Tekst 8 z 22 ze zbioru: Schizofreniczna głębia
| Autor | |
| Gatunek | poezja |
| Forma | wiersz / poemat |
| Data dodania | 2026-05-08 |
| Poprawność językowa | |
| Poziom literacki | |
| Wyświetleń | 198 |

in articulo mortis
szaty zrzucamy
idziemy tam
gdzie będzie nas sądzić
Bóg niekarany
m.a.w.








... przypisali mnie / wielu z nas
do świata wyznających Boga
prawdziwie - i tych dla wygody życia.
Nam nie dano szans na wybór ...
i jednocześnie nie tracić łączności duchowej ze Stwórcą bowiem wszystkie drogi prowadzą do Rzymu
za wyjątkiem jednej -
Tej która wiedzie do Boga
albo apostazja albo razem z Bogiem
nikt ciebie nie zmusza do wiary
dlatego proszę: nie pisz tu takich głupot
oceny: bezbłędne / znakomite
(patrz całość wraz z tytułami)
- to metafora dwukierunkowego przejścia, otwartego na /zawsze płatny/ ruch
WTE i
WE WTE
TAM i
Z POWROTEM
To szare codzienne życie decyduje, o której godzinie
/podobnie jak urzędy, szpitale, karczmy, sklepy, szkoły, kościoły, cmentarze czy domy/
są na 7 spustów ryglowane,
i nawet mysz się tędy nie prześlizgnie
Natomiast ten, który narzucono nam za pośrednictwem osób ubranych w czarne sukienki - często siejących zgorszenie - nie może być tymże "światłym i sprawiedliwym", pozwalając na czyn przymuszania nieświadomych niemowląt do podejmowania za nich decyzji o wierze w niego.
Dwa zdania do "mecenasa" - musisz żyć w innym świecie prawa, jeśli uważasz sprawę apostazji za tak łatwą, jak ... sprawa zniewolenia niemowalka do przyjęcia chrztu. Nie życzę sobie, abyś dyskutował ze mną za pośrednictwem innych autorów publikacji - świadczy to jedynie o twojej błazenadzie ...
~~
oceny: bezbłędne / dobre
Nie podoba mi się to wyrażenie - "Bóg niekarany". Razi ten przymiotnik, wywodzacy się z prawa karnego, w połączeniu z Bogiem. Brzmi jak komentarz prawniczy, a nie figura poetycka.
PS
Kolejny już raz, ten upierdliwy Almec, zamiast komentować Twój utwór, czepia się innych komentatorów.
oceny: bardzo dobre / znakomite
Wciąż płączą nad swoim losem
- do płaczu zmuszając innych.
To zasada drani zimnych
- owianych słów swych patosem ...
~~
Ale fajnie że podzieliłeś się tutaj swoim zdaniem.
Dziękuję.
Z Twojego zawiłego komentarza wywnioskowałem jedynie iż mniemasz żeś autorytet ;)
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Pozdrawiam
oceny: bezbłędne / znakomite