strona 1 z 1
AutorPlagiat na PubliXo
10 Lut 2014 o 10:33
Kolega Soban odkrył plagiatorkę na PubliXo - to Marysia87 i "jej" tekst "Elektrody fal samotności". To plagiat, już jej kolejny z tym samym nie jej utworem.
Obrzydzenie mnie ogarnęło - plagiat to zwykłe złodziejstwo czyjejś pracy i twórczości. To przestępstwo podpadające pod kodeks karny.
10 Lut 2014 o 11:13
Dziękuję za zgłoszenie, tekst już został usunięty z serwisu, jak i całe konto autorki.
---
Uwaga, admin. Kasuje wpisy, zanim zdążycie je wymyślić.
10 Lut 2014 o 20:39
Czyj to był plagiat, Hardy? Czy był ściągnięty cały tekst, czy tylko części? Interesuje mnie, co kręci ludzi, żeby się podawać za autorów cudzych tekstów. Jestem w stanie zrozumieć jakieś przeróbki, chociaż moim zdaniem to też nieładna sprawa. Ale żeby iść tak na całość?
[...] 
10 Lut 2014 o 22:51
Też żałuję, że tego nie widziałam.

Ale co za bezczelność, robić to na kilku portalach?!

Ps. Wyrazy uznania za czujność dla Sobana, a także za szybką reakcję Lotty :)
10 Lut 2014 o 23:04
Widzę, że Medicus już wyjaśniła, czyj to był tekst.

Medicus - ten system antyplagiatowy jest ogólnie dostępny?
[...] 
11 Lut 2014 o 18:23
Świetny pomysł ze strażnikiem na "Balu". Ale może na balu to on sobie odpocznie. :)
13 Lut 2014 o 04:30
To po prosu świństwo. Szkoda,że dopiero przed chwilą się o tym dowiedziałem i nawet nie kojarzę sobie, czy czytałem i oceniałem teksty tej autorki. Od razu przypomniała mi się sytuacja, jak w 2006 roku uczestniczyłem w rozwiązaniu pewnego konkursu. Jury przewodził prezes Związku Literatów Polskich, pozostali dwaj jurorzy to też znane postaci, nawet przywoływane na naszym portalu. I kiedy nagrodzone utwory czytał nie byle kto, bo sam p. Zelnik, uczestnicy prezentacji rozpoznali wiersz księdza Twardowskiego. Na szczęście plagiatorki nie było na rozwiązaniu wspomnianego konkursu, a szanowne jury nie ujawniło jej nazwiska. Nie zrobili tego również organizatorzy. A szkoda.
---
Jan Stanisław Jeż
strona 1 z 1
© 2010-2016 by Creative Media
×