Autorwymyślamy tytuł antologii - zabawa pokonkursowa
03 Lut 2013 o 14:22
ps.
dokladnie o te mi szlo;

"21 odsłon" [bez PubliXo].

tragiczne.
prosze, nawet nie patrzeć na to.
---
1 Spacer prozy poetyckiej, pod redakcją pisarza anelehd, mistrza Słów nieprzypadkowych
03 Lut 2013 o 15:39
Jestem za tytułem "21 odsłon". Pasuje do naszej zróżnicowanej antologii, a z drugiej strony przez swoje teatralne zabarwienie wzbudza ciekawość :)
03 Lut 2013 o 17:13
A może coś, co łączy wszystkich pisarzy, poetów czyli nawiązanie do weny twórczej, ja to widziałabym np.
"W ramionach wyobraźni" bądź "Upojeni fantazją" lub też coś podobnego w tym stylu, myślę, że takie tytuły przyciągają:)
03 Lut 2013 o 18:27
Może i do starego kina:) Ale nawiązanie nie koniecznie ilości utworów, a wspólnej pasji pisania wydaje mi się korzystniejszym rozwiązaniem. Ale to moje zdanie, każdy może mieć inne. Ciężko będzie dogodzić, bo ile osób - tyle będzie pomysłów. Z całym szacunkiem, ale jakoś nie pasuje mi "pokonkursowy melodramat", nie zachęca i nie przyciąga
03 Lut 2013 o 19:41
Mam kilka pomysłów, może się spodobają. A więc: "słowa odkryte", "więcej niż być w XXI odsłonach", "z tej strony", "nasze krzyki i szepty","moment literacki", "w przestrzeni słowa". Jeszcze pomyślę... Pozdrawiam wszystkich pracujących nad publikacją.
03 Lut 2013 o 20:13
annapelka1 napisał:
"w przestrzeni słowa" jest całkiem, całkiem...:)
---
est
03 Lut 2013 o 21:03
"z tej strony" - dobre.
---
Czytać i podróżować, to żyć wielokrotnie :D
03 Lut 2013 o 22:58
Ja proponuję "Ryba złota" łącznie z podtytułem " świat oczami 21 różnych twórców". Raz, że taki szyk przestawny jest intrygujący, dwa, ze to nazwa gwiazdozbioru (czyli pojedyncze gwiazdy tworzą całość- tak jak pojedyncze utwory stworzą tomik), trzy, że kojarzy się z "żyłą złota"- chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że to pozytywne skojarzenie ;)
03 Lut 2013 o 23:20
Anatevka napisał:
Ja proponuję "Ryba złota" łącznie z podtytułem " świat oczami 21 różnych twórców". Raz, że taki szyk przestawny jest intrygujący, dwa, ze to nazwa gwiazdozbioru (czyli pojedyncze gwiazdy tworzą całość- tak jak pojedyncze utwory stworzą tomik), trzy, że kojarzy się z "żyłą złota"- chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że to pozytywne skojarzenie ;)


ten pomysł bardzo mi się podoba:)
03 Lut 2013 o 23:22
wrzos10 napisał:
To był żart :-)


całe szczęście, bo już się obawiałam, że poważna propozycja :)
04 Lut 2013 o 12:24
"Naszym żaglem nadzieja"..... "Rejs po sławę".... "Z kręgu pokrewnych dusz".... "Z szabatu twórczych wen"
---
Bądź kowalem swego losu.
04 Lut 2013 o 21:27
Moje propozycje:

- Przemytnicy tęczy
- 21 przebiśniegów
- Ludzkie wersy
- Ludzie pomiędzy wersami
- Lepigraf
- Mięta i rozdroża
- Wstaje nowy dzień
- Sad wiosenny
- Ścieżki, aleje, drogi i szlaki
- Przedwiosenność
- Lot nad chmurami
- Kiełkownik
- Nocne rozmowy myśli
---
Czytać i podróżować, to żyć wielokrotnie :D
04 Lut 2013 o 22:44
Nowa , witam.
Moja propozycja :

" Perły i gwiazdy w nowej przestrzeni "
05 Lut 2013 o 02:14
Cześć, też myślę. Może:

Najlepsze. Antologia poezji i prozy konkursowej.

Bezdroża wyobraźni.

Kram z poezją i prozą.

Świat widziany oczami 21 autorów.

Kreatywni. Antologia opowiadań i wierszy konkursowych.

W stronę wyobraźni. Antologia.
05 Lut 2013 o 02:54
Jurorów?
a broń... Panie Boże
---
1 Spacer prozy poetyckiej, pod redakcją pisarza anelehd, mistrza Słów nieprzypadkowych
05 Lut 2013 o 17:02
wrzos10 napisał:
W szanujących się wydawnictwach tak się jakoś utarło, że określony zbiór (zwłaszcza gdy dotyczy on antologii) otrzymuje tytuł jednego z zamieszczonych w nim utworów (wiersza albo prozy)który - rzecz jasna - wcale nie musi obracać się wokół założonego uprzednio motywu-tematu, gdyż całkiem dobrze funkcjonują też antologie przekrojowe. Do nich właśnie zaliczana jest publikacja obecna.
Przeanalizowałam dokładnie tytuły nagrodzonych prac. Niektóre z nich są bardzo sensowne i równocześnie niebanalne jak np. "Półcienie". W związku z tym zamiast wymyślać - Bóg wie, co - czy (w ramach czytelniczego plebiscytu) nie dałoby się wybrać spośród tych dwudziestu tytułów, tytuł najbardziej nośny i równocześnie spinający swoistą klamrą resztę drukowanych tekstów?
Zaznaczam, że nie jest to żadna moja fanaberia, ponieważ swego czasu nabyłam status wydawcy tekstów naukowych, czyli redaktora.


Uważam ze to bardzo dobry pomysł :) już w pierwszym komentarzu moja propozycja nosiła tytuł jednego z wierszy, a mianowicie "jesteś człowiekiem", bo jego zarówno jego tytuł i treść moim zdaniem pasuje na tytuł antologii, łączy wszystkie utwory i ich autorów.
"Półcienie" też pasuje:)
05 Lut 2013 o 17:27
wrzos10 napisał:
W szanujących się wydawnictwach tak się jakoś utarło, że określony zbiór (zwłaszcza gdy dotyczy on antologii) otrzymuje tytuł jednego z zamieszczonych w nim utworów (wiersza albo prozy)który - rzecz jasna - wcale nie musi obracać się wokół założonego uprzednio motywu-tematu, gdyż całkiem dobrze funkcjonują też antologie przekrojowe. Do nich właśnie zaliczana jest publikacja obecna.
Przeanalizowałam dokładnie tytuły nagrodzonych prac. Niektóre z nich są bardzo sensowne i równocześnie niebanalne jak np. "Półcienie". W związku z tym zamiast wymyślać - Bóg wie, co - czy (w ramach czytelniczego plebiscytu) nie dałoby się wybrać spośród tych dwudziestu tytułów, tytuł najbardziej nośny i równocześnie spinający swoistą klamrą resztę drukowanych tekstów?
Zaznaczam, że nie jest to żadna moja fanaberia, ponieważ swego czasu nabyłam status wydawcy tekstów naukowych, czyli redaktora.


Też już o tym myślałam.
Przyszedł mi tez do głowy optymistyczny tytuł: "Do wygranych świat należy - debiuty portalu publixo", ale wydaje mi się nieskromny. Może w jakimś sensie wykluczać tych, co nie biorą udział w konkursach itd. Wpisuję, bo może nie mam do końca racji.
05 Lut 2013 o 17:30
wrzos10 napisał:
W szanujących się wydawnictwach tak się jakoś utarło, że określony zbiór (zwłaszcza gdy dotyczy on antologii) otrzymuje tytuł jednego z zamieszczonych w nim utworów (wiersza albo prozy)który - rzecz jasna - wcale nie musi obracać się wokół założonego uprzednio motywu-tematu, gdyż całkiem dobrze funkcjonują też antologie przekrojowe. Do nich właśnie zaliczana jest publikacja obecna.

A mnie się podoba tytuł opowiadania Ewy "I życzę ci, żeby". Brzmi właściwie optymistycznie (nie wiemy, o co chodzi dalej), a poza tym zachęca do dalszego czytania.
05 Lut 2013 o 20:08
"Ożywając na krótką chwilę" - fragment z nagrodzonego publikacją wiersza.
---
ppaschke
05 Lut 2013 o 21:05
Pisarze, niech Prozują.
Poeci, niechaj Poetyzują,
Jurorzy, niech literatując, Dramtyzują,
a tacy jak ja, skromnie dopowiedzmy, Obwiesie,
niechaj, Tytuły Afiszują
---
1 Spacer prozy poetyckiej, pod redakcją pisarza anelehd, mistrza Słów nieprzypadkowych
© 2010-2016 by Creative Media
×