chwila uwieńczona tym,czego czasem brakuje w związkach.Tego,co ktoś wybiera nie komentuję,każdy ma swoje prawa.
avatar
Bardzo ciekawy, świetnie napisany wiersz.
© 2010-2016 by Creative Media
×