Przejdź do komentarzyNasi dziadowie nam gęby obiją
Tekst 103 z 108 ze zbioru: Na drogę życia
Autor
Gatunekpoezja
Formawiersz / poemat
Data dodania2026-05-10
Poprawność językowa
- brak ocen -
Poziom literacki
- brak ocen -
Wyświetleń211


Jak tylko próg przekroczymy

Bram wieczności pobiją nas

Za głupotę która przekroczyła

Wszelką skalę przyzwoitości


Niejednej kobiecie jej babcia

Na progu  oczy wydrapie

Że kota niańczyła

A dziecko czyli potomka  pozbyła


Za tą Unię i suwerenności wyzbycie

Za wiarę w propagandę

Cowidowe szczepienia

Za naiwność w klimatu ocieplenia

Za czarnych przyjmowanie

Czeka srogie i tęgie lanie



I mi też się dostanie

Że rozumiałem

I między oczy bestii

Nie strzelałem


  Spis treści zbioru
Komentarze (21)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
Prawda jest taka że Polsce
w Unii Europejskiej
bolszewickie wszy nie grożą.

Prawda jest taka
że niestety
Polska nie jest mocarstwem które może sobie pozwolić
na względną suwerenność
co za tym idzie lepsza UE niźli przywdziewek ruskiej onucy .

Tylko skórzane łby tego nie pojmują .

Miłego wieczoru Panie Patrioromantyk
avatar
Oczy nam wydrapią, skopią głupi tyłek
Dziady nasze... w niebie?! Niebo im niemiłe?!

W niebie nie ma waśni - w niebie wszyscy nasi!

Nam wybiją zęby i wyłupią oczy
Ojce, co są... w niebie??

Nie rób jaj se z gęby! Nikt TAM nie podskoczy!
____________________

Z Bogiem! Z Bogiem! Uważaj na siebie!
avatar
PISZEMY/MÓWIMY/ŚPIEWAMY
PATRIOTYCZNIE
PO POLSKU

Za TĘ UniĘ, bo z TĄ UniĄ!

Za TĘ prawdĘ, bo z TĄ prawdĄ!

Za TĘ PolskĘ, bo z TĄ PolskĄ!

Za TĘ chwilĘ, bo z TĄ chwilĄ!

Za TĘ AmerykĘ, bo z TĄ AmerykĄ!
----------------------

Najwyższa pora pojąć tĘ zasadĘ
/bo z tĄ zasadĄ/

TĘ ...Ę, bo TĄ ...Ą!
avatar
Strzelanie między oczy do kogokolwiek

/zgodnie z art. 148. paragraf 1. polskiego "Kodeksu Karnego"/

kończy się wyrokiem odsiadki nawet dożywocia ;(

PO BABCINEMU ODRADZAM
avatar
Suwerenność jest święta i tylko oszukane i wypaczone łby tego nie rozumieją .
To obecne pokolenie ma tą słabość - poprzednie nie miały wątpliwości.

Mamy tylko tyle suwerenności by brać odpowiedzialność za pożyczki brane na nasze konto.

Ten kto pieprzy o ruskich onucach ma wyprany łeb - bo nie wie gdzie zło prawdziwe .

Niestety ale Unia,- stanowi dla mnie tak wielkie zło że nie mam głowy na poprawność wobec niej - TEJ -owej - niech ją tam ........
avatar
Rozar , ta Unia stanowi dla Ciebie tak wielkie zło
że pewnie jak Twój idol Grzesiu
chętnie byś pobierał wynagrodzenie
za udział w obradach Europarlamentu :)
avatar
Malutki /54 razy od Rosji i 32 razy od USA
m n i e j s z y!/ kraiczek

- jakim jest Polska -

NIGDY

nie będzie suwerenny. Bajki o niepodległości takiego krasnoludka DZISIAJ można se wsadzić
m-dzy bajki

;(
avatar
To że Braun pobiera pensję europosła to nic złego - nawet nie widzę jakiejkolwiek przesłanki by to wytykać.
Mało tego Braun jest specjalistą od nieludzkich idei czyli od ideologicznych zagrożeń oraz to moralny ekspert -- polecam filmy.
Dlatego punktując debilizm i groteskę w Unii powinien ze swym fachem powiekać kilkadziesiąt razy więcej od jakiegokolwiek tam zasiadającego posła - kretyna .
Bo chyba adwersarz się zgodzi że mamy tak wysyp kretynów .

Wolność - już zrezygnowaliście ? A ja nie !
avatar
Rozar , rozumiałbym Ciebie gdybyś swoje mądrości na temat suwerenności i potęgi Naszej Ojczyzny głosił np. za Piastów czy Jagiellonów ???

...Jak ten współczesny rycerz w blaszanym hełmie z niedotlenieniem umysłowym błądzisz romantyczną ideą :)
avatar
Dawidku - nie potrafisz przedstawić nawet jednej tezy,- jako tako uzasadnionej,- przeciwko Braunowi.

To że Braun pobiera pensję Europosła to debilny zarzut - bo np. polscy posłowie do Reichstagu - też byli w takiej sytuacji ....
Byli przeciwko tworowi państwowemu który ich opłacał .


Nie ma Dawidku sensownego argumentu przeciwko Braunowi - nie ma - dlatego są tylko inwektywy szczekających piesków typu ,, ruska onuca,, albo niedotlenienie itp.
Taka marnizna intelektualna i moralna .

Wysil się i przedstaw logiczny zarzut do któregokolwiek zdarzenia jakie Braun dokonał ....

Ale przytocz tylko- jeden by rozmydlać i prawidłowo go zredaguj...... bez opluwania - tylko surowa argumentacja ......
O ile jesteś na takim poziomie by coś takiego popełnić i nie pisać bzdur.

Bo jeżeli zaczniesz logicznie uzasadniać - analizować zarzut - to zaczniesz myśleć i sam stwierdzisz jakimi zakutymi łbami albo cynicznymi łajdakami są jego oponenci. -
avatar
To, że jako chrześcijański naród karmimy również wszelkiej maści uciekinierów /w tym Grzegorza B./

JEST

pochodną chrześcijańskiego karmienia wszystkich /jak leci/

tych, którzy mają czelność
bez żadnych własnych zasług i praw
nas wszystkich doić i kroić
i to na grubo

I TA KOLEJKA /ogonek/ SĄ STRASZNE
avatar
Ciężki nonsens - Braun ma zasługi nieporównywalne z całym obecnym parlamentem .

Dosłownie i bez przesady - twórczość Brauna to majestat - i nie ma osoby godniejszej i bardziej zadłużonej więc i której jesteśmy dłużni wdzięczność .

My mu ze zbiórki dwór powinniśmy postawić .
avatar
Zasługi Grzegorza B. są mierzalne,

Co NIE ZMIENIA FAKTU, ŻE TO TEŻ UCIEKINIER ;(

Od bohatera-patrioty Andrzeja Poczobuta uczmy się heroizmu i dzielności
avatar
Rozarku , Rozarku , widać niedotlenienie Twojej szyszynki jest dużo większe
niż myślałem
bowiem o Tobie prawię powyżej
a nie o przygłupie z gaśnicą.

Zdejm piastowski hełm waćpan ;)
avatar
Proszę nie oglądać TVN-u -jak przyjdzie ochota to proszę postawić tezę - o ile jest taka zdolność.
avatar
W dobie szerokiego i szybkiego dostępu do informacji radzisz nie oglądać TVN-u



zdejm ten hełm waćpan radzę ;)
avatar
"(...) twórczość Brauna to majestat - i nie ma osoby godniejszej i bardziej zadłużonej więc i której jesteśmy dłużni wdzięczność .

My mu ze zbiórki dwór powinniśmy postawić ."

To stawiajcie. I jeszcze mu kupcie osła do pary.
avatar
Tak, tak. Zadłużonej, jak piszesz. I on i jego otoczenie ma dług wobec rozumu.
avatar
Leo zdobądź się na merytorykę .
avatar
Rozar , prosisz Leo o merytorykę ?? Może sam wyjaśnij swoją wizję super suwerennej Polski , mocarstwa które same ustala prawo obowiązujące cały świat .

Dawaj co Ty tam kryjesz pod tym piastowskim szyszakiem ;)
avatar
Spadaj Dawidku - tylko powietrze psujesz
© 2010-2016 by Creative Media
×