strona 1 z 2
12 > »
AutorDla tych.którzy myślą,że celibat to wymys ludzki
[...] 
[...] 
30 Wrz 2018 o 05:43
Tak, celibat to wymysł (nie "wymys") ludzki, bowiem wprowadzili go ludzie, czyli papieże. Chyba że ktoś nie uznaje papieży za ludzi. A przyczyna jego wprowadzenia tkwiła w chęci zapobieżenia rozdawnictwu majątków kościelnych licznym potomkom osób duchownych. Przy okazji przypomnę, że celibat w XI wieku wprowadził poprzez tzw. reformy gregoriańskie papież Grzegorz XVII, uznając dotychczasowe małżeństwa księży za nieważne. Natomiast celibat, czyli zakaz zawierania związków małżeńskich przez księży, wprowadził papież Innocenty III (1198-1216). Celibat ponadto został w 1917 roku ponownie potwierdzony w "Kodeksie kanonicznym".

Powtarzam więc jeszcze raz, to ludzie wprowadzili celibat. Dlatego też ludzie powinni go jak najszybciej znieść. I mam nadzieję, ze zrobi to światły człowiek, czyli papież Franciszek.
---
Jan Stanisław Jeż
30 Wrz 2018 o 06:07
W innych religiach świata - u protestantów, w starym jak nasz katolicyzm prawosławiu etc. - duszpasterstwo idzie także w parze z usankcjonowanym współżyciem seksualnym samych duszpasterzy, i te statystyki wiernych nie maleją u nich tak drastycznie jak np. w Holandii, Estonii czy w Irlandii. Papież Franciszek nie bez kozery bije na larum! Si vis pacem - para bellum! Kościół - jeśli chce przetrwać i trwać po kres Kresów - musi podjąć tę rękawicę. Zniesienie celibatu to milowy krok w przód w tym zbawczym kierunku
[...] 
[...] 
[...] 
30 Wrz 2018 o 09:08
Jestem niezmiernie ciekaw, na jakiej podstawie "jedynie słuszna religia" we współpracy z "jedynie słuszną partią" są pewne swojego zbawienia - jeśli oczywiście wierzą w "jedynego Boga". Ich bowiem podstawy - głoszone wszem i wobec - nijak się mają do zapisów katechizmu czy statutu partii.
---
bronmus45 / trotsiga
30 Wrz 2018 o 09:20
Arsene napisał:
Polecam wszystkim zachwyconym widzom filmu KLER przeczytać artykuł pana Piotra Lisiewicza w tygodniku Gazeta Polska pt,,Kler czyli nasz skarb,,.
To nie recenzja filmu a tekst,który zmusza do refleksji.


„KLER - nasz skarb w walce z nazizmem, komunizmem, LGBT i islamistami. Wyszyński, Wojtyła, Popiełuszko, Kolbe” - zobaczyłem e empiku, przeczytałem. Bełkot i klapy na oczach.

Co do kodeksu kanonicznego,
Kan. 282 - § 1. Duchowni powinni prowadzić życie proste i powstrzymywać się od wszystkiego, co trąci próżnością.

Naprawdę spora część ludzi posiadła umiejętność czytania ze zrozumieniem.
30 Wrz 2018 o 09:34
Leo, mam podobne wątpliwości dotyczące tejże umiejętności. Natomiast sugerowanie, co mam przeczytać oraz przekonywanie do swoich poglądów uważam za publiczną indoktrynację i włażenie w ugnojonych gumiakach w moje prywatne życie.
---
Jan Stanisław Jeż
[...] 
[...] 
30 Wrz 2018 o 10:05
Przyglądasz się Arsene jakiemuś prawu, zacznij od elementarza.
Po pierwsze, prawo definiuje podmioty do których ma zastosowanie. Określa.
A teraz przyjrzyj się, czy zapewnia równość podmiotów wobec tego prawa.
Nie zapewnia.
Dobro kościoła zawsze stawia ponad dobrem członków kościoła. Taką właśnie budowę mają kodeksy feudalne.
Też miłej niedzieli,
30 Wrz 2018 o 10:25
janko napisał:
Leo, mam podobne wątpliwości dotyczące tejże umiejętności. Natomiast sugerowanie, co mam przeczytać oraz przekonywanie do swoich poglądów uważam za publiczną indoktrynację i włażenie w ugnojonych gumiakach w moje prywatne życie.


Takie i moje zdanie, dlatego na to nie pozwalam i bronię swoich poglądów, bo są tak samo dobre jak inne, ale z tą różnicą, że nikomu ich nie narzucam i wymagam tego samego.
Dopóki choć jedna złotówka z moich podatków jest wydawana na kościół mam pełne prawo zabierać głos w jego sprawie.
Witaj po urlopie, pusto było.
[...] 
30 Wrz 2018 o 10:55
Padło pytanie tutaj, dlaczego księża tak świetnie znają się na miłości?

Bo natura nie znosi ni próżni, ni - tym bardziej - próżniactwa??
30 Wrz 2018 o 11:07
Ja Ci o regulaminie, Ty mi o sacrum. Szkoda mi na to dobrej niedzieli.
ENAF
LFT
GB
SK
30 Wrz 2018 o 11:20
emiliapienkowska napisał:
Padło pytanie tutaj, dlaczego księża tak świetnie znają się na miłości?

Bo natura nie znosi ni próżni, ni - tym bardziej - próżniactwa??


Widocznie Emilio, bliskość sprzyja doświadczeniom z drugiej ręki.
[...] 
30 Wrz 2018 o 12:47
Moim zdaniem nie ma sensu dalsze wypowiadanie się w tej materii, bowiem prawda jest tutaj jedna.
---
Jan Stanisław Jeż
strona 1 z 2
12 > »
© 2010-2016 by Creative Media
×