strona 1 z 2
12 > »
Autorblokada
28 Mar 2015 o 15:48
Komunikuję, że przed chwilą stwierdziłem, iż zostałem zablokowany przez befanę_di_campi. Dziękuję bardzo za to i odwzajemniam się tym samym, o czym lojalnie i publicznie informuję.
Sądzę też, że byłoby dobrym zwyczajem informowanie o takich decyzjach.

Mam nadzieję, że tym razem już nie odczytam, że nastąpiło to nieświadomie i zupełnie przez przypadek. Zablokować przypadkowo po prostu się nie da.
---
Jan Stanisław Jeż
28 Mar 2015 o 19:39
Phi! Jestem od dawna zablokowany przez befanę_di_campi. Nie wiedziałem o tym, ale kiedyś spodobał mi się jej wiersz (bo takie ma). Chciałem go skomentować i pogratulować... ale nie mogłem, gdyż wtedy zauważyłem, że profilaktycznie zablokowała mnie. Nie wiem od kiedy, ale to nieważne.
Widocznie uważa mnie za trolla lub jakiegoś hejtera. Albo, co gorsze, za kogoś, kto nim nie jest, a więc za jeszcze "groźniejszego... hmmm... przeciwnika"?
I niech tak zostanie :)
10 Maj 2015 o 11:43
Komunikuję, że zablokowałem p. befanę di campi. Osoba która, mimo kilku krotnych próśb o niekomentowanie, zaczyna wypisywać się w komentarzach do mojego wiersza na temat mojego życia prywatnego, jest dla mnie wybitnie niemile widzianą. Szkoda tylko, że wcześniej nie zaglądałem na Forum, aby wyrobić sobie zdanie o niej. Jak napisał Janko, "Zablokować przypadkowo po prostu się nie da". Proszę wybaczyć, ale jest to przykra historia.
---
kaska137
31 Paź 2015 o 12:43
Przepraszam, że nie na temat.
Jestem tutaj od niedawna i nie bardzo orientuję się co i z czym "się je".
Widzę, że mam prywatną wiadomość, a nie mogę jej otworzyć...tak więc przepraszam osobę, która do mnie pisała, ale nie wiem komu mam odpowiedzieć :(
To samo dotyczy komentarzy...widzę, że są, ale muszę szukać gdzie i kiedy dodano, bo klikanie na info nic nie daje.
Może mi ktoś wyjaśnić co robię źle.
Acha, jeszcze dodam, że korzystam z przeglądarki google chrome, bo z innej nie mogę w ogóle poruszać się na portali.
Będę wdzięczna za pomoc.
04 Lis 2015 o 11:35
adk napisał:
Informuję, że w związku z zablokowaniem mnie przez befanę_di_campi czynię to samo. Blokuję również Rozara, gdyż jego komentarze pod wieloma tekstami są poniżej ogólnie przyjętego poziomu kultury.


B_d_c miała dość bezmyślnego pstrzenia minusami pod jej komentarzami jedynie dlatego, że jej poglądy są rozbieżne z poglądami przedmówcy.
W przypadku natomiast "Rozara"? Tu zacytuję fragment "Litanii do Ducha Świętego" Romana Brandstaettera:

[..]
I wybaw nas od głupoty udającej mądrość,
Od kłamstwa udającego prawdę,
Od ślepoty udającej dalekowzroczność,
Od chamstwa udającego obrażoną godność,
Od fanatyzmu udającego wiarę,
Od brudu udającego czystość,
Od nienawiści udającej miłość,
Od niewoli udającej wolność,
Od obłudy udającej szczerość,
Od pychy udającej pokorę,
Od warcholstwa udającego odwagę,
Od szatana, który mówiąc "nie",
Myśli "tak",
A mówiąc "tak",
Myśli "nie""
[...]

Rozar przez to że kolczasty, w przeciwieństwie do publixowych "urządzonych" jest autentyczny [znaczy niewygodny] mimo że nie zawsze - dla wszystkich - strawny.

Zatem "adk" obdarowany [prywatnie] przez b_d_c jej czterema muzycznymi tomikami [z bardzo zresztą serdecznymi] wpisami radzę Ci najżyczliwiej:

zmień Portal, o ile chcesz w swoich wierszach zostać dowartościowany. Może nawet i uczyni to gdzie indziej skromna befana_di_campi alias abirecka czy inna "Lidia", która - nigdy nie patrzy się na poglądy - a jedynie na literackie dzieło. Bowiem skromna b_d_c reaguje jedynie wówczas, gdy ktoś nachalnie - cały czas mając pełną gębę frazesów o "rażącej nietolerancji" lub innej "mowie nienawiści" - usiłuje ją nawrócić, zawstydzić, oszkalować...

Tu nikt niczego konstruktywnego ci nie napisze. Co najwyżej, porówna do Wojaczka lub innego tzw. "kaskadera literatury", o ile zapamięta - z Wikipedii - jego nazwisko. No i - ewentualnie - owianuje ocenami, nie zawsze wiarygodnymi, ponieważ jeżeli ktoś ocenia wiersz pod względem poprawności językowej jako "bezbłędny", kiedy byk ortograficzny bije niemalże o pomstę do nieba... to o czym tu mówić?
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
04 Lis 2015 o 13:14
adk napisał:
Co miałem Pani do napisania, napisałem.

Rady odnośnie zmiany Portalu proszę zachować dla siebie - na razie nie zamierzam stąd odchodzić. Równie dobrze mógłbym napisać, aby to szanowna Pani poszukała sobie innego Portalu, skoro na tym czuje się aż do tego stopnia szkalowana.


I tym oto sposobem wyszła "kultura" przedmówcy :P

Nikomu nie radzę zmiany tego, w czym czuje on się dobrze czy nawet najlepiej, jedynie nadmieniam:

jeżeli czujący poezję "adk" chce rzeczywiście być zauważony jako ten - z prawdziwego zdarzenia - poeta, zdaniem skromnej b_d_c powinien poszukać rzeczywiście - pod względem literackiej krytyki - profesjonalnego Portalu, której to - z bardzo drobnymi wyjątkami - na PubliXo - profesjonalnej krytyki on nie uświadczy...

B_d_c zna od 10 czerwca 2011 roku - z dziesięciomiesięczną przerwą - PubliXo - i wie doskonale, że tu, głaszczących [niekiedy pod włos] jej prywatne ego ewentualnie zadeklarowanych złośliwców - niczego więcej spodziewać się już nie może, przeto się i nie spodziewa :P
Jeżeli "tu" jest, to wyłącznie na własną odpowiedzialność i z własnego upodobania ;)

Niemniej: właśnie dzięki temu Portalowi udało jej się wypromować paru Autorów, stąd powyższa, jak najbardziej życzliwa, bo chrześcijańska uwaga do "adk" ;-)))

P.S. Spokojnie, przedmówco, spokojnie ;) Skromna b_d_c w krytykę literacką i z krytyką literacką - mimo swoich niepokornych poglądów - mocno jest zżyta. Szczególnie z tymi, od Totalnego Żurnalisty, którzy w przeciwieństwie do ciebie, potrafią uszanować diametralne światopoglądowo-polityczne różnice, a tym samym - w przeciwieństwie do ciebie - posiadają swoją własną oraz niezbywalną klasę...
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
04 Lis 2015 o 14:18
adk napisał:
Jeśli uznała Pani moją wypowiedź za niekulturalną, to widocznie różnimy się zbacząco w pojmowaniu kultury. Nic to nowego - dostrzegłem to już jakiś czas temu.

Otóż nie mam ambicji być poetą, ani za takiego być postrzeganym, jeśli szanowną Panią tak to interesuje. Poświęciłem się już w życiu muzyce i to mi w zupełności wystarczy - jestem bardzo zadowolony ze swojego wyboru i nie starczyłoby mi czasu na poważniejsze zajmowanie się czymś innym.

Moją zaś (niechrześcijańską - skoro mamy już się bawić w podkreślanie swojego wyznania) radę proszę potraktować jako troskę o Pani dobre samopoczucie. Nie ma chyba potrzeby przebywania w miejscu, gdzie się nas nieustannie szkaluje. W końcu nie jesteśmy masochistami.

W każdym razie dałem już chyba Pani do zrozumienia, że nie mam ochoty na dalszą z Panią dyskusję i proszę to łaskawie uszanować.


Mimo wszystko proszę nie odwracać kota ogonem. Tu cytat z prywatnego mailu z 12.10.2015, w którym prócz prywatnych dywagacji nie zostały naruszone niczyje "dobra":

Szanowny Panie,
ja wyłącznie przedstawiłam swoje stanowisko, i tylko stanowisko, więc
proszę nie nadinterpretowywać moich intencji! A co się Panu nie podoba
[...] sprawa nie moja.
Sądzę, iż przedstawiwszy własną [udokumentowaną] wersję, dałam w
jakimś sensie do zrozumienia, iż dalsze, połączone z polemikami
dyskusje, nie mają najmniejszego sensu. Nie znoszę tylko jednego:
czynienia ze mnie durnia, w którego skórę chce mnie Pan teraz na siłę
wcisnąć.
Z wyrazami szacunku - b_d_c."

Nie byłoby zatem żadnych dyskusji, polemik, obrzucania się oskarżeniami o tzw. brak kultury, gdyby nie otrąbienie przez "adk" o blokadzie b_d_c tegoż, i oczywiście: rewanżu ze strony "adk".

Autentycznie kulturalni ludzie, szanowny panie, załatwiają takie sprawy między sobą.

Autentycznie kulturalni ludzie szanują zdanie innych, więc nie wcinają się pod ich wypowiedzi swoimi sztubacko-kretyńskimi minusami.

Sztubacko-kretyńskimi dlatego, ponieważ autentyczni kulturalni ludzie przedstawiają swoje racje i pod nimi się podpisują, czego pan nie uczynił, jedynie przyznał się mimochodem do swoich mało poważnych praktyk.

Skromnej b_d_c cywilnej odwagi nigdy nie brakowało, dlatego - w zacytowanym powyżej mailu - to nie pan, lecz skromna b_d_c uznała iż kolejna oraz kolejna (bezproduktywna)wymiana zdań niczemu dobremu nie (po)służy.

Zatem obecne pańskie pohukiwanie, że pan sobie tego czy innego nie życzy, to na skromnej b_d_c nie uczyni najmniejszego wrażenia...
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
04 Lis 2015 o 15:00
adk napisał:
A jednak to Pani do mnie wczoraj napisała, a dziś jeszcze na forum. Zresztą proszę sobie uważać, co tylko Pani zechce - to nie moja sprawa i mało mnie to interesuje.

O kulturze proszę nie wspominać, bo jest to w tym przypadku po prostu śmieszne. Na razie jednak jestem w miarę kulturalny, choć nie zarzekam się, że tak będzie cały czas. A to że Panią nie interesuje, czego ktoś sobie nie życzy, już nie raz Pani pokazała.


"adk" w dalszym ciągu proszę uprzejmie o nieodwracania kota ogonem :]

Napisałam wczoraj prywatnie w myśl zasady, że pewne zaistniałe różnice zdań powinny być wymienione między samymi zainteresowanymi. Niekoniecznie publicznie.
Ponieważ pan nie życzył sobie dalszej korespondencji, wykorzystałam przeto forum.
Bo mimo wszystko na tymże forum to pan, nie ja siebie, wywołał do tablicy za to, że... itd.
Nie byłoby żadnej blokady, gdyby... [zob. powyższe wpisy]
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
04 Lis 2015 o 15:11
I to jest klasyczna logika Kalego. Jeżeli fakty są takie i takie, a potwierdza je rzeczywistość, to tym gorzej dla faktów. Szczujnia widzi wszystko inaczej i wie swoje. Cóż, po raz kolejny tylko współczuję. Więcej nie mogę i nie potrafię.
---
Jan Stanisław Jeż
04 Lis 2015 o 16:40
Czytam, że bdc znowu w swoim żywiole, bez którego nie może żyć. Cóż, jaki żywioł, takie życie.

Adk - szkoda czasu na odpisywanie pani bdc. Chyba każdy z nas spotyka tego typu ludzi w życiu. Większość tu piszących miała tę bardzo wątpliwą "przyjemność". Jedyne - omijać szerokim łukiem. Chyba że trzeba zareagować.
04 Lis 2015 o 17:01
raenogodtamer napisał:
b_d_c napisała:
Tu nikt niczego konstruktywnego ci nie napisze. Co najwyżej, porówna do Wojaczka lub innego tzw. "kaskadera literatury", o ile zapamięta - z Wikipedii - jego nazwisko. No i - ewentualnie - owianuje ocenami, nie zawsze wiarygodnymi, ponieważ jeżeli ktoś ocenia wiersz pod względem poprawności językowej jako "bezbłędny", kiedy byk ortograficzny bije niemalże o pomstę do nieba... to o czym tu mówić?

Jestem tu od wczoraj, ale podejrzewam, że chodzi o mnie :)
Jak mi się podoba dany utwór, to daje wysokie noty z marszu, nie zagłębiając się w lingwistyczne niuanse :)

Dyskutantów pozdrawiam.

ps
a wiedzę o poezji, rzecz jasna, czerpię z wikipedii


Kochany nowy Użytkowniku, nic błędniejszego :-D :-D :-D
To są posiwiałe, czyli "z myszką" sprawy, które ciągną się przez prawie 4 lata. W ogóle Twoja Osoba nie była - przynajmniej przez skromną b_d_c - brana tu pod uwagę :-D :-D :-D

Najserdeczniej Cię pozdrawiam, życząc wielu wspaniałych PubliXowych komentarzy :))) Od wszystkich zresztą, bez jakiegokolwiek wyjątku :-)))
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
04 Lis 2015 o 17:42
"... Może jednak rzeczywiście pomyślę o zmianie Portalu - lecz nie z powodu jego poziomu (skoro ma mu Pani coś do zarzucenia, to w jakim celu tu Pani przesiaduje?), lecz z powodu poziomu Pani zachowania..."
Adk - nawet się nie waż dopuszczać do siebie taką myśl. To nie Ty powinieneś opuszczać Publixo. Krótko przed Tobą też to przerabiałem. Zrób tak jak ja - śmiej się. W tej chwili jesteś wciągany w zwykłą pyskówkę, więc olej ją.
---
kaska137
04 Lis 2015 o 21:52
Panowie, nie wygłupiajcie. Nie odchodźcie. Dopiero sprawczyni miałaby radochę. Ja już od ponad trzech lat mam podobne dylematy, gdyż niemal nieustannie jestem zaczepiany, prowokowany i obrażany. Przyznam się, że byłem też przeproszony, ale tych przeprosin nie brałem na poważnie. Osobom pewnej kategorii po prostu nie ufam, choćby wielokroć one komunikowały, że są osobami skromnymi i niezmiernie przyjaznymi. Jedyne co mogę zrobić, to tylko współczuć, co wielokrotnie już oznajmiałem.
---
Jan Stanisław Jeż
04 Lis 2015 o 22:59
Janko, ja tylko cytowałem fragment wpisu Adk. :))) Nie zamierzam uciekać. Najlepszym wyjściem jest pokazać - do pięt mi nie sięgasz, bo piszę wiersze, a nie na forum teksty. A czytelnicy niech oceniają. Utwory i Forum. :)))
---
kaska137
11 Lis 2015 o 19:16
raenogodtamer napisał:
Pomimo, że o twórczości b_d_c wypowiadałem się bardzo dobrze zostałem przez nią zablokowany. Trochę mnie to dziwi, ponieważ potrafię oddzielić dobrą twórczość od niekoniecznie dobrej osobowości :)
tak czy siak, serdecznie pozdrawiam b_d_c :)


Prawdziwy twórca pisze sobą; jeżeli - obojętnie jaki twórca - zdaniem przedmówcy "ma niekoniecznie dobrą osobowość", to coś w charakterystyce [przez przedmówcę] tegoż twórcy jest nieszczerego.

Ani myślę wdawać się w dywagacje o jaką to "niekoniecznie dobrą osobowość chodzi"? Lepiej wszak od tego typu - jak przedmówca, osób - trzymać się z daleka.

Za pozdrowienia dziękuję.
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
30 Lis 2015 o 17:43
Z własnej i nie przymuszonej woli, bez ingerencji sił niebiańskich postanowiłem odblokować b_d_c, bo mogę.
peace, love, freedom!
---
można publikować byle co i byle gdzie, byleby tam nie było bedece!
01 Gru 2015 o 22:03
Jeszcze nawet nie zdążyłem przeczytać i ocenić tekstu MacKarrego, a już zorientowałem się, że jestem przez niego zablokowany. Dziwna to praktyka, ale komunikuję, że poczułem się w obowiązku zrobić to samo. Przypuszczam, że to on nawstawiał mi tyle minusów. To nowy i niezwykle interesujący obyczaj.
---
Jan Stanisław Jeż
02 Gru 2015 o 11:06
Patrząc na ilość minusów, raczej nie tylko on. Pewnie sobie cała grupka wiadomych osób znalazła nowe zajęcie. ;)
06 Mar 2017 o 01:04
Ale jazda! Ktoś tu wspomina o trollach, hehe. No to jestem. Admini trzęsą się na samą myśl o kretach forumowych, które po ciężkiej i żmudnej pracy prowadzonej po nocach wywracają fora i portale internetowe. Nasi admini mogą o tym nie wiedzieć, bo ta branża jest chyba jeszcze nie ruszona, ale nie nadużywajcie Państwo słowa Troll. Zaprawdę powiadam wam, wszystko co czytaliście o trollach w Wiki, bądź innych miejscach jest jedynie kpinką z trolla. A troll trollowi nierówny. Zdaje się mało kto to rozumie. To może ja podam kilka określeń:





Slang
(dotyczy głównie środowiska trollingu profesjonalnego)


adaś – mężczyzna administrator (pierwszy człowiek na forum)
adaśki – administratorzy
Bank – banner reklamowy.
beka – polewa z zamieszania na forum
Bełkot – zasypanie forum postami, oraz tematami niezwiązanymi z problematyką forum.
bolek – donosiciel na administrację, wynoszący informacje z panelu administracyjnego, podległy trollowi.


Chlewik – błędy funkcjonalności w niewielkim obszarze forum
chlew – błędy na całym forum.
Cmentarz – forum o znikomej aktywności userów.
cudak – korzystający z usługi CDMA, lub lokalnych nadawców radiowych.
ewka – kobieta administrator
desel – korzystający z usługi DSL - stałe ip użytkownika
dołek – czasowy ban na dostęp do forum – blokada portu
„złapać doła” - dostać czasowego bana
dukla – błąd systemowy z winy providera
Ferie – okres bezczynności trolla
festyn – potężna awantura na forum
„forum się wykrzaczyło” - upadek, lub degeneracja forum,
generał – troll kierujący działaniami innych trolli w przypadku ataku zbiorowego
„grunwald” - stare określenie, które oznaczało starcie stronnictw na forum, kończące się klęską jednego z nich i całkowitym rozbiciem.

Impregnacja, impregnować łącze – łączenie się z serwerem, na którym stoi forum poprzez ip nie będące numerem portu końcowego odbiorcy usługi.
kanalizacja – archiwum forumowe
Karuzela – podmiana profili.
kasztan – post wywołujący u czytelników odrazę
„kasztanić” - pisać odrażającą treść


kibel – regulamin forum
zajrzeć do kibla – czytać regulamin
spuścić po kiblu – zbanować trolla zgodnie z regulaminem
Kretowisko – forum na którym urzęduje kret forumowy
kwas – kontrowersyjny temat na forum
„wylać kwas” - dać kontrowersyjny temat

lalka – misterna pułapka na administratora
, „łyknąć panela” - uzyskać dostęp do panelu administracyjnego,
Matador – troll – bo bawi się z administracją forum jak matador z bykiem.
Master of puppets – kret – bo działa w ukryciu, pociągając za sznureczki.
Młotek - moderator
misio – twardy do zgryzienia administrator
mrowisko – obszerne forum, o wysokiej aktywności userów
niemiec – user z którym nie można się dogadać

Padlina – forum, które zaatakował op
paździochy – userzy korzystający z usług operatora Netia
pelikan – user, który ufa trollowi
„posunąć admina” - wykiwać administratora
pręga – ostrzeżenie


Pula – zbiór leadów.
pulpit – panel administracyjny
rak – agresywny user
reksio – administrator udzielający ostrej reprymendy
Slaughter – Operator sieciowy – po prostu haker.

serek – user – userek – użytkownik forum

Skucha – kiedy na samym początku swej działalności troll popadnie niepotrzebnie w konflikt z administracją, przez zamieszczanie jakiegoś wpisu.
spaślak – administrator forum, który sam trolluje na innych forach
synek – swój człowiek na forum
szlaczek – błąd systemowy spowodowany działalnością kreta

Sagan – niezbyt rozgarnięty administrator.
stalin – user, który nie daje się przekabacić
„strzelić gola” – uzyskać czasowy dostępu do portu

Trolowisko – urzęduje troll

„urzędowanie na forum” - co oznacza oczywiście obecność trolla na forum,

wioska – forum o niskim poziomie merytorycznym
wścieklizna – zbiorowy atak userów na trolla
Wstrzyki – korespondencja z userami


wehikuł czasu – anomalia z datowaniem postów na forum.

Wrzutki – insynuacje

„strzelić serem” - napuścić userów na administrację,
wnyki – pułapka zastawiona na administratora

„zajechać adminów” - oznacza chwilowy paraliż administracji na skutek oddziaływania kreta

„zrobić bank” - pozyskać reklamodawcę

zong – ban

zombie – posłuszny user
Zupa – przerobiony temat na forum.

zakażenie – forum na którym panuje niewielki ruch i niska aktywność userów.

Żałobnik. grabarz – troll, który doprowadził do upadku forum.
---
DW
06 Mar 2017 o 08:49
Może się mylę, ale mnie się wydaje, że pierwsze teksty nowych autorów mają jakieś vacatio legis i być może to jest taka sytuacja. Kiedy piszemy tutaj o blokowaniu, to chodzi o to, że niektórzy autorzy są blokowani przez innych, by ci nie mieli możliwości komentowania i oceniania ich tekstów.
---
Jan Stanisław Jeż
strona 1 z 2
12 > »
© 2010-2016 by Creative Media
×