strona 1 z 1
AutorAlchemik
11 Lut 2022 o 15:19
Witam na portalu, z którym z przyjemnością się zapoznam. Piszę głownie poezję. Głównie. A to oznacza, że niekiedy zaskakuję prozą.
Urodziłem się w Gdańsku. Dzieciństwo i dojrzałość spędziłem w Sopocie. Obecnie Gdynia, Lębork, Reda. Taki kawałek pomorza.
---
Jerzy E. Alchemik
11 Lut 2022 o 19:46
Witamy chlebem i solą po staropolsku i niskie ukłony ślemy dla całej wielkiej Ziemi Gdańskiej
11 Lut 2022 o 22:31
Piszę cholernie dużo. Głownie to dobre lub bardzo dobre wiersze,
Trochę chłamu też. Jestem również nauczycielem pisania poezji dla tych wszystkich, którzy z moich nauk chcą korzystać.
Piszę bowiem od dawna i od dawna czytam. (Wieki przedszkolne)
Ja postanowiłem korzystać z nauk poetów. Nie trzeba brać wszystkiego jak leci. Bardziej jak płynie. Są oczywiście progi nieprzekraczalne,
Najpierw nauka języka polskiego, dopiero jego przekształcanie, Gry słów, słowotwórstwo. To dla zaawansowanych. Oto mój wiersz korzystający z melodii języka.

Deszczotwór

pod rynną skulony w bębnienie wsłuchany
werblistów okiennych szyb pluszczy
obłocznych kuzynów posłocznych i braci
posiępnych upadłych na ziemię przeźrocznie
sinieniem

zapłacze a za czym

za niebem w nielśnieniu a zaczem strumieniem
zatraca się w pędzie by zdążyć do morza
zanim

chmurnogór ubędzie pod rynną pijany
zieleni spijaniem niewdzięczna to praca
wsiąkanie
---
Jerzy E. Alchemik
12 Lut 2022 o 12:06
Witam.
Swoje teksty publikuj na odpowiedniej stronie, a nie w "przedstawiamy się" - to chyba powinno być jasne ..
13 Lut 2022 o 00:17
Cześć Maestro :-)))

A tym stale oraz wciąż przepoczwarzającym się przedmówcą, to sobie głowy nie zawracaj. Zresztą wiesz, że zawsze dobrze Ci i życzę, i radzę :-)))

Befana di Campiano, kresowa pani :-)
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
13 Lut 2022 o 10:07
nieco prawdy o tejże befana_di_campi - vel abirecka vel Lidia vel fiołkowa vel Dama Trefl .. itd - można przeczytać chociażby pod adresem: link
13 Lut 2022 o 11:31
Dobromir napisał:
nieco prawdy o tejże befana_di_campi - vel abirecka vel Lidia vel fiołkowa vel Dama Trefl .. itd - można przeczytać chociażby pod adresem: link

Przede wszystkim witamy Alchemika, klonie! A to hiperłącze, do którego odsyłasz jest tobie podobnym wcieleniem już dawno przeze mnie rozszyfrowanej hejterko stalkerki.

Kurkuma pojawiła się raz i znikła. Z tobą jest gorzej. Natomiast z moich pseudonimów nigdy nie robiłam tajemnicy, tłumacząc przy okazji - ewentualnym zainteresowanym - dlaczego teraz akurat używam tego, nie innego nicku.

Aha, nigdy nie podpisywałam się "Dama Trefl", zdemenciały użytkowniku.
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
13 Lut 2022 o 12:02
z języka włoskiego (tłumacząc literalnie) słowo "befana" oznacza - wiedźmę
natomiast zwrot "dai campi" .. (a nie "di") oznacza - z pól
~~
- no więc polna wiedźmo pochwal się innymi swoimi nickami, jakie używałaś / używasz w sieci, aby wszyscy mogli nacieszyć się twoją twórczością .. wrzosowa vel .. resztę dopisz sama
13 Lut 2022 o 17:38
Dobromir napisał:
z języka włoskiego (tłumacząc literalnie) słowo "befana" oznacza - wiedźmę
natomiast zwrot "dai campi" .. (a nie "di") oznacza - z pól
~~
- no więc polna wiedźmo pochwal się innymi swoimi nickami, jakie używałaś / używasz w sieci, aby wszyscy mogli nacieszyć się twoją twórczością .. wrzosowa vel .. resztę dopisz sama


Mówiłam, że minął się z rozumem, bo:

a) link

b) Befana jest zdrobienieniem od imienia Epifanii / Epifania, czyli "Objawienie" [zob. pkt a)

c) Kampianowie [wersja spolszczona] to lwowski szesnasto- sedemnastowieczny ród patrycjuszowski [di Campiano] z którym mam zaszczyt być spokrewniona. Pierwszy człon tego nazwiska występuje na wielu portalach jako pseudonim, ponieważ system nie ogarnia całości [zbyt dużo liter]. Ponadto, w Bochni istnieje solny szyb "Campi", w tej chwili - zabytek.

d) dlatego odczep się od b_d_c taki oraz owaki dziadku, zwłaszcza pod prezentacją nowego Użytkownika, który nie wiedzieć czemu blokuje zamieszczone teksty?
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
13 Lut 2022 o 18:01
- przecież to twój kumpel z ósmego piętra ..
14 Lut 2022 o 19:58
Prawdę mówiąc, nie mam pojęcia o co tutaj chodzi. Znalazłem ten portal jako pomorski. A stąd właśnie pochodzę. Jestem tu po raz pierwszy. Nigdy nie rozczłonkowywałem swojej duszy. Nigdy nie klonowałem się. Ze zdziwieniem przyglądam się złym fluidom, które tu zauważyłem.
Jestem czystym poetą. Poezja nie jest moim hobby. Jest sposobem na życie. Ostatnio również i proza.
Oczekuję na odblokowanie tekstów. Od zarejestrowania się miało być 24 godziny.
---
Jerzy E. Alchemik
14 Lut 2022 o 21:34
Alchemik napisał:
Prawdę mówiąc, nie mam pojęcia o co tutaj chodzi. Znalazłem ten portal jako pomorski. A stąd właśnie pochodzę. Jestem tu po raz pierwszy. Nigdy nie rozczłonkowywałem swojej duszy. Nigdy nie klonowałem się. Ze zdziwieniem przyglądam się złym fluidom, które tu zauważyłem.
Jestem czystym poetą. Poezja nie jest moim hobby. Jest sposobem na życie. Ostatnio również i proza.
Oczekuję na odblokowanie tekstów. Od zarejestrowania się miało być 24 godziny.


Masz rację, Maestro, nad PubliXo cały czas unosi się jakaś mroczna, zła energia.
Że wytrzymuję? No tak jakoś się składa, że wytrzymuję ;-) W sprawie odblokowania tekstów, to napisz bezpośrednio do admina płci obojętnej ;-) Może gdzieś zabalował(a) z Legionem i nie może się teraz tutaj odnaleźć???

Serdecznie :-)
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
15 Lut 2022 o 08:07
Odblokowanie tekstów na Publixo następuje / powinno nastąpić dopiero po opublikowaniu trzech pozycji - tak było od zawsze ..
24 Lut 2022 o 14:32
Ojej, przepraszam, już masz wszystkie odblokowane. Jakimś sposobem przeoczyłam powiadomienie o tekstach nowego użytkownika.
---
Uwaga, admin. Kasuje wpisy, zanim zdążycie je wymyślić.
strona 1 z 1
© 2010-2016 by Creative Media
×