strona 1 z 1
AutorWCHODZĘ W TO :)
12 Lut 2017 o 06:18
Jestem trzecim/czwartym dzieckiem cudownych moich Rodziców, Stelli i Wacława Pieńkowskich. Urodziłam się w rozbitym w proch powojennym Elblągu i potem wraz z Mamą, Tatą i Rodzeństwem tułałam się po naszej Wielkiej Rzeczpospolitej wzdłuż/wszerz/i na ukos - i tak już mi zostało :) Studiowałam rusycystykę na Uniwersytecie Gdańskim, zaliczając "w międzyczasie" kilka kolejnych obowiązujących wtedy wakacyjnych kursów językowych na uczelniach w Leningradzie, w Moskwie i w Kazaniu nad Wołgą. Przepracowałam w oświacie na różnych poziomach nauczania - od szkoły podstawowej, przez technika i licea po kształcenie dorosłych - ponad 30 lat. W Warszawskiej Firmie Wydawniczej w 2013 r. wydałam memoriały mojego śp. Ojca, Wacława Pieńkowskiego, pt. "Apokalipsa: wojna 1939-1945. Wspomnienia". Na portalu literackim www.latarnia-morska.eu umieszczono moje przekłady powieści M. Sałtykowa-Ssiedrina "Ród Gołowliowych" (z braku miejsca tylko rozdział 1.) oraz baśń E. Uspienskiego "Brzegami Świętej Rzeki".
12 Lut 2017 o 12:45
Miło było przeczytać. Zwłaszcza że teraz sam "siedzę" we wspomnieniach, m. in. o rodzicach :)
12 Lut 2017 o 15:59
Miło poznać Panią, osobę o humanistycznym zacięciu, wędrującą po świecie, otwartą i dowcipną, swoim doświadczeniem oraz żywym słowem, wzbogacającą nasz obraz świata i ludzi.
---
Alf
strona 1 z 1
© 2010-2016 by Creative Media
×