strona 1 z 1
AutorPunkt Wymiany Poezji
18 Wrz 2023 o 13:24
Dzień dobry,

Szukam osób chętnych do współtworzenia projektu Punkt Wymiany Poezji.
PWP to rameczki umieszczone na ścianach w różnych miastach. Każdy może przynieść wiersz, zabrać wiersz. Potrzebni są jednak moderatorzy - osoby, które czasem "nakarmią" i uporządkują rameczkę.


Jeśli:

- piszesz dobre wiersze i chcesz w ten sposób pokazać się szerszej widowni,

- chcesz podzielić się z innymi swoim literackim gustem,

- chcesz zaopiekować się którąś z rameczek (na tą chwilę na "adopcję" czeka rameczka w Gdańsku i Krakowie,

- masz pomysł, gdzie w Twoim mieście można powiesić rameczkę



Po prostu napisz do mnie:

punkt.wymiany.poezji@gmail.com
20 Wrz 2023 o 09:09
Tylko... co ja będę z tego - poza ulotną jak dym sławą - miał?
20 Wrz 2023 o 09:14
W dzisiejszej Polsce .. utopia.
Urząd Miasta / Gminy zapewne bardzo ostrożnie podejdzie do wydania takich pozwoleń. Wyobrażasz sobie teksty niezgodne z światopoglądem Kościoła lub rządzących, wystawione na widok publiczny?!! Przeszły by tylko peany na ich cześć ..
20 Wrz 2023 o 11:26
belino napisał:
Tylko... co ja będę z tego - poza ulotną jak dym sławą - miał?


To nie jest projekt komercyjny.
Chodzi o wyrażenie siebie, przekazanie komuś ciekawej myśli..
To fajna satysfakcja - kiedy wiersze znikają. Jeszcze większa - gdy pojawiają się, napisane długopisem na paragonie..

Poza tym - co masz z pisania postów na facebooku, czy instagramie?
Też tylko ulotną sławę:)
PWP to takie social media, ale w wersji fizycznej, w terenie, skierowane do wysmakowanego odbiorcy:)))
20 Wrz 2023 o 11:30
Dobromir napisał:
W dzisiejszej Polsce .. utopia.
Urząd Miasta / Gminy zapewne bardzo ostrożnie podejdzie do wydania takich pozwoleń. Wyobrażasz sobie teksty niezgodne z światopoglądem Kościoła lub rządzących, wystawione na widok publiczny?!! Przeszły by tylko peany na ich cześć ..


Rameczka to rzecz mała, ulotna. Wieszając rameczki zawsze wybieram zaniedbane, pomazane ściany - żeby nikt nie mówił, że zniszczyłem elewację.
Ale też - nie pytam się nikogo o zdanie - to niepotrzebna biurokracja... w przestrzeni miejskiej pełno jest obiektów, na które nikt nie wyrażał zgody.
20 Wrz 2023 o 19:34
- kolejna utopia .. władze danej miejscowości - wzorowo lojalne wobec rządzącej partii - bez zmrużenia oka naślą na Ciebie odpowiednie służby z wypisanym mandatem za Twój czyn. Tak przecież było - a nawet surowiej - za czasów PRL, więc nie spodziewaj się ulgowego traktowania w PRL-bis ..
21 Wrz 2023 o 09:18
Dobromir napisał:
- kolejna utopia .. władze danej miejscowości - wzorowo lojalne wobec rządzącej partii - bez zmrużenia oka naślą na Ciebie odpowiednie służby z wypisanym mandatem za Twój czyn. Tak przecież było - a nawet surowiej - za czasów PRL, więc nie spodziewaj się ulgowego traktowania w PRL-bis ..


Musimy się wszyscy nauczyć nie bać...
Jedyne, ewentualne ryzyko jest w momencie mocowania rameczki do ściany - dobry klej łapie w niecałą minutę...
Później nikt nie ma najmniejszego prawa powiedzieć Ci cokolwiek...
Ja u siebie w mieście ścianę pod jedną z rameczkek najpierw pomalowałem farbą, żeby było ładniej... i też się nikt nie przyczepił...
Myślisz,że kogoś w urzędzie obchodzi mała rameczka? Chyba, że napiszesz, że burmistrz to stary złodziej...
21 Wrz 2023 o 17:56
No, cóż .. widzę, że żyjesz w świecie swoich fantazji .. Rameczkę - albo cokolwiek innego - możesz sobie przykleić bezkarnie na ścianie swojego domu i nigdzie indziej ..
Kończę dyskusję na ten temat i .. życzę powodzenia :-)))
22 Wrz 2023 o 11:07
Dobromir napisał:
No, cóż .. widzę, że żyjesz w świecie swoich fantazji .. Rameczkę - albo cokolwiek innego - możesz sobie przykleić bezkarnie na ścianie swojego domu i nigdzie indziej ..
Kończę dyskusję na ten temat i .. życzę powodzenia :-)))

Najwyraźniej żyjemy w różnych światach... mój jest prawdziwy i bardziej kolorowy - więc wybieram swój.
Nie wiem, czy bywasz w miastach - Kraków, Poznań, Wrocław, Katowice, Warszawa, Lublin, Gdańsk - są pełne sztuki ulicznej na którą nikt nigdy nie wyrażał zgody.
Sztuka uliczna nadaje miastom wyjątkowy charakter:)
Jeśli nie wierzysz - w którymkolwiek z tych miast mogę służyć Ci za przewodnika po sztuce:)
22 Wrz 2023 o 14:05
Piszą o nas:
link
25 Wrz 2023 o 08:59
PunktWymianyPoezji napisał:
Piszą o nas:
link
Zapraszam na profil na facebooku:
link
13 Paź 2023 o 08:42
A mnie się ten pomysł bardzo podoba. Charakterystyczne jest to, że w miejscu, gdzie poeci piszą wiersze spotyka się z brakiem akceptacji. Dziwne.
---
Eu sou uma borboleta czyli motyl w kuchni
https://www.youtube.com/watch?v=28iW_O5qWfU
14 Paź 2023 o 16:32
Borbolenthina napisał:
A mnie się ten pomysł bardzo podoba. Charakterystyczne jest to, że w miejscu, gdzie poeci piszą wiersze spotyka się z brakiem akceptacji. Dziwne.

~~
.. a mnie (na ten przykład) podoba się .. wielożeństwo, lecz nie ma na to przyzwolenia w naszej kulturze i muszę się z tym pogodzić. Tak samo, jak umieszczania na murach w naszej wspólnocie (miasto, osiedle, wieś) nieuzgodnionych z władzami ogłoszeń. Toż to przecież samowolka rodem z jarmarku ..!!!
15 Paź 2023 o 14:20
Jestem za tym projektem. Dobrym miejscem byłyby znane kafejki, ale nie tylko. Są przecież miejsca, gdzie można takie rameczki powiesić, a już przeczytanie strof sprawi radość przechodniom.
Chyba w każdym większym mieście skupiają się miłośnicy strof poetyckich, którzy mogą się opiekować takimi zakątkami.
---
Eu sou uma borboleta czyli motyl w kuchni
https://www.youtube.com/watch?v=28iW_O5qWfU
strona 1 z 1
© 2010-2016 by Creative Media
×