strona 1 z 1
Autorzmiany w systemie ocen, czyli co by było najlepsze?
07 Sty 2013 o 11:31
Dostajemy od Was sporo uwag o systemie ocen, który się nie najlepiej sprawdza. Chcemy go poprawić i chyba w grę wchodzą dwie opcje:

1. Rezygnujemy z ocen w ogóle (skończą się oceny "odwetowe" oraz wystawiane przez osoby niekompetentne). Pozostawiamy tylko komentarze.
2. Ocena zostaje, ale tylko jedna, ogólna, bez rozbijania na poziom literacki i poprawność językową. Wystawienie jej jest nieobowiązkowe (można zostawić sam komentarz, bez oceny). Natomiast jeśli ktoś już ocenia, powinien dodać uzasadnienie.

A może są inne propozycje? Wiem, że pewnie już padały, ale po różnych wątkach i trudno to teraz zebrać.
---
Uwaga, admin. Kasuje wpisy, zanim zdążycie je wymyślić.
[...] 
08 Sty 2013 o 19:21
Ponieważ rzeczywiście temat był już wielokrotnie podejmowany, napiszę krótko: jestem także za zmianą systemu ocen i wydaje mi się, że druga propozycja jest bardzo dobra. Jedna nieobowiązkowa ocena (z uzasadnieniem), możliwy też komentarz bez oceny.
(Choć przed "przypadkami" obrażonymi za krytyczny komentarz całkowicie nic nas nie obroni. Tak było, jest i będzie.)
19 Sty 2013 o 19:51
Mnie też interesuje, kiedy wreszcie będą możliwe komentarze bez oceny. To jednak trochę denerwujące, jeśli ktoś pisze w komentarzu, że tekst wspaniały itd. w podobnym tonie, a daje ocenę zaniżoną. Przynajmniej w przypadku za język coś się nie zgadza, bo inni, solidni komentatorzy nie znaleźli błędów. Właśnie dzisiaj przeczytałam dwa podobne komentarze pod moimi opowiadaniami.
Czy trzeba to tylko olewać?
19 Sty 2013 o 21:17
lilly napisał:
Mnie też interesuje, kiedy wreszcie będą możliwe komentarze bez oceny. To jednak trochę denerwujące, jeśli ktoś pisze w komentarzu, że tekst wspaniały itd. w podobnym tonie, a daje ocenę zaniżoną. Przynajmniej w przypadku za język coś się nie zgadza, bo inni, solidni komentatorzy nie znaleźli błędów. Właśnie dzisiaj przeczytałam dwa podobne komentarze pod moimi opowiadaniami.
Czy trzeba to tylko olewać?


Przepraszam autorkę tych komentarzy za może zbyt pośpieszną skargę, w postach sprawę wyjaśniłyśmy.
Co nie zmienia faktu, że system bez ocen wydaje się bardzo potrzebny.
19 Sty 2013 o 21:20
wrzos10 napisał:
Zauważyłam, że niektórzy, zwłaszcza "nowo pozyskani" z dumnie prezentowaną ikonką książki pod nickiem w swych ocenach są wielce rygorystyczni. Poczytałam z ciekawości niektóre ich teksty i zamyśliłam się niewesoło. Teraz bowiem książkę można wydać własnym sumptem ewentualnie wykorzystując swój złotousty dar przekonywania kogoś o mecenasowskich zapędach.
Powtarzam po raz n-ty: sam utwór można zjechać od a-z, jednak w przypadku "poprawności językowej"? Tu należałoby zachowywać daleko idącą ostrożność. Bo akurat w moim skromnym przypadku: neofilologa - polonistki, to nie radziłabym być tak akuratnym / akuratną. Ja też posiadam na swoim koncie tuzin pozycji książkowych i nieco literackich nagród, w tym jedną, bardzo dla mnie ważną. A mianowicie nagrodę JM Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2006 roku. Właśnie za poetycką twórczość.


W przypadku wrzosa jest to szczególnym nieporozumieniem. Mnie też przykro i chciałabym, żebyśmy nie musieli denerwować się takimi sprawami.
19 Sty 2013 o 21:20
Nareszcie znalazłam odpowiednie miejsce na moje pytania, przepraszma, ze tak długo to trwało, ale moje połączenie internetowe dziś mocno szwankuje.
Lotto, wrzos 10, medicus, lilly... nie pomyślałyście, ze jeżeli ktoś wstawia ocenę "bardzo dobry" zamiast "bezbłędny", to nie dlatego, że chce obniżyć ocenę, czy udaje wielkiego znawcę, ale dlatego,że nie czuje się na siłach, aby wydać werdykt o bezbłędności tekstu?
---
Bądź kowalem swego losu.
19 Sty 2013 o 21:43
Bardzo żałuję, że tak właśnie nie zrobiłam. Mój błąd zaczął się od tego, iż źle zrozumiałam znaczenie słowa -bezbłędny-. W jakiś dziwny sposób(lekko głupawy, przyznaję)uznałam, że jest on zarezerwowany dla znawców, a - bardzo dobry- to najlepsze jakie mogą wstawiać inni. Z dalszymi komentarzami wstrzymam się więc,dopóki ocenianie nie zostanie zlikwidowane. Wystawione komentarze zgłosze do likwidacji (jeżeli mogę, bo też tego jeszcze nie wiem )
Przepraszam za to całe zamieszanie
---
Bądź kowalem swego losu.
21 Sty 2013 o 08:22
Proszę o cierpliwość! Na razie w tym wątku wypowiedziały się raptem 4 osoby. Każda rewolucja w serwisie musi być dokładnie przemyślana, bo to są godziny pracy informatyka. Nie może być tak, że coś pozmieniamy, po czym po tygodniu dojdziemy do wniosku, że to był kiepski pomysł i trzeba zrobić coś jednak całkiem inaczej.
---
Uwaga, admin. Kasuje wpisy, zanim zdążycie je wymyślić.
21 Sty 2013 o 10:30
Podtrzymuję, co napisałam. Uwag było w sumie sporo, temat powraca jak bumerang, ale jak się przyjrzałam bliżej - to są wypowiedzi ciągle tych samych osób. Zakładając nowy wątek miałam nadzieję, że odezwie się ktoś jeszcze, szczególnie że teraz z racji ogłoszenia wyników konkursu na forum zagląda trochę więcej użytkowników. Bardzo się cieszę, że chociaż Chrisaellas dorzuciła swój punkt widzenia - z pozycji osoby oceniającej.
---
Uwaga, admin. Kasuje wpisy, zanim zdążycie je wymyślić.
21 Sty 2013 o 11:26
wrzos10 napisał:
Akurat, według Pani, rzekomo wciąż te same osoby, w poruszonej przez Panią kwestii są najbardziej kompetentne.


Jak najbardziej się z tym zgadzam, ale to nie znaczy, że nie warto poczekać na głosy innych użytkowników. Jak mawiał mój promotor, pośpiech wskazany jest wyłącznie przy łapaniu pcheł :-) Do czasu modyfikacji pozostaje się uzbroić w cierpliwość i dystans do ocen. Nawet tych absurdalnych.
---
Uwaga, admin. Kasuje wpisy, zanim zdążycie je wymyślić.
21 Sty 2013 o 14:47
Poprawienie systemu ocen na 100% będzie wdrożone, aczkolwiek nie podam dokładnego terminu. Każda zmiana musi być dokładnie przetestowana, bo jak to zaniedbamy, to zamiast swoich utworów i ocen będziecie oglądać głównie stronę z napisem ERROR...
---
Uwaga, admin. Kasuje wpisy, zanim zdążycie je wymyślić.
23 Sty 2013 o 18:40
Przeczytałam i zdziwiłam się. Następne takie samo nieporozumienie. Ktoś nie rozumie określenia "bezbłędne" i uważa, że jak wiersz jest bez błędu, to jest też "bardzo dobry". Szkoda.
24 Sty 2013 o 07:38
Nigdzie się nie podział - był założony jako zupełnie nowy temat i tam siedzi:
Forum » O Publixo.com » O poprawności językowej ciąg dalszy
---
Uwaga, admin. Kasuje wpisy, zanim zdążycie je wymyślić.
15 Lut 2013 o 18:21
Faktycznie w wierszu Medicusa dałam zaniżoną ocenę za poprawność językową. Powinnam dać wyższą i może obniżyć trochę za poziom literacki.
Popieram drugi wariant oceniania.
21 Lut 2013 o 14:27
W systemie ocen na razie zostały wprowadzone następujące poprawki:
1. Można zamieścić komentarz bez oceny.
2. Nie można wystawić ocen bez komentarza.

A zatem kto nie czuje się pewnie w temacie krytyki literackiej i poprawności językowej, nie musi już na siłę dawać ocen. I odwrotnie, jak już ocenia, powinien uzasadnić.
Rozbicie na dwie oceny na razie zostaje po staremu.
---
Uwaga, admin. Kasuje wpisy, zanim zdążycie je wymyślić.
21 Lut 2013 o 16:16
Wspaniale Pani Lotto. Dziękuję serdecznie
---
Bądź kowalem swego losu.
21 Lut 2013 o 21:28
I ja też się cieszę. Dzięki!
24 Lut 2013 o 20:04
Nadal uważam, że Publixo to najlepszy portal literacki który znam. Chodzi mi tutaj o szatę graficzną, przejrzystość i możliwości zamieszczania utworów. Dlatego też nigdzie indziej nie publikuję.

Dołączam moje dziękuję, za szybko wprowadzone zmiany w systemie ocen. Brawo dla programisty i całego zespołu Lotto :)
---
Errare humanum est in errore perseverare stultum.
strona 1 z 1
© 2010-2016 by Creative Media
×