strona 2 z 2
« < 12
AutorProblem z zapisem
05 Gru 2017 o 11:17
Arsenie, mam wrażenie, że wymijamy się z naszymi argumentami. Niech tak zostanie, skoro inaczej się nie da.
[...] 
[...] 
[...] 
[...] 
05 Gru 2017 o 12:58
Tadeuszu, masz rację.
Niestety, jeśli będziemy się o to sprzeczać, wątek zniknie, bo zaczną się sprzeczki nie na temat języka, ale na temat czytania ze zrozumieniem i logicznego myślenia. Wyjdą nam wycieczki osobiste. A dla mnie liczył się temat, jak pisać poprawnie.
Jeśli ktoś przeczyta cytaty, powinien mieć jasność co do pisowni. Jest reguła, bywają określone wyjątki. I o to mi chodziło.
06 Gru 2017 o 20:23
Na prośbę janko (czy też janka), który został na parę dni zablokowany, zamieszczam poniżej skopiowaną wymianę mejli między nim a profesorem J. Miodkiem:

------- Treść oryginalnej wiadomości -------

Temat: Odp: Sposób zapisu
Data: Wed, 06 Dec 2017 11:16:44 +0100

Drogi Janku! Wszystkie cząstki typu super, mini, maxi, eks, ekstra, ultra należy pisać łącznie, a zatem: superodprawa. Pozdrawiam Ciebie i Twych Najbliższych bardzo serdecznie Janek Miodek

Dnia 6 grudnia 2017 05:22 Jan Stanisław Jez

Dzień dobry, Janku! Bardzo Cię proszę, byś krótko i precyzyjnie
odpowiedział mi na poniższe pytanie. Który zapis jest poprawny?
a) Prezes dał superodprawę.
b) Prezes dał super odprawę.
Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

--
Jan Stanisław Jeż
06 Gru 2017 o 21:30
Nie chcę wchodzić w tę dyskusję, bo wiadomo, jak się wtedy skończy. Napiszę tylko jedno - podziwiam Twoją cierpliwość, Lilly.
06 Gru 2017 o 21:44
Ale to chyba koniec. A i zwolnienie lekarskie niedługo się skończy, pójdę do pracy i wolny czas bardzo się skurczy. :)
[...] 
strona 2 z 2
« < 12
© 2010-2016 by Creative Media
×