Przejdź do komentarzyO Karolu i odbieraniu orderu
Tekst 22 z 46 ze zbioru: Ostatni chyba zbiór
Autor
Gatuneksatyra / groteska
Formafraszka / limeryk
Data dodania2026-06-02
Poprawność językowa
Poziom literacki
Wyświetleń125

O Karolu i odbieraniu orderu


Stwierdził polityk z miasta nad Nerem,

że chce wywołać Karol aferę,

pragnąc zabrać Zełenskiemu

to, czego nie dano jemu.

Już pierś swą widzi z pięknym orderem.

  Spis treści zbioru
Komentarze (10)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
Nie ma takich sąsiadujących ze sobą ludów, które żyłyby w odwiecznej przyjaźni. Po prostu nie ma. Jak większość trzeźwo myślących, ja jestem pacyfista i nie odkopuję dawno zarosłych pokrzywą kości. Niech spoczywają w pokoju.
avatar
Są tacy, któzy nie wypinają piersi do orderów.
Ich osiągniecia "dla ludzi"wystarczą im za odznakę.

Są tacy, którzy wypinają.
Nic w życiu nie osiągnęli dla ludzi, więc chcą chociaż dla siebie. Fałszywie.
avatar
Hardy i belino, bardzo dziękuję za komentarze.
avatar
Czy Nowrocky zamierza także odebrać ordery Orła Białego cesarzowi Hirohito i Benito Mussoliniemu?
avatar
Chce zabrać Zełenskiemu...
Czemu nie Antoniemu!?
avatar
Tadeo i leo, brdzo dziękuję za ciekawe komentarze.
avatar
Może w końcu pojadzie tam, do Kijowa - odebrać order. No, chyba, że chodzi o to, że się ma dronofobię.

Napisałem tak, bo uważam, że każdy polski prezydent powinien się choć raz pokazać w Kijowie. Ukraińców sprowadzać na ziemię, kiedy się wojna skończy, a nie teraz. To jest polski pragmatyczny interes.

Cały świat jedzie na Machiavellim od stuleci, a Polacy, kurwa, nie potrafią i potem jest w pizdeczkę.
avatar
Lgionie, bardzo dziękuję.
avatar
znów kometa-doktor
/tym razem historii/
kpi se z Humanistyki

po bandzie jedzie
pierwszy taki
byle jaki

oze-sroze
avatar
Pani Emilio, bardzo dziękuję.
© 2010-2016 by Creative Media
×