Przejdź do komentarzywersy światła
Tekst 10 z 22 ze zbioru: Schizofreniczna głębia
Autor
Gatunekfilozofia
Formawiersz biały
Data dodania2026-05-12
Poprawność językowa
Poziom literacki
Wyświetleń182

...A tylko dobro i miłość

siejąc pośród chwastów

niczym głupcy

ogród życia uprawiamy


bowiem dzisiejszy świat

potrzebuje zdecydowanych dłoni

zdolnych zło i nienawiść wyplenić .







m.a.w.

  Spis treści zbioru
Komentarze (17)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
Tylko przyklasnąć.

Pozdrawiam.
avatar
Dobro i miłość siać trzeba wszędzie - czyli tam, gdzie chwasty też. Co więc, Przyjacielu, każesz robić z uprzykrzonymi chwastami? Powyrywać je, prawda? A zatem "usunąć"? Pozabijać czyli! Metafora ludzi-ogrodników, siewców dobra i zła i eliminacja chwastów i pielenia ogrodu tylko z pozoru wydaje się dla tak "chrześcijańskiego" myślenia dobra, bo biologicznie i agrarnie jak najbardziej sensowna. Tyle że np. taki Hitler kazał chwasty kierować prosto do gazu, a stamtąd przez komin puszczać z dymem w niebyt. Ich popioły miały urzyźniać glebę.
avatar
Tadeo , serdecznie pozdrawiam.
avatar
Belino , to idź przykładowo między pedofilów w sutannach i siej sobie tam miłość , bylebyś dziecka tam nie brał lub nie posyłał.

Miłego .
avatar
Dobro i miłość ...

miłosierdzie chrześcijańskie i prawosławia
jak się ma do poczynań Rosji
i tam przyklaskującym Putinowi
zwierzchników Cerkwi ..

- o kant ... z takimi religiami!!!
avatar
Dobromir, cytując klasyka
,, ich usta przeczą temu co robią ich ręce.
avatar
W gorącej wodzie, Przyjacielu, jesteś, widzę, kąpany! Wyglądasz mi na zdolnego i przytomnego gościa, więc coś Ci powiem: pedofilia wg najnowszych opracowań psychiatrycznych to jednostka chorobowa z grupy zaburzeń seksualnych; póki co wciąż jest nieuleczalna, ale dzisiaj można już ją kontrolować.
Nie będziesz chyba kopać chorych! I co Ty na to, Bracie?
avatar
Nie mam zwyczaju dwa razy mówić to samo, więc nie posyłaj mnie jak głupie dziecko tam, dokąd jako dorosły nigdy sam bym nie poszedł.
avatar
Belino , kontynuuuując
weź te farmakologiczne przybory
i rusz z nimi ku rzeczonym pedofilom w sutannach
i przekonaj ich swymi niezachwianymi
dobrem i miłością
by się wyleczyli
z tego dewianctwa najobrzydliwszego
jakie na tym świecie istnieje


i powtórzę raz jeszcze
z uwagi na wysoki próg Twojej tolerancji względem tych szmat i gnid

broń Boże nie zabieraj tamże żadnych dzieci .

Miłego wieczoru
avatar
No to spójrzmy na ten temat z innej perspektywy: w jaki sposób chcesz udowodnić, że sam nie jesteś pedofilem? Jak będziesz się po takim oskarżeniu bronił? Zasłonisz się dziećmi i żoną? (Pytam teoretycznie, i, jak wszystko, to również, mam nadzieję, rozumiesz.) Wiesz, Przyjacielu, o tym chyba, że najczęstszymi sprawcami są najbliżsi: rodzina.
avatar
Jakbym usłyszał zza światów głos Lenina i Dzierżyńskiego .
avatar
Belino , Twoja ,,psychiatryczna czułość``
okazywana pedofilom
jak i skłonność do ryzyka że farmakologia sobie z tym dewianctwem poradzi ,
pozwala mi uzasadnienie Cię o to poprosić byś właśnie Ty Przyjacielu czym prędzej udowodnił żeś nie pedofil :)

Pozdrawiam
avatar
Rozar , akurat to mnie nie dziwi gdyż braunowcy innych szeptów słyszeć nie mogą :)

Pozdrawiam
avatar
No, Kochany, przecież to właśnie napisałem: jako posądzony przez kogokolwiek o cokolwiek to nie posądzający mnie, a właśnie ja muszę wykazać, że... nie jestem wielbłądem! Tak to działa! W internecie małe dzieci od dziesięcioleci oglądają profile i sceny porno wraz z nagimi starcami - i nikt z tym nic nie robi! Przecież nie wsadzisz do pierdla wszystkich pedofili, bo by tam musieli spać jeden na drugim jak sardynki w puszce!
avatar
Belino , kończąc ten niepotrzebnie przeciągający się temat napiszę tylko że dla mnie miejsce pedofila jest pod ziemią a nie w puszce .
Poznałem Twoje zdanie odnośnie tych dewiantów i starczy , ani ja Ciebie nie przekonam ni Ty mnie , i tyle , nie we wszystkim musimy się zgadzać.

Miłego Wieczoru
avatar
To NIE SĄ wersy światła

(patrz całość wraz z nagłówkami)

- to wersy ciemności

;(

Już sam tytuł zbioru sugeruje rozdwojenie poetyckiej narracji, która polskiemu Czytelnikowi z całą pewnością sprawi sporo problemów i z interpretacją, i z etycznym przekazem. Pielenie /u Roberta Bąkiewicza koszenie oraz wypalanie/ czy wyrywanie chwastów - to czytelna aluzja do...

hmmm... pomyślmy...

...zabijania

!?

Skala agresji fizycznej, werbalnej i pozawerbalnej /w mowie ciała/ dzisiaj przekracza wszelkie dozwolone granice, a jej niszczące efekty widzimy już u polskich szkolnych dzieci

GDZIE CO 4 UCZEŃ MA ZABURZENIA PSYCHIATRYCZNE

Agresja NIE JEST normą w ludzkich relacjach - jest tych relacji zaburzeniem
avatar
EmiliaPieńkowska , znowu wracamy do interpretacji , więc Ty widzisz tutaj mowę nienawiści a ów tekst dla kogoś innego może znaczyć np. zdecydowane działania w rozliczeniu pisowskiej grupy przestępczej za mega rabunek na Ojczyźnie ...

Pozdrawiam i dziękuję za komentarz.
© 2010-2016 by Creative Media
×