strona 1 z 1
AutorPZPR - PiS // PRL - IVRP
26 Lip 2017 o 06:15
Przypominam myśl przewodnią działu OFFTOP - "czyli pogawędki o czym tylko chcecie." - A więc:

#
1) od I Sekretarza PZPR zależne były zarówno ustawy (uchwały) stanowione w parlamencie, jak wszelkie władze państwowe
- od prezesa PiS również

2) PZPR od samego początku dążyło do pełnej centralizacji władzy
- PiS w swoich poczynaniach tożsame

3) w PRL (z PZPR) trójpodział władzy ludowej był jedynie fikcją
- w IVRP (z PiS) staje się nią z dnia na dzień

4) w PRL istniał realny zapis rozdziału Kościoła od Państwa
- w IVRP istnieje realna groźba uzależnienia Państwa od Kościoła

5) w PRL jedynie legalnymi zgromadzeniami (jak i przemarszami) były te, organizowane przez władzę ludową (PZPR)
- IVRP (PiS) swoimi ustawami (zarządzeniami) wprowadza te same ograniczenia
26 Lip 2017 o 06:44
Wszyscy mamy te same korzenie. "Jaka mać - taka nać."
26 Lip 2017 o 06:52
- mieć, a chcieć nadal te korzenie pielęgnować to są dwie, diametralnie różne wady. Dla niektórych zalety...
26 Lip 2017 o 21:10
per analogiam...

22 lipca 1944 - Stalin (patron) ogłosił w Moskwie Manifest PKW. Podstawami ustrojowymi były: monopol partii komunistycznej w sferze władzy i podporządkowanie Polski ZSRR.

22 lipca 1952 - Uchwalono Konstytucję PRL. Przyjęto m.in. nową nazwę państwa – Polska Rzeczpospolita Ludowa, zniesiono urząd prezydenta, który zastąpiono Radą Państwa.

22 lipca 2017 - czyżby senacki hołd oddany Stalinowi? Można mieć takie skojarzenia ze względu na niekonstytucyjną ustawę i do tego procedowaną nienormalnie szybko (w sumie tylko 53 h) i potraktować jako próbę zmiany ustroju RP z demokratycznego na komunistyczny, z monopolem partii w sferze władzy - znoszącym dotychczasowy trójpodział władzy.


Nie znam autora tego cytatu, ale na podstawie w/w można przypuszczać, że jednak jest coś na rzeczy:

" Największy udany przekręt prl-owskich komunistów, to założenie partii o nazwie Prawo i Sprawiedliwość, które z prawem i sprawiedliwością nie mają nic wspólnego, a następnie przejęcie władzy jako prawica, wciąż stosując bolszewickie metody"


.
26 Lip 2017 o 21:12
err - Manifest PKW, powinno być Manifest PKWN.

.
27 Lip 2017 o 05:00
Nasze korzenie - odcięte czy nie - są NASZE. "Co widać, słychać - i czuć."
27 Lip 2017 o 08:01
emiliapienkowska - okres, w którym PZPR miało pełnię władzy, jest tylko przez nielicznych postrzegany jako ich korzenie. To właśnie ci, co dzisiaj są "politmatołkami" na czele PiS. Dla mnie - a mam już 73 lata - okres ten nigdy nie był powiązany z polskimi korzeniami. Zawsze stanowił w mojej świadomości gwałt na polskim narodzie. Tak samo, jak dzisiejsze prawodawstwo ustrojowe, stanowione przez psychopatów z sekty PiS.
...
...
piorko - cytat przez Ciebie tutaj podany:

"Największy udany przekręt prl-owskich komunistów, to założenie partii o nazwie Prawo i Sprawiedliwość, które z prawem i sprawiedliwością nie mają nic wspólnego, a następnie przejęcie władzy jako prawica, wciąż stosując bolszewickie metody"

... jest w moim rozumieniu dziejącej się rzeczywistości po roku 1989 jako prawdziwy obraz tych dziejów. Dodam do niego jedynie, że również PC braci Kaczyńskich (poprzednik PiS) w pełni mieści się w tle tego obrazu.
27 Lip 2017 o 13:58
Ja, braci Kaczyńskich nie darzyłem sympatią odkąd obejrzałem film "O dwóch takich co ukradli Księżyc". A obejrzałem go po raz pierwszy jeszcze przed 1989 rokiem. Od tamtej pory nie trawię Kaczyńskich. Nigdy nie mogłem zrozumieć, jak Wałęsa mógł pozwolić na to, żeby takie kartofle pętały mu się pod nogami. Po co on wziął te parchy do swojej kancelarii? To jedyne, co mam za złe Wałęsie, ale mu wybaczam, bo teraz ponosi konsekwencje tego błędu.
---
DW
27 Lip 2017 o 14:18
Legion - według mojego "widzimisię", to Twój komentarz nie przystoi do wcześniejszych wypowiedzi. Zrozum - Lech Wałęsa, człowiek z ledwo zawodowym wykształceniem elektryka (na potrzeby PGR) w starciu z dziejącą się rzeczywistością. Musiał dobrać do współpracy takich, którzy według jego doradców zasługiwali na pełne zaufanie. Dopiero po jakimś czasie dostrzegł, że Kaczyńscy są dla odradzającej się Polski są autentycznym zagrożeniem...
Pozbył się ich i od tego czasu trwa wojna popleczników Rosji z zachodnim ustrojem Polski...
strona 1 z 1
© 2010-2016 by Creative Media
×