strona 1 z 2
12 > »
AutorWIELKIE GRATULACJE DLA LILLY!!!
22 Lis 2018 o 19:17
Drodzy,
z wielką przyjemnością i radością informuję,
że nasza koleżanka z PubliXo - Lilly, jest laureatką prestiżowego,39. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej. Zdobyła II miejsce w kategorii Debiut :)

Serdecznie gratuluję i życzę dalszych, literackich sukcesów.

W wizytówce Lilly można obejrzeć Antologię z nagrodzonymi i wyróżnionymi utworami, gdzie znajduje się Jej pięć wierszy :)

.
22 Lis 2018 o 20:25
A tu jeszcze kilka linków do YouTube i relacji na żywo z Konkursu:

1. Refleksje jurorów
link

2. Finał i deklamacja aktorów niektórych, nagrodzonych wierszy
link

:) :)
22 Lis 2018 o 21:07
Bardzo dziękuję. :)
22 Lis 2018 o 21:23
Również serdecznie gratuluję i cieszę się z Twojego sukcesu.
---
Jan Stanisław Jeż
22 Lis 2018 o 22:51
O kurde, moje serdeczne gratulacje, Lilly :) Jak ja lubię czytać o sukcesach i osiągnięciach znajomych :)
23 Lis 2018 o 10:45
Cieszę się z Twojego sukcesu.
[...] 
23 Lis 2018 o 11:36
Dziękuję Wam bardzo.
23 Lis 2018 o 12:01
Serdecznie gratuluję :)
23 Lis 2018 o 13:13
A już myślałem, że to tylko ja wysyłam i coś tam wygrywam. Lilly gratulacje i powodzenia na przyszłość! :)
23 Lis 2018 o 13:34
Gratulacje, Lilly!
---
"Albo człowiek ma rację, albo się myli, albo jedno i drugie." - Charles Bukowski – Szmira
23 Lis 2018 o 13:45
Dzięki.
Optymisto, zaczęłam wysyłać na konkursy właściwie dopiero w tym roku. Cieszę się też z wyróżnień (właśnie dostałam mejla, że dostałam wyróżnienie w konkursie im. K.Ratonia w Olkuszu). Dobrze, że są różni jurorzy, bo brzmi bardziej prawodopodobnie, że wiersze są niezłe.
I tak do tego wszystkiego trzeba dodać gust czytelnika.
Z kolei jurorzy na spotkaniu przed finałem opowiadali o nieuczciwych uczestnikach, którzy wysyłają po kilka zestawów z różnymi godłami albo piszą "pod jury". Ciekawe szczególnie, jeśli się weźmie pod uwagę jakieś warsztaty poetyckie, a potem ta osoba prowadząca warsztaty zasiada w jury. Jeszcze ciekawiej jest chyba, jeśli sama wysyła wiersze na konkursy dla debiutantów.
Jestem bardzo pod wrażeniem tych dwóch dni w Częstochowie, gdzie odbyło się kilka imprez okołokonkursowych.
Zapamiętałam też papugę z "Hotelu Weneckiego", która bez przerwy wydawała łudząco podobne odgłosy i nie można było spokojenie siedzieć w barze, bo albo słyszało się karetkę, albo konika stąpającego po ulicy, albo płakało dziecko, albo po prostu papuga darła się "cicho!". :)
23 Lis 2018 o 14:23
Gratulacje jak najbardziej zasłużone, niemniej do beczki miodu ziarenko gorczycy ;)

Dlaczego? Bo wymieniona nagroda usytuowana w klasyfikacji "Debiut", debiut zaś:

to "pierwszy wydany utwór", powiedzmy poetycki, gdy tymczasem Laureatka już swoje drukowane konto posiada...

Ja nazwałabym to "lekkim nadużyciem", ponieważ inaczej się ocenia owe debiuty, inaczej teksty "zaawansowane", gdyż Lilly pisze wiersze dojrzałe [tu dawna i nadal podtrzymywana paralela do Marii Louisy Kaschnitz] więc - moim skromnym zdaniem - wspomniana kategoria jest - powiedzmy - (nie)świadomym sprowadzaniem własnego poziomu w dół... ;)
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
23 Lis 2018 o 15:04
Befano, tu chodzi o debiut poetycki. Jury, otwierając kopertę z godłem, dobrze wiedziało, kim jestem. Proza i poezja to dwie różne dziedziny. Rozmawiałam w trakcie tzw. wydarzeń okołokonkursowych z jurorami i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Za debiut liczy się wydany tomik poetycki, a ja takowego nie posiadam. Drugi warunek, dość często stawiany w konkursach (choć nie zawsze) to niepublikowanie wierszy, czasem dodane jest "także w Internecie". Według jurorów to "w Internecie" oznacza uznane strony internetowe literackie, odpowiadające wcześniej pismom literackim. Ja publikuję tylko na publixo. Kiedyś wstawiłam gdzieś jeden czy dwa wierrsze i tak tam sobie od lat są, i to wszystko.
Dodam jeszcze, że laureatem konkursu im. H. Poświatowskiej był kiedyś Jacek Dehnel, ale nie wiem, kiedy. Było też paru innych znanych laureatów.
Jeśli chodzi o sprowadzanie własnego poziomu w dół, wcale tego nie widzę. Wysłałam w tym roku moje różne wiersze na różne konkursy, ponieważ mam wrażenie, że współczesna licząca się poezja zawiera dużo wyrafinowanych metafor i jest trudna w odbiorrze, o czym mówią mi różni znajomi czytelnicy. Ponieważ moja poezja zalicza się raczej do łatwo odbieralnych, cieszy mnie, że została zauważona przez profesjonalnych krytyków.
Myślę, że po prostu szkoda, że jednak tak mało ludzi czyta poezję. jeśli tegoroczne przygody konkursowe będą miały dalszy ciąg, napiszę o nich na publixo.
23 Lis 2018 o 15:12
Jeszcze dodam, że w kategorii "Debiut" znajdują się świetne, dojrzałe wiersze (mam na myśli innych autorów).
23 Lis 2018 o 15:30
Lilly, tak samo to rozumiem.

Debiut, ponieważ nie wydałaś autorskiego tomiku wierszy.
Antologie pokonkursowe (lub jakiekolwiek) to nie jest samodzielna pozycja wydawnicza tylko praca zbiorowa.


:)
[...] 
23 Lis 2018 o 19:33
Wielkie gratulacje, Lilly! Obejrzałem filmy, poeci z Niemiec górą!
---
DW
23 Lis 2018 o 20:30
Gratuluję!
23 Lis 2018 o 21:24
Sarenko emigracyjna… też dołączam się do pochwalnego chóru osób Tobie życzliwych i gratuluję sukcesu poetyckiego. To miło, że ktoś z publixo zostaje doceniony przez zewnętrzne gremium speców od poezji. Abstrahując od Twojej antypatii do mnie… napisałem to bez przymusu i cieszę się, że napisałem, bo jest w Tobie coś, co budzi sympatię, a czego nigdy nie będzie miała piórko. Pewien rodzaj wrodzonej delikatności i taktu, tak charakterystyczny kobiecej naturze.
Gratuluję.
strona 1 z 2
12 > »
© 2010-2016 by Creative Media
×