Przejdź do komentarzy- Jam jest Bóg prawdziwy ... (podobieństwa)
Tekst 36 z 103 ze zbioru: prosto w oczy
Autor
Gatunekfilozofia
Formaproza
Data dodania2018-12-01
Poprawność językowa
Poziom literacki
Wyświetleń305

Na misyjne nauki autora występującego pod nickiem Zbyszek, uznającego swojego Boga i religię z nim związaną za jedynie prawdziwe, odpowiadam w ramach wiadomości skopiowanych z sieci.


Część pierwsza


Dużo tychże podobieństw, a podobno jest jeszcze więcej. Wszystko można przeczytać w książce byłego księdza, obecnie ateisty Llogariego Pujola. W swojej książce `Jezus 3000 lat przed Chrystusem. Faraon zwany Jezusem` udowadnia on, jakoby życie Jezusa i jego historia w nowym testamencie były zbiorem świetnie zmodyfikowanych i przerobionych mitów egipskich. Podobieństw nowego testamentu i mitologii egipskiej jest wystarczająco dużo, żeby uważać rozumowanie Pujola za słuszne. Zresztą L. Pujol nie jest osamotniony w swoich twierdzeniach. Czyżby mit chrześcijański zaczynał chwiać się w posadach, a ludzkość dotarła do prawdy o jego pochodzeniu?


Oto i owe podobieństwa:

 

- Faraona w starożytnym Egipcie uważano za syna boga - był człowiekiem, a zarazem bogiem jak Jezus. Jego matce zwiastowano boskie poczęcie, tak jak potem poczęcie Jezusa. Faraon był pośrednikiem między ludźmi a Bogiem, zmartwychwstał i wstąpił do nieba.


- Modlitwa `Ojcze Nasz`, którą według tradycji chrześcijańskiej ułożył Jezus, jest prawie jednakowa z `Modlitwą ślepca`, która znajduje się w tekście egipskim z 1000 roku przed Chrystusem.


- Tekst egipski (w języku demotycznym) z 550 r. przed Chrystusem `Opowieść Satmiego` mówi: `Cień boga pojawił się przed Mahitusket i oznajmił jej: Będziesz miała syna, którego będą zwać Si-Osiris?`. W tłumaczeniu Mahitusket znaczy `łaski pełna`, a Si-Osiris znaczy `syn boga`, czyli syn Ozyrysa.


- W mitologii egipskiej Set chce zabić dziecko imieniem Horus. Jego matka Izyda ucieka więc z nim, w Biblii Święta Rodzina ucieka do Egiptu przed Herodem.


- Egipcjanie uważali mirrę, kadzidło i złoto za emanacje boga Ra: złoto było jego ciałem, kadzidło jego zapachem, a mirra jego nasieniem.

.

cdn ... (albo i nie, to zależy od LOTTY)

  Spis treści zbioru
Komentarze (40)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
Pisz dalej ,bo to ciekawe.Jeśli ktoś wierzy ,to Twój tekst mu w niczym nie zaszkodzi,a niewierzący dowiedzą się jak powstała wiara w Jezusa ,chociaż prawdę mówiąc nie pierwszy raz o tym czytam.
Pozdrawiam.
avatar
Witaj.
Tak, jak i ja nie pierwszy raz czytam o boskości Chrystusa, którego nauki i zapisy biblijne nijak się mają do praktyk dzisiejszego Kościoła pod Jego wezwaniem. Więc każdemu"laniu wody" przez "nawiedzonych" misjonarzy należy wskazać jego miejsce w prawdzie o ...
avatar
Dopóki mamy do czynienia z rzeczowym dyskursem na temat tekstu biblijnego czy historii chrześcijaństwa, bez przytyków ad personam między autorami oraz bez lania pomyj na wyznawców/niewyznawców czegokolwiek, nie mam nic przeciwko.
avatar
dobrze - prawie i sprawiedliwie - byłoby, gdybyś szanowna LOTTO reagowała jedynie wobec prowokatorów ostrej wymiany zdań, a nie jak zwykle - "po całości". Bo przecież jedynym celem prowokatora (w przypadku publikacji na forum), jest doprowadzenie do sytuacji, w której zdenerwowany admin (czytaj LOTTA) karze wszystkich po równo, a szkodliwy według prowokatora tekst usuwa.
avatar
To oczywiste, że geneza chrześcijaństwa znajduje się w "domu niewoli" - "któryś nas wyprowadził z domu niewoli". Nie wiem tylko dlaczego polscy antysemici zmuszani są do nauki historii powstania narodu żydowskiego, poplątanej zresztą z fantasmagoriami tych, o których dosadnie wypowiedziała się Doda.

Trudno jednoznacznie stwierdzić skąd się wziął sukces tego żydowskiego plagiatu. Czy sprawiła to osoba Chrystusa, czy polityka Konstantyna, ale podobieństwa tkwią nie tylko w samych mitach, lecz także w towarzyszącej im sztuce sakralnej - patrz malowidła i rzeźby Izydy oraz Ozyrysa.

Ale, na Boga! Tego, Trotsiga, wiernym nie przetłumaczysz, ponieważ wiara nie opiera się ani na faktach, ani na logice. Ona jest wbrew logice i faktom. One się odbijają od wiernych jak groch od ściany, heheh.

Ale jest sposób na to. Analogiczny jak przy zwykłych uzależnieniach. Otóż każdy nałóg można podmienić innym nałogiem. I religię też można zastąpić inną religią. To jedyny sposób.
avatar
Legion - otóż ja nie zamierzam tutaj występować w roli "antymisjonarza" kogokolwiek, tylko krew mnie zalewa gdy ktoś na portalu literackim bawi się guru jakiejkolwiek sekty. A na dodatek ja, jako "prawie, że" góralskie dziecię, muszę zareagować na coś, co mnie po prostu wqrwia ... amen
Pozdrowienia - heheheheheeeeeeejjjjjj!!!!
avatar
Psalm 14:1
"Mówią nierozumni w swoim sercu, że nie ma Boga! I dopuszczają się rzeczy złych i haniebnych, nikt nie troszczy się o dobro".
avatar
A rozumni noszą kapłanom urobek i całują ich z wdzięczności po rękach.
avatar
heh, Lotta minusa dostała. Kropidło nie pomoże, ale może buty hiszpańskie albo iron maiden?
avatar
Widzą i doświadczają rozumni na sobie, w jak podły sposób zachowują się w coraz to częstszych przypadkach słudzy Boży, a przez nich kreowany Bóg ma w swojej pieczy (za pośrednictwem tychże kapłanów) jedynie bogatych, hojnie wspomagających Kościół - bronmus45
...
P.S - a tak przy okazji - tak Ciebie zauroczył czerwony (piekielny) kolor, że traktujesz mnie nim w minusach?
Oto miłosierdzie chrześcijańskie ze swoją twarzą ...
avatar
Odsyłam do tego:
https://www.gotquestions.org/Polski/Mity-dotyczace-Jezusa.html
avatar
Dopiero teraz zauważyłem "dwa dna" otrzymane od Zbyszka. Możesz się nie trudzić w kolejnym wejściu - ci, co mnie znają nie tylko z tutejszego forum doskonale wiedzą, że wszelkie oceny są dla mnie całkowicie nieistotne. Liczą się jedynie komentarze. A wystawiać denne oceny dla kopii tekstów, ściągniętych z sieci, no to już jest coś ...
avatar
Z podlinkowanego wyżej opracowania mały cytat:

Podsumowanie.
Twierdzenia, jakoby Jezus nie był nikim więcej niż jedynie kopią mitologicznych bożków, pochodzą od autorów, których prace zostały pominięte przez środowisko naukowe, ze względu na ich przekłamania jakie zawierały, przez co nie mogą być porównywane z ewangelią Nowego Testamentu, która wytrzymała blisko 2000 lat intensywnych analiz. Rzekome paralele znikają, gdy zostają porównane z oryginalnymi, historycznymi tekstami. Podobieństwa pomiędzy Jezusem a różnymi mitologicznymi bożkami są przedstawiane jedynie po to, by wprowadzić w błąd.

Jezus Chrystus jest wyjątkowy w całej historii, swoim głosem przewyższa wszelkich fałszywych bożków, wciąż stawia pytanie, które określa wieczne przeznaczenie każdego z nas: „A wy za kogo mnie uważacie?” (Ew. Mateusza 16.15).
avatar
Kolejne opracowanie obalające to, co Trotsiga dał:
https://pierwiastekzla.wordpress.com/2017/01/08/jezus-nie-jest-kopia-horusa/
avatar
Twoje tutaj - Zbyszku - kwilenia, pozostawiam bez odpowiedzi. Zapisy sprzed wielu setek lat przed narodzeniem Chrystusa o czymś świadczą i czegoś dowodzą. A Ty zamiast spokojnie poczekać na kolejne moje odcinki w tym temacie, starasz się używać argumentu siły, przejawiającym się chociażby w twoich tutaj ocenach. Stajesz się tym samym jedynie pośmiewiskiem w oczach innych.
avatar
I dalsze:
http://www.kosciol.pl/article.php/20070129232607667
avatar
Trotsigo, Twoje "dalsze odcinki" są w tych w/w opracowaniach już dawno obalone!
Masz zatem czas wolny - nie musisz już się trudzić ;)
avatar
No, ale obecnie trwają prace wykopaliskowe, analizowane są zwoje z Kumran, zwój miedziany i inne artefakty. Wyniki badań i wnioski są dostępne w Internecie dla wszystkich.

Internet to szatan. Obali wszystkich Bogów, ponieważ to nowy Bóg. Jeszcze młodziutki, ale przecież wrasta jak młody Bóg we wszystkich domach. A my, wszyscy, jesteśmy już JEGO sługami, choć może nie wszyscy jeszcze o tym wiemy.
avatar
Dalej ...dalej ... Zbyszku!!! Dawno nie miałem (a może nigdy) takiego wyniku w ilości komentarzy - zachęcam więc do poprawienia stanu licznika
avatar
A tak jeszcze - dla podsycenia zacietrzewienia adwersarza - przedstawię tutaj swoją, autorską sentencję:
...
Wiara wydaje się być tak prawdziwą, jakimi są jej kapłani - bronmus45
avatar
Który punkt w Regulaminie zabrania mi tutaj pisać o tym, o czym piszę i w sposób, w jaki to robię?!

Przecież można szerokim łukiem (a nawet jeszcze szerszym) omijać mnie i moje konto! Ktoś zmusza kogoś do zaglądania do tego, co publikuję?! A może są osoby, które chcą to tu czytać - czemu im zabraniacie??

Z tymi pytaniami Was, drodzy oponenci, zostawiam - zdrowia życząc: abście jak najdłużej tu sobie pożyli, bo to wszystko, co Was czeka, jeśli dalej tak będziecie się przeciwko Jezusowi stawiać!
[nie straszę, ale przestrzegam]
avatar
Trotsiga, skoro tak tęsknisz za wielością komentarzy - to : mówisz i masz, kolejny z linkiem do tekstu OBALAJĄCEGO Twoje pisanki
http://www.fronda.pl/a/dlaczego-jezus-jest-jednak-zupelnie-niepodobny-do-bostw-poganskich,29053.html
avatar
Licznik bije dla Trotsigi
:)
http://szerlowski.apologetyka.info/racjonalista/chrzescijanstwo-nie-jest-kopia-religii-egipskiej,975.htm
avatar
Jak widzisz, Trotsigo, Twoje tu "rewelacje" są dawno OBALONE, więc naprawdę trud Twój daremny...
Raduj się, bo masz czas wolny!
Dobranoc.
:)
avatar
Kolejna moja - nieco zmodyfikowana - sentencja:
...
Wartość każdej religii jest wprost proporcjonalna do wartości przewodników duchowych, czyli kapłanów, obecnie jej wysługujących - bronmus45
avatar
Podsumowanie:


1) Modlitwa Ojcze Nasz- nie ma w literaturze egipskiej, kłamstwo Pujola.


2) Zwiastowanie i 12-latek w świątyni- pierwowzór dziewictwa Matki Bożej nie ma żadnej analogii.


3) Przypowieść o Łazarzu i bogaczu- nie ma analogii.


4) Przemiana wody w wino- zwykła Egipska uczta i fermentacja wina. Kolejne kłamstwo Pujola.


5) Rozmnożenie chleba przez Sobka- Brak analogii, on dzięki swoim sztuczkom sprawia, że rośnie chleb.


6) Dwaj bracia- Opowiadanie powstało później niż biblijne opowiadanie Józefa.


7) Historia Mojżesza i Saragona- Opowiadanie o Saragonie jest kopią opowiadania o Mojżeszu.


8) Egipskie proroctwa spisane po czasie


9) Wniebowstąpienie- Faraon wstępujący po schodach lub promieniach słonecznych, żadnej analogii.


10) Bóg dający swoje ciało na pokarm nie ma swojej analogii w Egipcie.


11) Zmartwychwstanie Ozyrysa dzięki zaklęciom Izydy, która go posklejała, biedak przewracał się na boki, dalej pozostając w podziemiach.


12) Trójca- Egipt nie ma odwiecznie istniejącej Trójcy, zna także eneady i oktoady.


13) Zaratusztra- Jego idee są kopią biblijnych idei o czym świadczą daty.


14) Psalm 104- Podobieństwo słowne.


15) Stworzenie świata przez słowo- Egipski bóg aby wypowiedzieć słowo potrzebuje zębów, języka, a te zęby, język, serce są podrzędnymi bóstwami.


16) Człowiek stworzony na obraz boga- Nie ma takiej frazy w literaturze egipskiej.


17) Monoteizm- Czysty monoteizm występuje w biblii, Egipt zna pojęcie boga jedynego (Atum), który przejawia się w wielu postaciach form kulowych i bóstw. To zasadnicza różnica. Z pewnością pojęcie boga egipskiego nie było wzorem dla religii monoteistycznej Izraela.


18) Syn Boży- Egipt nie zna jedynego syna bożego równego-odwiecznego ojcu, który staje się człowiekiem dla z
avatar
Trotsigo ja nie służę żadnym ziemskim kapłanom!
Chyba mnie z kimś mylisz.
avatar
Nie zmieścił się punkt 18 z tekstu (ostatni podany wyżej link), więc go tu wklejam ponownie:

18) Syn Boży- Egipt nie zna jedynego syna bożego równego-odwiecznego ojcu, który staje się człowiekiem dla zbawienia świata.


Czytaj więcej na: http://szerlowski.apologetyka.info/racjonalista/chrzescijanstwo-nie-jest-kopia-religii-egipskiej,975.htm
avatar
Trotsigo, Twój Pujol (autor tekstu jaki podałeś) to ktoś, kogo wstydziłbyś się cytować, gdybyś nie był tak przesiąknięty nienawiścią do Jezusa; ale skoro tak złe uczucie zaślepia, to widać nie przeszkadza Ci to...
Współczuję Ci szczerze!
avatar
Twoje zaślepienie - Zbyszku - przerasta moje wyobrażenie o człowieku, jako istocie rozumnej. Nie mam więc najmniejszej ochoty podejmować z Tobą dyskusji. Ty masz swój wątek - ja swój (i ponadto parę tekstów wierszowanych), więc spróbuj wyhamować swoje emocje, zaoszczędź siły i umysł na sprawniejsze przedstawianie rzetelnych racji w S W O I M wątku.
avatar
:) Cieszę się, że piszesz rozsądnie teraz!
Dziękuję że bierzesz pod uwagę możliwość, że można mieć tu "swój kawałek podłogi"...
Nie musimy sobie wchodzić w drogę! - ja nie muszę czytać Ciebie, a Ty mnie, prawda?
No to ręka na zgodę?!
avatar
O żadnej zgodzie być nie może w sytuacji, kiedy tak naprawdę to nie było kłótni. Przypominasz mi do złudzenia pewnego użytkownika, tak samo "upierdliwego" w swoich przekonaniach o jedynie słusznej racji, jaką oczywiście sam przedstawia. Owocnej pracy - do niezobaczenia.
avatar
Dla mnie to jest biblioteka składająca się z jednej antologii, której dowolnie nadano wartość źródła pierwotnego i tysięcy tomów opracowań na jej temat, pozbawionych metodyki naukowej. Ktoś chce na to poświęcać życie, to jego sprawa, ale niech to będzie JEGO sprawa. Nie chce mi się więcej pisać na ten temat.
avatar
leo - w zupełności się z Tobą zgadzam - mnie się nawet nie tylko nie chce, ale z obrzydliwością odbieram kolejne "umiłowanie prawdy" kogoś nawiedzonego i niestety - "nie chcem, ale muszem" z wewnętrznej potrzeby mu odpowiedzieć.
Pozdrowienia.
avatar
Trotsigo, już znam Twoją odpowiedź :)
Dobrze słyszę i czytam - powtórzeń nie trzeba robić.
Pozdrawiam Cię :)
Polska, a też ten tu portal są chyba na tyle duże, że możemy żyć sami i innym żyć pozwolić, prawda?
Cześć :)
avatar
Legionie, chrześcijaństwo wygrało z popularnym wówczas kultem Mitry, bo nie wykluczało kobiet i wchłonęło równie popularny na terenie Imperium kult Izydy. Kobiety same nie pełniły znaczących funkcji w kulcie, stanowiły (i stanowią) jednak główną masę aktywnych wiernych. Ponadto wchłonięcie kultu Izydy dało chrześcijaństwu coś z siły pradawnego kultu Bogini Matki.
avatar
Za to święty Piotr z poganami nie jadał, był ortodoksyjnym Żydem i nienawidził kobiet. Największym ciosem dla uczniów, o których sam Chrystus nie miał najlepszego zdania, było objawienie się zmartwychwstałego w pierwszej kolejności Marii z Magdali, a nie Piotrowi, czy któremuś z jego konkurentów. To był szok. Prawdziwy szok, z którego Kościół do dziś nie potrafi się otrząsnąć.
avatar
Legion - jak głoszą pokolenia wróblowatych, które to nabyły owe niesprawdzalne newsy drogą przekazywania z dzioba do dzioba, Maria Magdalena była ... żoną Jezusa z Nazaretu
avatar
Żeby tylko to! Przecież w Polsce żyje potomkini Jezusa i Marii Magdaleny - niejaka Joanna spod krzyża, która nie tak dawno przybyła na komisję sejmową d/s GMO. Tam się ujawniła i zażegnała problem GMO. Od tamtej pory już nikt o tym nie gada. Księżna Pani z dynastii Merowingów pokonała demona GMO.
avatar
Legion - a owa cudotwórczyni nie jest przypadkiem spokrewniona z niejakim Kaczyńskim? Jarosławem Kaczyńskim?
© 2010-2016 by Creative Media
×