Tekst 103 z 108 ze zbioru: Na drogę życia
| Autor | |
| Gatunek | poezja |
| Forma | wiersz / poemat |
| Data dodania | 2026-05-10 |
| Poprawność językowa | - brak ocen - |
| Poziom literacki | - brak ocen - |
| Wyświetleń | 211 |

Jak tylko próg przekroczymy
Bram wieczności pobiją nas
Za głupotę która przekroczyła
Wszelką skalę przyzwoitości
Niejednej kobiecie jej babcia
Na progu oczy wydrapie
Że kota niańczyła
A dziecko czyli potomka pozbyła
Za tą Unię i suwerenności wyzbycie
Za wiarę w propagandę
Cowidowe szczepienia
Za naiwność w klimatu ocieplenia
Za czarnych przyjmowanie
Czeka srogie i tęgie lanie
I mi też się dostanie
Że rozumiałem
I między oczy bestii
Nie strzelałem








w Unii Europejskiej
bolszewickie wszy nie grożą.
Prawda jest taka
że niestety
Polska nie jest mocarstwem które może sobie pozwolić
na względną suwerenność
co za tym idzie lepsza UE niźli przywdziewek ruskiej onucy .
Tylko skórzane łby tego nie pojmują .
Miłego wieczoru Panie Patrioromantyk
Dziady nasze... w niebie?! Niebo im niemiłe?!
W niebie nie ma waśni - w niebie wszyscy nasi!
Nam wybiją zęby i wyłupią oczy
Ojce, co są... w niebie??
Nie rób jaj se z gęby! Nikt TAM nie podskoczy!
____________________
Z Bogiem! Z Bogiem! Uważaj na siebie!
PATRIOTYCZNIE
PO POLSKU
Za TĘ UniĘ, bo z TĄ UniĄ!
Za TĘ prawdĘ, bo z TĄ prawdĄ!
Za TĘ PolskĘ, bo z TĄ PolskĄ!
Za TĘ chwilĘ, bo z TĄ chwilĄ!
Za TĘ AmerykĘ, bo z TĄ AmerykĄ!
----------------------
Najwyższa pora pojąć tĘ zasadĘ
/bo z tĄ zasadĄ/
TĘ ...Ę, bo TĄ ...Ą!
/zgodnie z art. 148. paragraf 1. polskiego "Kodeksu Karnego"/
kończy się wyrokiem odsiadki nawet dożywocia ;(
PO BABCINEMU ODRADZAM
To obecne pokolenie ma tą słabość - poprzednie nie miały wątpliwości.
Mamy tylko tyle suwerenności by brać odpowiedzialność za pożyczki brane na nasze konto.
Ten kto pieprzy o ruskich onucach ma wyprany łeb - bo nie wie gdzie zło prawdziwe .
Niestety ale Unia,- stanowi dla mnie tak wielkie zło że nie mam głowy na poprawność wobec niej - TEJ -owej - niech ją tam ........
że pewnie jak Twój idol Grzesiu
chętnie byś pobierał wynagrodzenie
za udział w obradach Europarlamentu :)
m n i e j s z y!/ kraiczek
- jakim jest Polska -
NIGDY
nie będzie suwerenny. Bajki o niepodległości takiego krasnoludka DZISIAJ można se wsadzić
m-dzy bajki
;(
Mało tego Braun jest specjalistą od nieludzkich idei czyli od ideologicznych zagrożeń oraz to moralny ekspert -- polecam filmy.
Dlatego punktując debilizm i groteskę w Unii powinien ze swym fachem powiekać kilkadziesiąt razy więcej od jakiegokolwiek tam zasiadającego posła - kretyna .
Bo chyba adwersarz się zgodzi że mamy tak wysyp kretynów .
Wolność - już zrezygnowaliście ? A ja nie !
...Jak ten współczesny rycerz w blaszanym hełmie z niedotlenieniem umysłowym błądzisz romantyczną ideą :)
To że Braun pobiera pensję Europosła to debilny zarzut - bo np. polscy posłowie do Reichstagu - też byli w takiej sytuacji ....
Byli przeciwko tworowi państwowemu który ich opłacał .
Nie ma Dawidku sensownego argumentu przeciwko Braunowi - nie ma - dlatego są tylko inwektywy szczekających piesków typu ,, ruska onuca,, albo niedotlenienie itp.
Taka marnizna intelektualna i moralna .
Wysil się i przedstaw logiczny zarzut do któregokolwiek zdarzenia jakie Braun dokonał ....
Ale przytocz tylko- jeden by rozmydlać i prawidłowo go zredaguj...... bez opluwania - tylko surowa argumentacja ......
O ile jesteś na takim poziomie by coś takiego popełnić i nie pisać bzdur.
Bo jeżeli zaczniesz logicznie uzasadniać - analizować zarzut - to zaczniesz myśleć i sam stwierdzisz jakimi zakutymi łbami albo cynicznymi łajdakami są jego oponenci. -
JEST
pochodną chrześcijańskiego karmienia wszystkich /jak leci/
tych, którzy mają czelność
bez żadnych własnych zasług i praw
nas wszystkich doić i kroić
i to na grubo
I TA KOLEJKA /ogonek/ SĄ STRASZNE
Dosłownie i bez przesady - twórczość Brauna to majestat - i nie ma osoby godniejszej i bardziej zadłużonej więc i której jesteśmy dłużni wdzięczność .
My mu ze zbiórki dwór powinniśmy postawić .
Co NIE ZMIENIA FAKTU, ŻE TO TEŻ UCIEKINIER ;(
Od bohatera-patrioty Andrzeja Poczobuta uczmy się heroizmu i dzielności
niż myślałem
bowiem o Tobie prawię powyżej
a nie o przygłupie z gaśnicą.
Zdejm piastowski hełm waćpan ;)
zdejm ten hełm waćpan radzę ;)
My mu ze zbiórki dwór powinniśmy postawić ."
To stawiajcie. I jeszcze mu kupcie osła do pary.
Dawaj co Ty tam kryjesz pod tym piastowskim szyszakiem ;)