Przejdź do komentarzyDziw
Tekst 2 z 10 ze zbioru: Wesołe wierszyki
Autor
Gatuneksatyra / groteska
Formawiersz / poemat
Data dodania2026-06-03
Poprawność językowa
Poziom literacki
Wyświetleń92

-Będzie dramat, pójdzie fama, 

Będę walił w mordę chama! 

Będzie błagał, w klęczki padał, 

Dumna będzie ze mnie mama! 

 

-Wal gamonia po czczej japie, 

A mamusią ja się zajmę! 

W tan ją rzucę na stół w knajpie, 

Albo na butelkę w bramie... 

 

...żartowałem... któż ci wini? 

Ryło której zlejesz świni? 

No i za co taki finisz? 

(zbity, wypluł ząb, się dziwi)

  Spis treści zbioru
Komentarze (5)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
Ale dlaczego to bicie ?
avatar
Mógł mu ewentualnie napluć w oko :)
avatar
Mordę obić świni,
Za kratami go przyskrzynić,
Bo źle świnia czynił!
avatar
Wal gamonia, ile wlezie!
Strzel mu między oczy!
Zejdzie, łobuz, w 2 pacierze...
Już nam nie podskoczy!
avatar
Wypluł ząb, się dziwi,
po co wszczynał drakę?!
Wylazł spod pokrzywy
ledwo-ledwo żywy.
© 2010-2016 by Creative Media
×