Przejdź do komentarzypupa i kupa
Tekst 2 z 11 ze zbioru: jarmarczne
Autor
Gatuneksatyra / groteska
Formafraszka / limeryk
Data dodania2019-08-12
Poprawność językowa
Poziom literacki
Wyświetleń145

Rolnik Felek nad jeziorem w Ryni

zbierał z pola plon dorodnych dyni.

Nagle zobaczył ciało

które wśród nich kucało.

Kupa i pupa. Lecz nie od świni.  Spis treści zbioru
Komentarze (15)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
Jak zrzucał,
To kucał?
Wooow...
avatar
to była ona
- sąsiada żona
avatar
Żona sąsiada kucała?
Historyja czyli cała?
avatar
gdzież tam
- odeszła,
jak się wy...ła
avatar
W drugim wersie błąd fleksyjny. Dopełniacz liczby mnogiej od dyni to dyń. Można ten błąd naprawić, dając w tym wersie liczbę pojedynczą, czyli "dorodnej dyni". Podobnie można usunąć błąd interpunkcyjny, wstawiając po trzecim wersie przecinek.
avatar
Pewno masz rację, ale ja w tego typu "tfurczosci" nie przywiązuję najmniejszej wagi do "literackości dzieła". Dziękując za fachową uwagę pragnę nadmienić, że i w kolejnych tekstach zapewne znajdziesz wiele błędów, którymi to nie zamierzam się przejmować.
Pozdrawiam.
avatar
Ja przecież nie odnosiłem się do "literackości dzieła", a jedynie do poprawności językowej. Przecież to proste jak świński ogon. Pomijam boczek ze świni, który uwielbiam.
avatar
W określeniu "literackość dzieła" - ujętym w cudzysłów - zawarłem zarówno formę jak i warsztat tworzący owo "dzieło"
avatar
Powiało nowością ;-)))
avatar
Raczej smrodem.
avatar
Puszczyku, to jakby znany smrodek. Pojawia się podobnie jak jeden z nieobecnych od niedawna użytkowników zaraz po mnie, wykorzystując część mojego pomysłu. Myślałem, że być może to nowe wcielenie owego, ale stanowczo odrzuciłem tę myśl. Tamten nie tylko podkradał moje pomysły, ale jednocześnie posądzał mnie o plagiat. Ten tylko ostrzega, że będzie podkradał moje pomysły, a ponadto pisze o wiele poprawniej od nieobecnego. Nie wykluczam jednak, że kontynuuje jego misję. Być może na jego zlecenie.
avatar
Nie mam pojęcia, co ma oznaczać wymiana korespondencji pomiędzy użytkownikami portalu pod czyimś postem. Zapewne tylko to, że obydwaj nie mają pojęcia o zasadach komentowania, lub też chcą za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę. I jedno i drugie świadczy dobitnie o żałosnym stanie moralnym owych dyskutantów. Tak przynajmniej sądzę, jako autor tekstu.
avatar
Puszczyk, a "smród" nie może być nowy?
avatar
Tu jest wyraźnie wskazane źródło.
Choćby w tytule.
Faktycznie, zajefajne nowatorstwo.
I z daleka śmierdzi autorem - nie nowatorem.
avatar
No i znowu kuśtykanie jak u owego nieobecnego. W wersach pierwszym i drugim średniówka 4/6, a w piątym 5/5. Coś jednak mają wspólnego.
© 2010-2016 by Creative Media
×