strona 1 z 2
12 > »
Autornowa opcja serwisu 'zablokowani użytkownicy' (czarna lista)
11 Maj 2012 o 10:31
Dorzuciliśmy nową opcję, która, mam nadzieję, zredukuje choć częściowo kłótnie miedzy użytkownikami.

W zakładkach "prywatne wiadomości" i "komentarze" na dole znajdziecie klawisz "zablokowani użytkownicy", gdzie możecie dodać login nielubianej osoby.
Zablokowany użytkownik nie będzie mógł komentować Waszych tekstów oraz wysyłać do Was prywatnych wiadomość.
---
Uwaga, admin. Kasuje wpisy, zanim zdążycie je wymyślić.
03 Cze 2020 o 07:33
Jak chcecie pogodzić blokowanie użytkowników ze swobodą wypowiedzi?! Żyjemy w niepodległym unijnym demokratycznym kraju - czy nadal w zależnej od jakiegoś Big Brothera Polsce??

Przyjazna atmosfera nie bierze się z kneblowania ust!

BLOKADA JEST SKANDALICZNYM ANAHRONIZMEM! Pisałam o tym wiele razy.

Precz z blokadami!
04 Cze 2020 o 09:25
Admin ma możliwość (??) sprawdzenia, jak ta strategia NISZCZY swobodę wypowiedzi.

Pomstowaliśmy przez dziesięciolecia na kneblowanie naszych ust nie po to, by w 3. tysiącleciu po Chrystusie w Najjaśniejszej Niepodległej ludzie wzajemnie zatykali sobie "twarz"!

Blokady - to hańba! Kto jej używa, jest niewolnikiem!

Żądam NATYCHMIASTOWEGO usunięcia tego mechanizmu z naszego literackiego życia
04 Cze 2020 o 09:31
Złowróżbne milczenie, jakie towarzyszy temu tematowi, to czytelny alarmujący sygnał, że

albo tak jesteśmy ubezwłasnowolnieni, że nie stać już nikogo na wolny głos wolnego człowieka,

albo mamy zamordyzm w jego klasycznej fazie.

Taka alternatywa - to alternatywa rzekoma
14 Cze 2020 o 21:53
emiliapienkowska napisał:
Admin ma możliwość (??) sprawdzenia, jak ta strategia NISZCZY swobodę wypowiedzi.

Pomstowaliśmy przez dziesięciolecia na kneblowanie naszych ust nie po to, by w 3. tysiącleciu po Chrystusie w Najjaśniejszej Niepodległej ludzie wzajemnie zatykali sobie "twarz"!

Blokady - to hańba! Kto jej używa, jest niewolnikiem!


Żądam NATYCHMIASTOWEGO usunięcia tego mechanizmu z naszego literackiego życia


Blokady powstały w momencie, kiedy niejaka użytkowniczka Anetka czy inna Anna Chmiest [zresztą z ukradzionym nazwiskiem od swojej lekarki] bez przerwy atakowała nielubianych przez siebie autorów, dokładając ponadto - i to bez żadnego uzasadnienia - tragiczne oceny zaprezentowanych przez tychże utworów.

Pomysłodawczynią [wtórną] byłam ja, wówczas wrzos10, kiedy podpatrzyłam na portalu "Poetyckie Zacisze", że istnieje taka możliwość.

Żądać, Pani Emilio, to może sobie Pani wiele rzeczy, ale proszę jednak nie nadużywać określenia "literackie życie" w liczbie mnogiej, jak również pisać o domniemanym "niewolnictwie".

Nikt Pani twarzy nie zatyka, gdyż zawsze jest Forum. Ja natomiast - od chwili, gdy w moich bardzo zresztą spisywanych spod serca wierszach - zaczęła Pani wykpiwać pamięć mojej Mamy, to po uprzedniej jednej oraz drugiej zapowiedzi, Panią na tej liście "świadomie i odpowiedzialnie" umieściłam.

P.S. na kilku Portalach istnieje też taka opcja, że autor ma prawo zablokowania możliwości komentowania pod swoimi tekstami.
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
14 Cze 2020 o 22:26
Powtarzam pytanie:

JAK CHCEMY SIĘ WYPOWIADAĆ, WZAJEMNIE KNEBLUJĄC SOBIE USTA??

Kto nie rozumie, o co pytam, zadam to samo pytanie inaczej.

CZY CHCESZ, ŻEBY CIEBIE KTOŚ CENZUROWAŁ?
14 Cze 2020 o 23:11
emiliapienkowska napisał:
Powtarzam pytanie:

JAK CHCEMY SIĘ WYPOWIADAĆ, WZAJEMNIE KNEBLUJĄC SOBIE USTA??

Kto nie rozumie, o co pytam, zadam to samo pytanie inaczej.

CZY CHCESZ, ŻEBY CIEBIE KTOŚ CENZUROWAŁ?


Cenzura a brak szacunku wobec adwersarza [w tym jego uczuć] to coś diametralnie różniącego się.

Sama niejednokrotnie się (auto)cenzuruję, żeby nie wyjść na bezczelną, a i tak niektórzy natychmiast przekłamią moje intencje, nie mówiąc o wyrywanych z kontekstu wyimkach.

Doskonale wiem, co Panią boli, a mianowicie te kurczące się obszary paninych wypowiedzi w ofercie wiązanej ;)

Już sama parokrotnie się zastanawiałam, jaki ma Pani w tym cel, żeby pod jednym tekstem zamieszczać po kilka na raz komentarzy? Prawdopodobnie, co nie znaczy, że się nie mylę, jedynie dlatego, aby tych komentarzy było na Pani koncie jak najwięcej ;-) Wtedy może a nuż pojawi się pod nickiem jakaś nowa, wyróżniająca Panią, ikonka???

:-D :-D :-D
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
15 Cze 2020 o 05:46
Pytania swoje kieruję wyłącznie do Administracji Portalu oraz do wszystkich tych, którzy NIE BLOKUJĄ nikogo.

W jakim kraju żyjemy? W ojczyźnie ludzi prawdziwie wolnych - czy zniewolonych?
15 Cze 2020 o 08:08
Publixo nie jest instytucją zajmującą się walką o "wolność słowa i demokrację". Publixo jest miejscem spotkań osób o podobnych zainteresowaniach, taką kawiarenką literacką. Jak ktoś kogoś nie lubi, to ma prawo nie zapraszać go do swojego stolika i tyle.
---
Uwaga, admin. Kasuje wpisy, zanim zdążycie je wymyślić.
15 Cze 2020 o 08:58
Publixo - to nie skansen i nie rezerwat dla wykluczonych i wykluczających. To FIRMA na wskroś współczesna, rodzaj, owszem, kawiarenki, ale kawiarenki internetowej, GDZIE KAŻDY MA PRAWO SWOBODNEJ WYPOWIEDZI.

Precz z blokadami na Publixo!
15 Cze 2020 o 12:27
emiliapienkowska napisał:
Publixo - to nie skansen i nie rezerwat dla wykluczonych i wykluczających. To FIRMA na wskroś współczesna, rodzaj, owszem, kawiarenki, ale kawiarenki internetowej, GDZIE KAŻDY MA PRAWO SWOBODNEJ WYPOWIEDZI.

Precz z blokadami na Publixo!


"Precz" to proszę skierować do siebie, po czym założyć sobie nowy portal, gdzie nie będzie tam blokad lub innych utrudnień.

Blokady powstały po to, aby choćby w jakiejś części, dać tym portalowym awanturom odpór, czego Pani nie chce (z)rozumieć.
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
15 Cze 2020 o 16:54
Całkowicie zgadzam się z emilką...
Jeśli komentarze są obraźliwe, to powinny być usuwane.
Regulamin powinien decydować, a nie czyjeś wybujałe ego.
Ktoś wystawia się na widok publiczny, powinien wiedzieć,że mogą być negatywne opinie o jego twórczości.
Inaczej wszystko jest martwe.
Jak wspomniałem regulamin powinien decydować, anie osobiste ambicje i chora megalomania.

Chciałbym dowiedzieć się ilu użytkowników ma na swojej czarnej liście ta pani.

Może Lotta mi powie.

Dziękuję.
16 Cze 2020 o 18:59
befana_di_campi napisał:
emiliapienkowska napisał:
Admin ma możliwość (??) sprawdzenia, jak ta strategia NISZCZY swobodę wypowiedzi.

Pomstowaliśmy przez dziesięciolecia na kneblowanie naszych ust nie po to, by w 3. tysiącleciu po Chrystusie w Najjaśniejszej Niepodległej ludzie wzajemnie zatykali sobie "twarz"!

Blokady - to hańba! Kto jej używa, jest niewolnikiem!


Żądam NATYCHMIASTOWEGO usunięcia tego mechanizmu z naszego literackiego życia


Blokady powstały w momencie, kiedy niejaka użytkowniczka Anetka czy inna Anna Chmiest [zresztą z ukradzionym nazwiskiem od swojej lekarki] bez przerwy atakowała nielubianych przez siebie autorów, dokładając ponadto - i to bez żadnego uzasadnienia - tragiczne oceny zaprezentowanych przez tychże utworów.

Pomysłodawczynią [wtórną] byłam ja, wówczas wrzos10, kiedy podpatrzyłam na portalu "Poetyckie Zacisze", że istnieje taka możliwość.

Żądać, Pani Emilio, to może sobie Pani wiele rzeczy, ale proszę jednak nie nadużywać określenia "literackie życie" w liczbie mnogiej, jak również pisać o domniemanym "niewolnictwie".

Nikt Pani twarzy nie zatyka, gdyż zawsze jest Forum. Ja natomiast - od chwili, gdy w moich bardzo zresztą spisywanych spod serca wierszach - zaczęła Pani wykpiwać pamięć mojej Mamy, to po uprzedniej jednej oraz drugiej zapowiedzi, Panią na tej liście "świadomie i odpowiedzialnie" umieściłam.

P.S. na kilku Portalach istnieje też taka opcja, że autor ma prawo zablokowania możliwości komentowania pod swoimi tekstami.


Jeszcze w celu uzupełnienia, czyli w jaki sposób działa "Czarna lista":

"gorzki (autor), 2016-09-06 13:09
Przy okazji - chciałem skomentować pewien utwór, ale niestety okazało się, że zostałem zablokowany...
Hmm...
Piaskownica różne ma oblicza ;)
avatar
0+-befana_di_campi, 2016-09-06 16:10
Cytat:

"gorzki (autor), 2 godz. temu (13:09)
Przy okazji - chciałem skomentować pewien utwór, ale niestety okazało się, że zostałem zablokowany...
Hmm...
Piaskownica różne ma oblicza ;)"

Czy uwierzysz, że w swoim czasie skromna befanija, wówczas "wrzos10" podpatrzywszy na jednym z portali "czarną listę" zaproponowała takie rozwiązanie na PubliXo, ponieważ - głupia pimpa - chciała uchronić pewnego udającego nobliwego użytkownika przed rozmaitymi inwektywami...

Lista została szparko wprowadzona, ale niebawem ów użytkownik [wraz z dokooptowanymi przydupkami] począł używać wobec wrzos10 miotacza z napalmem...

Reszta znajduje się w forumowym temacie ;-)

Serdecznie :-)))"
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
07 Lip 2020 o 04:17
Zajebista polemika. Ja marzę, żeby pod moim nickiem pojawiła się jakaś nowa, wyróżniająca mnie ikonka, np. Lewiatan. Co mam zrobić w tym celu? Pytam, bo diablę już tyle i nic.
---
DW
10 Lip 2020 o 08:26
Legion napisał:
Zajebista polemika. Ja marzę, żeby pod moim nickiem pojawiła się jakaś nowa, wyróżniająca mnie ikonka, np. Lewiatan. Co mam zrobić w tym celu? Pytam, bo diablę już tyle i nic.

Zmień nick na "Lewiatan" ;)
Chociaż nie. Nicki są jak nazwisko rodowe. Zmieniają je tylko te osoby, które rozrabiają i później chcą się ukryć pod nowym nickiem. Znaczy trolle i trollice. Znam takie, które zmieniały nicki kilka razy; również na PubliXo.
30 Lip 2020 o 06:53
Dość intrygująca dyskusja, ale jedna z użytkowniczek jak zawsze musi (a raczej chce) mieć rację. Mnie indywidualne blokady nie przeszkadzają. Natomiast dobrze się stało, że od dłuższego czasu nie ma okresowych blokad stosowanych przez lottę. Byłem chyba osobą blokowaną najczęściej, a czasami nawet myślałem, że to działa automatycznie, gdyż byłem blokowany niemal w momencie dokonania wpisu. Dość często między kolejnymi blokadami były jedno lub dwudniowe przerwy. Na szczęście nie ma też tzw. ściany wstydu. Może się mylę, ale brak blokad stosowanych przez lottę jakoś sobie kojarzę z odejściem jednego z użytkowników, zresztą użytkownikiem wyjątkowo ustosunkowanym na tym portalu. Na szczęście nie ma go tutaj i mam nadzieję, że nie spotkam go też na ulicach Wrocławia, bo to byłby koszmar.
---
Jan Stanisław Jeż
20 Sty 2021 o 19:05
Dawno nie byłam na publixo.
Przeczytałam tekst Ape, której do tej pory nigdy nie komentowałam i nie znam, w każdym razie nie mogę sobie niczego takiego przypomnieć.
Chciałam więc pierwszy raz skomentować, a tu pojawił się komunikat:
Użytkownik Ape zablokował ci możliwość dodawania komentarzy do jego tekstów.
Czy to jakiś grzech pierworodny mnie obciąża?
Chyba tylko śmiać się wypada, bo trudno powiedzieć, co się za tym kryje. Albo kto.
W każdym razie mam na myśli parę określeń na podobny charakter, ale z racji dobrego wychowania zachowam to dla siebie.
21 Sty 2021 o 23:11
Portal nasz NIE JEST chroniony przed wglądem młodocianych, co oznacza, że bardzo uważnie nas tutaj obserwują i czytają /łącznie z komentarzami/ także... dzieciaki??

Jaki im przykład dajemy my-przedstawiciele świata kultury, rozwiązując nasze konflikty przy pomocy metod wyniesionych z piaskownicy?
22 Sty 2021 o 17:46
Emilio, napisałam o konkretnym, zupełnie nie wytłumaczalnym dla mnie przypadku, że jestem zablokowana od początku, nie dałam żadnego komentarza do tekstów konkretnej użytkowniczki, nic. Trochę to przykre, bo staram się pisać konstruktywne komentarze, albo neutralne, jeśli w ogóle już się posuwam do komentowania.
Jaki jest cel portalu, jeśli nowy uczestnik zaczyna od założenia czarnej listy? Rozumiem, że doświadcza jakiejś krzywdy i wtedy reaguje taką blokadą, ale profilaktycznie?
Wiem, że ty jesteś przeciwna jakiejkolwiek blokadzie. Więc co dopiero powiedzieć na profilaktyczną.
22 Sty 2021 o 19:55
Czarne listy - to otwarty bandytyzm, z którym definitywnie rozstaliśmy się co najmniej 30 lat temu.

Od 16 lat żyjemy w nowej, prawdziwie wolnej, demokratycznej, unijnej Polsce, w której k a ż d y ma prawo głosu.

Kto tego jeszcze nie zauważył, powinien zmienić albo swoje soczewki, albo swojego optyka.
strona 1 z 2
12 > »
© 2010-2016 by Creative Media
×