strona 1 z 2
12 > »
AutorPROPOZYCJA (nie do odrzucenia!!!)
26 Sie 2018 o 20:46
Kiedyś na forum Zacisze bawiliśmy się świetnie w "limeryki zadaniowe" i to bez żadnych zasad konkursowych. Potrzebna jest do tego jedynie odrobina chęci ze strony LOTTY, by udostępniła stronę do wykorzystania w tym celu.

Teksty te umownie jedynie nazwałem limerykami, bowiem większość tutaj je piszących - razem ze mną - nie przestrzega zasad ich tworzenia w ostatnim z wersów. Zainteresowani wiedzą, o co chodzi.

Otóż - pierwszy limeryk niech będzie autorstwa LOTTY (lub kogokolwiek), lecz na jego końcu jest zaproszenie dla wszystkich chętnych, aby tworzyli teksty w temacie miejscowości polskiej, zadanej przez piszącego ów poprzedni tekst. Po upływie 24 lub 48 godzin - i tutaj problem - ktoś musi podać kolejną miejscowość do wykorzystania w następnej edycji. Powinna to być osoba prowadząca tą zabawę, mająca na tyle czasu, by dopilnować porządku. Oczywiście LOTTA byłaby tutaj najodpowiedniejszą, lecz nie wiem, czy się zgodzi. Co Wy na to?

Przykład rozpoczęcia zabawy (nielimitowanej ilością publikacji)
.
Anorektyczka spod Kostomłotów
swą kibić miała jak ... kołek z płotu.
W jej głowie wielkie chęci
by chłopom w łbach zakręcić
- no i spróbować tego ... bzykotu
.
Podaję kolejną miejscowość: Warszawa
.
I od tej chwili wszyscy chętni piszą "limeryki", które będą nawiązywać do Warszawy. Po 24 czy 48 godzinach (do uzgodnienia) prowadzący podaje kolejną miejscowość ... itd.
Na wspomnianym portalu ilość wejść i odpowiedzi liczona była w tysiącach ...
---
bronmus45 / trotsiga
27 Sie 2018 o 08:59
Czy tutaj obecnych naprawdę nie interesuje nic, poza prezentacją swoich tekstów i oczekiwaniem na ich łaskawe (wysoko oceniane) przyjęcie przez innych?
Przecież taka zabawa - przez nikogo nie oceniana - to doskonały trening / warsztat do dalszego "szlifowania" swoich tekstów. To jest chyba jedyny portal, tak "zaśniedziały" w swoich wartościach.
---
bronmus45 / trotsiga
27 Sie 2018 o 16:07
Co prawda trotsiga zakazał mi wypowiadania się w jego propozycjach i sugestiach, ale skoro nie ma reakcji na jego niby rewelacyjny pomysł, odpowiem, licząc się oczywiście z niewybrednym i wściekłym atakiem. On to na pewno potrafi. Ale trotsaiga już tak ma i nie mamy na to wpływu.

***

Niby poeta spoza Warszawy
myślał, że los mu będzie łaskawy,
więc proponował zabawę,
licząc, że poprą tę sprawę.
Pomysł był kiepski albo głupawy
---
Jan Stanisław Jeż
27 Sie 2018 o 16:17
janko napisał:
Co prawda trotsiga zakazał mi wypowiadania się w jego propozycjach i sugestiach, ale skoro nie ma reakcji na jego niby rewelacyjny pomysł, odpowiem, licząc się oczywiście z niewybrednym i wściekłym atakiem. On to na pewno potrafi. Ale trotsaiga już tak ma i nie mamy na to wpływu.

***

Niby poeta spoza Warszawy
myślał, że los mu będzie łaskawy,
więc proponował zabawę,
licząc, że poprą tę sprawę.
Pomysł był kiepski albo głupawy

...
No, to ... zdziwisz się
...
Nie tylko Ci podziękuję, ale i uznam, że jedynie Ty zrozumiałeś mój zamiar i nie czekając na przyzwolenie LOTTY "pociągłeś" temat. Nieważne, że kpiarsko - nie wszyscy bowiem muszą zachwycać się moim pomysłem, ale jestem pewien, że po jakimś czasie mogą go uznać za fajną zabawę.
...
Kontynuuję więc - wg. zasad, jakie zapisałem w propozycji:
...
Jak powiada Felek spod Warszawy;
najważniejsze są krajowe sprawy
- czy prezydent się wygłupi
- ile dronów Antek kupi
- co uchwalą dziś PiS-owskie ławy
---
bronmus45 / trotsiga
27 Sie 2018 o 16:35
Dołączę się starym, niedoskonałym limerykiem dla mojej siostry:

Pewna blondynka z prawej Warszawy
urodzinowej pragnęła sławy.
Przez nieba fanaberie
i życzeń pikanterię
na lud spadła klęska popijawy.

To to ciągniemy z Warszawą!
27 Sie 2018 o 17:01
LIlly - serdeczne dzięki, że nie dałaś się zniechęcić wypowiedzią janko. Ciekaw jestem, kiedy "popędzi" nas LOTTA, a może uzna moją propozycję i pomoże?
~
... "jadymy" dalej ...
~
Tuż, obok kiosku z piwem w mieście Warszawie
pewien gość "zmęczony" chciał pospać na trawie.
Rozłożył się wygodnie;
nawet zdjął z siebie spodnie.
Nie pospał zbyt długo. Obok mrówek mrowie.
---
bronmus45 / trotsiga
27 Sie 2018 o 17:29
No to następny z Warszawy:

Pewna brunetka z lewej Warszawy
miała w miłości dziwaczny nawyk.
Zamykała oczy skromnie
i jęczała nieprzytomnie:
„tylko to robię dla twej buławy”.
27 Sie 2018 o 17:30
Może pojedziemy na Kraków?
27 Sie 2018 o 17:36
lilly napisał:
Może pojedziemy na Kraków?

- dajmy szansę innym, może się skuszą. Bowiem jeśli "przeskoczymy" na kolejną miejscowość, to ktoś może akurat teraz piszący o Warszawie, będzie miał "przechlapane". Ja to już przerabiałem na jednym z portali - nie na Zaciszu - i ten ktoś miał pretensje - i słuszne. Musimy zatem trzymać się zasad, jakie zaproponowałem na samym początku. Możemy jednak tutaj zaznaczyć, że od jutra (zaraz po północy) będziemy pisać o Krakowie. I to będzie fair.
---
bronmus45 / trotsiga
27 Sie 2018 o 17:45
Pewna rozwódka z miasta Warszawy
pije - jak co dzień - litr mocnej kawy.
Spać po tym zwykle może
- bez chłopa, no to tym gorzej.
Pomógł wibrator ... no i te sprawy
...
UWAGA ... UWAGA!!! - od jutra "nadajemy" o miejscowości KRAKÓW
---
bronmus45 / trotsiga
27 Sie 2018 o 17:48
trotsiga napisał:
Pewna rozwódka z miasta Warszawy
pije - jak co dzień - litr mocnej kawy.
Spać po tym zwykle nie może
- bez chłopa, no to tym gorzej.
Pomógł wibrator ... no i te sprawy
...
UWAGA ... UWAGA!!! - od jutra "nadajemy" o miejscowości KRAKÓW
---
bronmus45 / trotsiga
27 Sie 2018 o 17:56
Cholera jasna - brak edytora tekstu w celu naniesienia poprawek jest bardzo uciążliwy. Chciałem właśnie poprawić błąd w tekście, dopisując do jednego z wersów słowo "nie" - o, do tego - "Spać po tym zwykle może" - bo miało być - "Spać po tym zwykle nie może" i kliknąłem w cytuj ... no i poszło!!! Że tak powiem po sportowemu - Ripley strzelił gola!!! (samobója)
---
bronmus45 / trotsiga
[...] 
27 Sie 2018 o 18:33
czekala_angelika napisał:
To ja dorzucę swoje trzy grosze bom popełniła limeryk ku czci wspaniałej istoty liryczne he jes ser - niechaj żyje i krąży swobodnie se ku chwale publixo!

jeden puszczyk z kieleckiego
chciał obsmarować kolegę swego
napisał limeryka
i z radości fika
choć tamten nie zrobił mu nic złego
---
bronmus45 / trotsiga
27 Sie 2018 o 18:36
trotsiga napisał:
czekala_angelika napisał:
To ja dorzucę swoje trzy grosze bom popełniła limeryk ku czci wspaniałej istoty liryczne he jes ser - niechaj żyje i krąży swobodnie se ku chwale publixo!

jeden puszczyk z kieleckiego
chciał obsmarować kolegę swego
napisał limeryka
i z radości fika
choć tamten nie zrobił mu nic złego

- to miało być na temat Warszawy - takie zasady zapisałem na początku - zmiana miejscowości raz na dobę (po północy) - ogłaszana będzie na razie przeze mnie - dopóki LOTTA coś nie wymyśli. Jutro będzie Kraków "do obróbki"
---
bronmus45 / trotsiga
27 Sie 2018 o 18:52
A może na początek - dla rozruszania zabawy - ułożymy "grafik" na tydzień - obowiązywałby do każdej niedzieli, a od poniedziałku nowy grafik?
...
Moja propozycja - może być każda inna -

jutro (wtorek) Kraków
środa - Łódż
czwartek - Szczecin
piątek - Wrocław
sobota - Rzeszów
niedziela - Kielce
...
Potem się zastanowimy, co dalej. Ja obiecuję, że na każdy dzień przygotuję przynajmniej jeden tekst i będę je publikował nawet samotnie. Chyba, że ... Lotta usunie ten wątek. Przeciwnicy na pewno się znajdą z tych osób, które to poza limerykiem nie potrafią nic stworzyć. Więc zabieramy im pole do popisu na głównej stronie, więc są i będą wściekli. Może to i dobrze, bo portal publixo nadmiernie się zajął limerykami właśnie na stronie głównej.
---
bronmus45 / trotsiga
27 Sie 2018 o 19:41
Oczywiście, że nie mam nic przeciwko organizacji przez was wszelakich rozrywek we własnym zakresie. Ale chyba najsensowniejszym pomysłem jest, żeby daną zabawą kierował sam pomysłodawca - po co mam wtrącać swoje trzy grosze do czyjejś koncepcji? Dla Publixowiczów to też fajna okazja, żeby rozwinąć współpracę między sobą wzajemnie bez administracyjnego bata.
Proponuję tylko, żeby dalsze zabawy prowadzić w przeznaczonym do tego specjalnie dziale, który Wam założyłam:
link
---
Uwaga, admin. Kasuje wpisy, zanim zdążycie je wymyślić.
27 Sie 2018 o 20:05
LOTTO - a nie mogłabyś - przy odrobinie chęci - przenieść już teraz całości dotychczasowych wpisów? (tamten pozostawić na jakiś czas - dla oswojenia się z nowym miejscem, no i informacyjnie co i jak). Przy okazji usunąć moje "Ripleye". Ja mógłbym to sam zrobić, żebym miał takie możliwości.
---
bronmus45 / trotsiga
27 Sie 2018 o 20:16
trotsiga napisał:
LOTTO - a nie mogłabyś - przy odrobinie chęci - przenieść już teraz całości dotychczasowych wpisów?


Niestety moduł forum nie pozwala na przenoszenie wątków między działami.
---
Uwaga, admin. Kasuje wpisy, zanim zdążycie je wymyślić.
27 Sie 2018 o 20:21
lotta napisał:
trotsiga napisał:
LOTTO - a nie mogłabyś - przy odrobinie chęci - przenieść już teraz całości dotychczasowych wpisów?


Niestety moduł forum nie pozwala na przenoszenie wątków między działami.

O, cholera ... niedobrze. To może ja skopiuję te najważniejsze i tam wkleję? A przynajmniej same zasady zabawy? Nie wiem, czy to się uda, ale spróbować mogę.
---
bronmus45 / trotsiga
strona 1 z 2
12 > »
© 2010-2016 by Creative Media
×