strona 1 z 1
AutorRóbmy swoje
24 Mar 2017 o 11:19
Od dłuższego czasu (będzie już dobrze ponad rok) na naszym forum zagnieździło się to, co w naszej polityce: bezsensowne przepychanki słowne, złośliwe wypowiedzi i nienawiść. Rozumiem, że każdy może pisać o czym chce i jak chce. Uważam jednak, że nasze forum nie powinno być forum politycznym. Ciągnące się polityczne "dysputy", przechodzące czasem w osobiste wycieczki, uważam za niepotrzebne. Spowodowały one u mnie niechęć do czytania zamieszczanych tu utworów, a tym bardziej do ich komentowania.
Czy można poprawić atmosferę na naszym forum?
Myślę, że tak i mam nawet mam pewne propozycje:
1. Błędy ortograficzne, interpunkcyjne i inne tzw. "warsztatowe" komentujemy i wytykamy bez ograniczeń. Sam robię ich sporo i takie uwagi tylko mi "dobrze robią".
2. Treść natomiast komentujemy tylko w formie: "Podobało (lub nie podobało) mi się bo.... ". W tym "bo" można napisać np: bo mam inne poglądy polityczne, lub coś w tym rodzaju. Nie wolno pisać np: bo masz durne poglądy itp. Jeśli skomentowany zacznie odszczekiwanie się, proponuję mu odpisać: "dziękuję za odpowiedź (komentarz)" i zakończyć wymianę zdań.
Wiem, że to może być trudne, ale innego ratunku nie widzę.
To forum jest (a przynajmniej powinno) być miejscem, gdzie prezentujemy nasze utwory, a nie nasze frustracje.
Zmarły niedawno wielki mistrz słowa napisał:
"Róbmy swoje!
A Ty, Widzu, brawo bij!
Róbmy swoje!
A Ty zdrowie nasze pij!
Niejedną jeszcze paranoję
Przetrzymać przyjdzie - robiąc swoje!"

Dlatego apeluję do Was koledzy:
Róbmy swoje. Piszmy i komentujmy, ale wpadajmy w "paranoję".
24 Mar 2017 o 16:25
Jestem bardzo bardzo za. Kto ma ochotę na pyskówki i mordobicie, są przecież za drzwiami tej remizy sztachety :)
03 Kwi 2017 o 02:27
Chodzi tylko o to, by także ta, jakżeż ważka, "literatura w służbie polityki" walczyła o swoje w ramach uprawianego gatunku a nie w męczliwych komentarzach, które mają się nijak do komentowanej literackości... co nie tylko nad Zambezi czy w Suazi bardzo wszystkich razi :)
strona 1 z 1
© 2010-2016 by Creative Media
×