strona 1 z 1
AutorPorozmawiajmy o patriotyzmie
16 Lis 2021 o 08:18
Zacznijmy od podstaw.

1. Patriotyzm - to wg każdego /starego czy nowego/ słownika języka polskiego miłość do swojej Ojczyzny.

2. Wszyscy ludzie na całej Ziemi - żółci, czerwoni, biali, Metysi, Zambo, Mulaci itp., itp. - kochają swoją Ojczyznę.

3. Miłość do Ojczyzny "wysysamy z mlekiem naszych matek", inaczej mówiąc, jak każdy system wartości wynosimy ją z domu.

4. Moja Ojczyzna w niczym NIE JEST gorsza od Twojej/Jego/Jej/Waszej/Naszej/Ich Ojczyzny.

5. Kiedy uważasz, że jest inaczej, Twój patriotyzm przestaje być patriotyzmem, a staje się nacjonalizmem z jego skrajną postacią, jaką jest szowinizm /z franc. chauvinism/,

czyli przekonanie, że jedynie Twoja Ojczyzna, nasi "nasi" i Twoje patriotyczne racje są najważniejsze.
19 Lis 2021 o 09:19
Patriotyzm to duma z własnego pochodzenia. Nasza historia pokazuje, że choćby nasz kraj zniknął na mapie świata, Polska nie zginie, dopóki my jesteśmy. Mało kto pamięta jak jesteśmy walecznym narodem i jak daleko sięgały granice naszego państwa.

Pochłonięci kłótniami politycznymi niektórzy nie dostrzegają, jak w ich zgiełku nasza flaga narodowa miesza się z błotem, rwie się i strzępi.
---
Eu sou uma borboleta czyli motyl w kuchni
https://www.youtube.com/watch?v=28iW_O5qWfU
19 Lis 2021 o 10:21
Wiecie, Państwo, że plus minus 20 milionów Polaków jako swój hymn śpiewa i n n ą /niż ta, jaką my znamy w Polsce/ wersję "Mazurka Dąbrowskiego", prawda?

Refren tego Ich hymnu brzmi /cytuję/ tak:

Marsz! Marsz, Polonia!
Marsz, dzielny narodzie!
Odpoczniemy po swej pracy
W ojczystej zagrodzie. (bis)

Nie tylko refren brzmi inaczej. Nasz "Mazurek..." /jak to skoczny taniec mazurek/ jest w metrum na 3/4, hymn Polonii to nie walczyk, a marsz. Diametralnie inna jest też melodia oraz jej dużo bardziej nostalgiczna tonacja.

Czy przez to, że nasi Polonusi nie chcą wracać "do domu" i śpiewają inaczej, nie są patriotami??
19 Lis 2021 o 10:59
Przecież wiadomo, że jedna z odmian Mazurka Dąbrowskiego czyli Marsz Czachowskiego nie jest hymnem Polski. A jakby ktoś śpiewał Warszawiankę, to także by znaczyło, że nie jest patriotą? Nie upraszczajmy.
---
Eu sou uma borboleta czyli motyl w kuchni
https://www.youtube.com/watch?v=28iW_O5qWfU
19 Lis 2021 o 17:01
Co jest hymnem Polski, nie jest przedmiotem naszych rozważań. Nas interesuje p a t r i o t y z m
19 Lis 2021 o 17:20
I tu nie rozumiem, więc już się nie wypowiem.
---
Eu sou uma borboleta czyli motyl w kuchni
https://www.youtube.com/watch?v=28iW_O5qWfU
21 Lis 2021 o 11:16
Słowo „patriotyzm” dosłownie oznacza „miłość ojczyzny”.
~~
W związku z powyższym, w dzisiejszej dobie każde działanie społeczne, nakierunkowane na obronę szlachetności miana Ojczyzny - szczególnie w zakresie dbania o Jej właściwy rozwój - winno być odbierane przez rozumnych Obywateli, jako właściwe.
W określeniu tychże właściwości szczególną rolę odgrywa rzetelna krytyka "błędów i wypaczeń" zarówno władzy świeckiej, jak i duchowej.
Bez niej bowiem, wielokrotnie powtarzane przez owe władze frazesy stają się wykładnią naszej, ogólnospołecznych wartości.
Te z kolei prowadzą nas - zaślepionych hasłami populizmu - na skraj narodowej tragedii.
~~
21 Lis 2021 o 12:15
Oczywiście! Patriotyzm nie może być tożsamy z totalną demolką wszystkiego, co na drodze, z bezkarnym atakowaniem współobywateli, absorbowaniem wszelkich możliwych służb porządkowych - od pogotowia ratunkowego, przez straż miejską i straż pożarną po policję, bo nie do tego celu zostały one powołane i z naszej kieszeni podatnika opłacane.

Chcesz wyrazić swój sprzeciw, masz do tego wszelkie INNE parlamentarne środki wyrazu
20 Lip 2023 o 09:32
Właśnie kończę Bikini Janusza Wiśniewskiego. Brak mi słów by opisać mój zachwyt. Książka fenomenalna! Naprawdę! Dodam, że nie lubię literatury wojennej, obozowa mnie nie rusza, holokaust jakoś nie wzrusza, dlatego raczej nie dzień tego typu książek. A Bikini to majstersztyk! Przeczytałem wiele książek, różnych, ale ta pozycja już na zawsze będzie dla mnie na pewno w pierwszej 10 tych the best of me. Dziękuję z całego serca. Jeśli ta pani czyta ten post to bardzo proszę żeby może odezwała się do mnie i poleciła coś jeszcze co według niej warto przeczytać. Nie sądziłam że książka o wojnie wywrze na mnie takie wrażenie.
strona 1 z 1
© 2010-2016 by Creative Media
×