Tekst 2 z 10 ze zbioru: Wesołe wierszyki
| Autor | |
| Gatunek | satyra / groteska |
| Forma | wiersz / poemat |
| Data dodania | 2026-06-03 |
| Poprawność językowa | |
| Poziom literacki | |
| Wyświetleń | 92 |

-Będzie dramat, pójdzie fama,
Będę walił w mordę chama!
Będzie błagał, w klęczki padał,
Dumna będzie ze mnie mama!
-Wal gamonia po czczej japie,
A mamusią ja się zajmę!
W tan ją rzucę na stół w knajpie,
Albo na butelkę w bramie...
...żartowałem... któż ci wini?
Ryło której zlejesz świni?
No i za co taki finisz?
(zbity, wypluł ząb, się dziwi)








oceny: bezbłędne / znakomite
Za kratami go przyskrzynić,
Bo źle świnia czynił!
Strzel mu między oczy!
Zejdzie, łobuz, w 2 pacierze...
Już nam nie podskoczy!
po co wszczynał drakę?!
Wylazł spod pokrzywy
ledwo-ledwo żywy.