strona 1 z 1
AutorAtrykuł
09 Gru 2013 o 09:05
W gatunku "publicystyka i reportaż" jest forma zapisana "atrykuł/esej". Można by wreszcie poprawić tę literówkę?
09 Gru 2013 o 09:27
Zdognie z nanjwoymszi baniadmai perzporawdzomyni na bytyrijskch uweniretasytch nie ma zenacznia kojnoleść ltier przy zpiasie dengao sołwa. Newajżanszjie jest to, żbey prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu. Dzijee sie tak datgelo, że nie czamyty wyszistkch lteir w sołwie, ale cłae sołwa od razu.

Ale liretówkę porpawimy :-)
---
Uwaga, admin. Kasuje wpisy, zanim zdążycie je wymyślić.
[...] 
09 Gru 2013 o 15:46
A czy przypadkiem ci naukowcy nie byli ekspertami u Antka Policmajstra? Przynajmniej ja na taki zapis nie dam się namówić i rzekome świadome literówki będę wytykał.
---
Jan Stanisław Jeż
09 Gru 2013 o 18:02
Wszystkożem poniał, Waćpani Lotta. Nie wiem, o co Tobie chodzi, Janko. Percepcja szwankuje? Przecież to twórczość, artyzm taki ;) Medicus może pomóc w zrozumieniu :)

PS.Byle z poprawki literówki nie wyszła literatka. Znaczy szklana, nie żywa ;)
09 Gru 2013 o 18:14
Hardy napisał:
PS.Byle z poprawki literówki nie wyszła literatka. Znaczy szklana, nie żywa ;)


Jak jesteśmy koło tego tematu, to jeszcze może być litrówka.
Swoją drogą, to może być inspiracja do jakiejś ciekawej zabawy literackiej. Już tu mieliśmy kiedyś fraszkę o łasce i lasce :-)

Z któregoś podręcznika do polskiego do dziś pamiętam takie zabawne napomnienie do staranności w pisaniu. Mimo że to nie były jeszcze czasy skomputeryzowane, chodziło o brak polskich znaków. A zdania były takie:

Ten kwiat ma duże paczki.
Zosiu, umyj raczki.
Krzyś poczuł lek na widok psa.
Na skrzyżowaniu jedz ostrożnie.

I do tych zdań były odpowiednie ilustracje.
---
Uwaga, admin. Kasuje wpisy, zanim zdążycie je wymyślić.
09 Gru 2013 o 18:45
lotta napisał:
Swoją drogą, to może być inspiracja do jakiejś ciekawej zabawy literackiej. Już tu mieliśmy kiedyś fraszkę o łasce i lasce :-)

Świetna inspiracja. Niech tylko przyjdzie wena... :)
09 Gru 2013 o 20:33
Pewnie, że w tym coś jest! Komentarz Lotty przeczytałam ze zrozumieniem od razu, ale musiałam trzy razy czytać wstępniak Hardego, żeby znaleźć tę literówkę :)
strona 1 z 1
© 2010-2016 by Creative Media
×