strona 1 z 1
AutorLos innformacja
27 Sty 2018 o 09:40
Chciałam tylko poinformować, że zamieściłam na publixo.com wiersz pt"Los", odebrany został, jak wiersz o zabarwieniu politycznym. Otóż ten utwór porusza tematykę przemocy domowej. Jest też o zakłamaniu ludzkim.
Mam pytanie - pewnie retorycznym zostanie. Dlaczego wszystko podciągane jest pod politykę i to na Forum, które, z założenia, powinno być bezstronne, tzn. wypowiedzi pod tekstami? Wiem, że subiektywizm jest zawsze w wypowiedziach, ale litości... trochę zrozumienia i wczytania się w tekst.
Dodałam do tekstu zdjęcie - kobiety z zakrwawioną twarzą na tle kuchni, nie zdjęcie burdy ulicznej. Bajka 37. Jestem b. zaskoczona.
---
bajka z pozdrowieniami.
30 Sty 2018 o 19:01
Bajka37 napisał:
Dlaczego wszystko podciągane jest pod politykę i to na Forum, które, z założenia, powinno być bezstronne, tzn. wypowiedzi pod tekstami?


Ehm, taki lokalny koloryt. Zgłaszaj do kosza jako komentarze nie na temat.
---
Uwaga, admin. Kasuje wpisy, zanim zdążycie je wymyślić.
31 Sty 2018 o 02:09
Lotto, dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Bajka 37.
---
bajka z pozdrowieniami.
28 Lut 2018 o 13:43
Witaj Bajko:) to już trochę po czasie, ale dopiero dziś przeczytałam ten post i wiersz "Los". Zastanawiam się, bo ja nie odczytałam w nim w ogóle polityki a kwestię społeczną. Dużo się dziś mówi i słusznie o przemocy wobec kobiet i to nie tylko tej krwawej, ale równie dotkliwej przemocy psychicznej, która nie jest już tak łatwa do zdiagnozowania, a pozostawia ślady w duszy. Co do samej polityki, to są palące tematy, które poezja może a nawet powinna poruszać. Szkoda tylko, że wywołują emocje, które są tylko pretekstem do formułowania argumentów ad personam. Dziś wszyscy chcąc nie chcąc żyjemy "polityką", dlatego fajnie jak na publixo pojawiają się teksty o uniwersalnym przesłaniu. Apelował w tej kwestii J. Lechoń w "Herostratesie"
(...)Ja nie chcę nic innego, niech jeno mi płacze
Jesiennych wiatrów gędźba w półnagich badylach;
A latem niech się słońce przegląda w motylach,
A wiosną - niechaj wiosnę, nie Polskę zobaczę.
17 Maj 2018 o 20:47
Erato napisał:
Witaj Bajko:) to już trochę po czasie, ale dopiero dziś przeczytałam ten post i wiersz "Los". Zastanawiam się, bo ja nie odczytałam w nim w ogóle polityki a kwestię społeczną. Dużo się dziś mówi i słusznie o przemocy wobec kobiet i to nie tylko tej krwawej, ale równie dotkliwej przemocy psychicznej, która nie jest już tak łatwa do zdiagnozowania, a pozostawia ślady w duszy. Co do samej polityki, to są palące tematy, które poezja może a nawet powinna poruszać. Szkoda tylko, że wywołują emocje, które są tylko pretekstem do formułowania argumentów ad personam. Dziś wszyscy chcąc nie chcąc żyjemy "polityką", dlatego fajnie jak na publixo pojawiają się teksty o uniwersalnym przesłaniu. Apelował w tej kwestii J. Lechoń w "Herostratesie"
(...)Ja nie chcę nic innego, niech jeno mi płacze
Jesiennych wiatrów gędźba w półnagich badylach;
A latem niech się słońce przegląda w motylach,
A wiosną - niechaj wiosnę, nie Polskę zobaczę.
---
bajka z pozdrowieniami.
17 Maj 2018 o 20:49
Erato, a ja dziś dopiero przeczytałam Twoją wiadomość z lutego. Przepraszam. Dziękuję Ci za tak budujące słowa, muszę częściej zaglądać na forum. Bajka37
---
bajka z pozdrowieniami.
strona 1 z 1
© 2010-2016 by Creative Media
×