Przejdź do komentarzy- Jam jest Bóg prawdziwy ... (podobieństwa) cz.2
Tekst 37 z 103 ze zbioru: prosto w oczy
Autor
Gatunekfilozofia
Formaproza
Data dodania2018-12-02
Poprawność językowa
Poziom literacki
Wyświetleń290

Część pierwsza pod adresem:

https://www.publixo.com/text/0/t/28343/title/-_Jam_jest_Bog_prawdziwy_..._(podobienstwa)

...

Część druga (skopiowane z sieci)

.

- Obraz uczty, który znajduje się on na grobie egipskim w Paheri (1500 lat przed Chrystusem). Przedstawia zamienienie wody w wino przez faraona (jest tam sześć dzbanów, w cudzie, jakiego dokonał Jezus, jest też sześć dzbanów. Teologowie ciągle zadają sobie pytanie, dlaczego sześć (Llogari Pujol twierdzi, że dlatego, iż skopiowano opowieść egipską)


- Bóg Sobek, o czym opowiadają `Teksty z piramid`, z 3000 roku przed Chrystusem rozmnożył chleb i ryby i rozdał ludziom na brzegu jeziora Faiun. Następnie chodzi po wodach tego jeziora. (Na gotyckich malowidłach przedstawiających cudowny połów ryb przez apostołów można się dopatrzyć, że te ryby to specjalny gatunek żyjący tylko w Nilu).


- Ozyrys, bóg zboża, umierający, co roku, pozwalał Egipcjanom żywić się swoim ciałem (chlebem). W `Tekstach z piramid` zwany jest także `panem wina`. Ozyrys daje Izydzie do picia z kielicha swoją krew, by pamiętała o nim po jego śmierci.


Horus został zrodzony z dziewicy - Jezus został zrodzony z dziewicy


Przybranym ojcem Horusa był Seb lub Seph - Przybranym ojcem Jezusa jest Joseph (Józef)

.

cdn... (jeśli LOTTA się nie zeźli ...)

  Spis treści zbioru
Komentarze (30)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
Mam i tu wklejać linki do arytkułów/opracowań, które obalają te wymysły, jakie jakiś gość spłodził, a Ty kolego bezrefleksyjnie kopiujesz??!
[są te linki pod wskazanym adresem poprzedniej części].
avatar
Czy ja ci śmiecę pod Twoją publikacją? A co wczoraj na pożegnanie wieczoru obiecywałeś?
Witaj Arsene ... i żegnaj - nie chcę Ciebie tu więcej widzieć
avatar
A to nie jesteś za tym, aby PRAWDA była głoszona, a nie kłamstwa?!
Ja jestem za prawdą, dlatego na oszczercze teksty reaguję!
avatar
Nie mam zamiaru z Tobą dyskutować, a Twoje "prawdy" oceniam w kategorii trzeciej prawdy ks. Józefa Tischnera - jeśli wiesz, o czym wspominam.
EOT
avatar
wielce sanowna półetko, wystaw to wyskrobane dziełko na zewnątrz a zobaczycz, że muchy zlecą się chmarą, bo może nie wiesz ale one lubią g.... .
(zapis adekwatny)
avatar
Z tezami wiedzy jak z kobietą - co i rusz zmieniają swoją wartość - bronmus45
avatar
Kiedyś Wiedza opierała się na dowodzie. Czyżby nastąpiły zmiany?
avatar
- a ile znajdujesz niepodważalnych dowodów na istnienie Boga / Chrystusa?
Czyżbyś wyznawał zasadę, która jednoznacznie określa pewną grupę ludzi, umownie nazwanych moherami ...

MOHER NIE MUSI MYŚLEĆ (dowodzić) - ON WIE ...
avatar
Trzeba nie widzieć, aby stwierdzić: to tak na pstryknięcie palcem lub kichnięciem w chusteczkę. Mnie wcale nie zależy na twojej edukacji. Zaryzykuję za to zbadanie twojego umysłu i chętnie udowodnię istnienie Boga, jeśli ty wpierw udowodnisz, że Go nie ma.
avatar
No dobra, czas na podsumowanie:

LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TYCH BOGÓW!
avatar
Bartymeusz - twoje komentarze (jeśli można je tak nazwać) niezbicie za to dowodzą, że mam do czynienia z osobnikiem nie nadającym się do sieciowych społeczności. Próbujesz tutaj zastosować argument siły - obrażając mnie - bo po prostu brak ci siły argumentu. Jeszcze jedna taka próba z twojej strony skończy się na czarnej liście.
Żegnam.
avatar
Czy Psalmy nie są przypadkiem plagiatem babilońskich pieśni do boga Marduka? Czy imiona archaniołów nie są imionami babilońskich bogów? Twierdzenie, że to dawne cywilizacje kopiowały teksty koczowników włóczących się po Bliskim Wschodzie jest moim zdaniem bardzo śmiałe.
avatar
luftikus - gdzieś Ty się chował [:-)))], jak mnie tutaj próbowano sprowadzić "na deski" wczoraj - w pierwszej rundzie? Bardzo mądrze prawisz i chwała Ci za te słowa.
Pozdrawiam
avatar
Wiedza opierająca się na jednej księdze, będącej kompilacją zapożyczonych tekstów, księdze spisanej na potrzeby jednego plemienia, nie jest wiedzą!
avatar
luftikus - dobrze byłoby, żebyś to ostatnie swoje stwierdzenie powtórzył również w pierwszej części
3msie
avatar
Może powinno się też wspomnieć, że oprócz Egiptu i Mezopotamii ważnym źródłem „inspiracji” był dawny Iran. Akurat najważniejsze elementy chrześcijaństwa mają swe korzenie w religii Zaratusztrian.
avatar
luftikus - i tak zapewne uczynię w posumowaniu tego wątku - ale to jeszcze nie koniec.
Pozdrawiam
avatar
Ja jednak skłaniam się ku twierdzeniu, że najważniejsze elementy chrześcijaństwa przenikają się wzajemnie z  religią Zaratusztrian i nawzajem uzupełniają.
avatar
Ciekaw jestem dalszego ciągu. Polecam książki zapomnianego nieco historyka Arnolda Toynbeego, który pisał też trochę o religiach tu wspominanych.
avatar
Usłyszałem kiedyś od wieśniaka w centralnej Polsce, że dusza zmarłego musi przejść przez most! Nie mam pojęcia, skąd on to wiedział, ale mnie wtedy zatkało! :)
avatar
luftikus - a mnie zatkało, kiedy to spotkałem na "zapadłej wiosce" sprzedawcę w sklepie GS, z którym rozmowa nie była zbyt dla mnie łatwa ... Okazało się, że jest dr.habilitowanym nauk humanistycznych - po prostu dyplomowanym filozofem. Nie dociekałem szczegółów jego "zesłania" do tej głuszy.
avatar
A ja kiedyś spotkałem w niemieckim lesie doktora filozofii z UJ, sadził drzewka.
avatar
luftikus - no, ale przynajmniej był świadom, że należy je sadzić "zielonym do góry" i zapewne lepszą "kasę trzepał" niż na UJ, za swoje wykłady.
avatar
To było 30 lat temu, zapewne w tydzień zarobił więcej niż w Polsce przez cały rok. To były czasy!
avatar
trotsiga, o niczym innym nie marzę. Twoja propozycja poprawiła mi nawet humor.
avatar
A każdego, kto odbiera mi wolność słowa, traktuję gorzej od papieru toaletowego.
avatar
jako biblijny - niewidomy żebrak - jesteś już postacią na tyle skazaną przez los na poniewierkę, że nie mam zamiaru i ja tobie bardziej jeszcze dokopywać. Po prostu pozostaniesz dla mnie cieniem cienia, czyli cieniasem, niewartym zauważenia.
avatar
luftikus - "To było 30 lat temu, zapewne w tydzień zarobił więcej niż w Polsce przez cały rok. To były czasy!"
...
No, może nie aż tak - lecz na pewno nie żałował swoich, wypielęgnowanych rąk, po otrzymanej zapłacie za pracę.
SIEMA!!!
avatar
W jeden dzień mógł zarobić ponad 100 DM (10 Pfennig za drzewko), czyli 500-600 DM w tygodniu. Polak po studiach zarabiał 20-40 DM w miesiącu, czyli do 480 DM. Tak sobie to przypomninam!
avatar
luftikus - o, cholera ... nie wiedziałem - dzięki za informację
© 2010-2016 by Creative Media
×