strona 1 z 3
123 > »
AutorWileńszczyzna w miniony czas
10 Sty 2018 o 23:00
26 stycznia 2018 roku ukaże się moja nowa książka "Wileńszczyzna w miniony czas", wyd. Psychoskok. Jest to druga pozycja z cyklu "Zza zasłony czasu.
Dostępna jest w księgarniach internetowych oraz, po premierze, w EMPiK-u.
12 Sty 2018 o 06:28
Nasze gorące gratulacje :) O Wileńszczyźnie prywatnie i intymnie także po drugiej stronie tęczy - i też nieustannie i póki żyją - piszą. Zestawienie dwóch tych stron jednej, z jednego wszak kruszcu monety wciąż zaskakuje?? choć to TEN SAM pieniądz?? i ta sama Wileńszczyzna??
12 Sty 2018 o 10:10
Dziękuję, Emilio :) Cóż, gdzie się nie rzuci, tam ktoś z Wileńszczyzny lub Wołynia się odezwie... takie nasze dzieje.
PS. Okładkę "Wileńszczyzny..." już upubliczniłem, na swoim profilu.
PS. Jeżeli "po drugiej stronie tęczy" oznacza sąsiadów za granicą zachodnią, to... sam się zdziwiłem, ale moje wspomnienia są już w ofercie polskiej księgarni internetowej w Niemczech. Nawet się ucieszyłem :)
Pozdrawiam.
12 Sty 2018 o 10:11
PS. Wileńszczyzna jeszcze trwa, ale wszystko się dzisiaj miesza...
12 Sty 2018 o 15:55
Droga Pani Emilio, proszę mówić za siebie. Liczba mnoga to lekka przesada.
---
Errare humanum est in errore perseverare stultum.
13 Sty 2018 o 08:46
luciusannaeusmartin napisał:
Droga Pani Emilio, proszę mówić za siebie. Liczba mnoga to lekka przesada.

Luciusie, nie odebrałem "Nasze" od Emmilii, że napisała w imieniu publiXowiczów, tylko swojej rodziny i krewnych. Wynika to z całości Jej wpisu.
Pzdr.
13 Sty 2018 o 14:16
Gratuluję, Hardy.
13 Sty 2018 o 19:07
Przywołana do tablicy odpowiem, co następuje: w tak wyjątkowych, jak ten, uroczystych momentach (mowa o "naszych gorących gratulacjach") zwykła kindersztuba, wyniesiona z domu Przodków, podpowiada użycie formy pluralis maiestatis właśnie dlatego, że nie chodzi tutaj o MOJE Kowalskiego pchanie się na afisz, a o sytuację, gdzie WSZYSCY, MY-NARÓD cieszymy się, że kolejna świetna publikacja ujrzała światło dzienne, aby poszerzać NASZE-Rodaków rozumienie, czym był/jest dla polskiej kultury tamten zza Buga świat utracony.

Autorowi dziękuję za dżentelmeńskie słowa wsparcia :)
13 Sty 2018 o 20:04
emiliapienkowska napisał:
Przywołana do tablicy odpowiem, co następuje: w tak wyjątkowych, jak ten, uroczystych momentach (mowa o "naszych gorących gratulacjach") zwykła kindersztuba, wyniesiona z domu Przodków, podpowiada użycie formy pluralis maiestatis właśnie dlatego, że nie chodzi tutaj o MOJE Kowalskiego pchanie się na afisz, a o sytuację, gdzie WSZYSCY, MY-NARÓD cieszymy się, że kolejna świetna publikacja ujrzała światło dzienne, aby poszerzać NASZE-Rodaków rozumienie, czym był/jest dla polskiej kultury tamten zza Buga świat utracony.

Autorowi dziękuję za dżentelmeńskie słowa wsparcia :)


Szanowna Pani Emilio,

tu - nolens volens - zgodzić się muszę z Martinem. Mimo wszystko proszę pisać w li tylko własnym imieniu, bo akurat na TYM FORUM tzw. pluralis maiestatis nie jest za bardzo wskazana.

Nota bene, Wileńszczyzna w edycji pana użytkownika jest jedną z wielu odsłon tych i innych Ziem z dawnych Kresów Wschodnich. Czy ta publikacja jest aż taka "świetna"? Zapewne w opinii Pani świetna, dla innych już niekoniecznie.

I doprawdy proszę nie rzucać słów-plew typu "dżentelmeńskie wsparcie", bowiem jakim ów pan użytkownik jest "dżentelmenem", to poniżej zamieszczam link na temat tegoż facecji:

link

"abirecka" to ja, befana_di_campi, gdzie indziej też "Lidia", czy inne "wrzosowo", która wypowiedziawszy swoją opinię na temat dziełka została przez tegoż użytkownika oblana pomyjami, tak iż musiał interweniować sam Administrator.

Zatem: więcej samokrytycznej wobec portalowego Koleżeństwa, "tolerancji" ;)

Z wyrazami szacunku :)
---
Hellsichtige [Jasnowidząca]
13 Sty 2018 o 21:17
Drogi Panie Hardy,

to jak Pan odebrał komentarz owej czytelniczki, mnie osobiście nie interesuje. Nie mam ochoty na "Nasze", ale "Moje", tak uczono mnie w moim domu i przy tym pozostanę. "Nasze" już dawno, dawno temu zatruło mi organizm.

Moja ocena Pana dzieł, które pozwoliłem sobie przeczytać, mnie nie zachwyca, toteż z gratulacjami poczekam do chwili, gdy opiewane przez Panią "E" cacko, okaże się białą myszką.

A swoją drogą, grubiańskie komentarze nie pasują do zawodu dżentelmena.

CD nie N.
---
Errare humanum est in errore perseverare stultum.
13 Sty 2018 o 22:42
Wpisy luciusa i befany pozostawię do oceny innym uczestnikom. Dla mnie to wzorcowy przykład ich pewnego rodzaju "umiejętności", która cechuje niektórych ludzi. Niestety.
13 Sty 2018 o 22:45
Dziękuję, Lilly. Pozdrawiam.
[...] 
14 Sty 2018 o 22:10
Arsene napisał:
A ja zapytam tak :
Jakie lata obejmuje twoja książka Hardy o ziemi wileńskiej ?
Moja bliska rodzina przebywała podczas wojny w Wilnie do aresztowania mojego dziadka przez NKWD w 1944 roku.
Po 11 latach zesłania dziadek powrócił do Polski.


1939-1970.
[...] 
17 Sty 2018 o 15:34
Zdzisławie, gratuluję. Znam Twoje dotychczasowe publikacje książkowe i pozwolę sobie mieć odmienne zdanie od niektórych jadowitych stworzeń.
---
Jan Stanisław Jeż
17 Sty 2018 o 17:10
janko napisał:
Zdzisławie, gratuluję. Znam Twoje dotychczasowe publikacje książkowe i pozwolę sobie mieć odmienne zdanie od niektórych jadowitych stworzeń.

Dzięki, Janko. Mam nadzieję, że nie zawiedziesz się i na mojej nowej pozycji
PS. Do takich stworzeń, o których wspominasz, przyzwyczajonym :)
26 Sty 2018 o 16:26
Od dzisiaj już książka jest dostępna, w księgarniach internetowych i w EMPiK-u. Dostałem wczoraj świeżutkie egzemplarze autorskie. Przyjemnie trzyma się w ręku swoje kolejne "dziecko" :) Od razu odezwała się Biblioteka Miejska - już za niecały miesiąc promocyjne spotkanie autorskie dla mnie organizują. Przyjemnie, że pamiętają i czekali :)
[...] 
30 Kwi 2018 o 21:57
Tadeuszu (dopiero teraz przeczytałem Twój wpis), jak na razie mam bardzo dobre recenzje i egzemplarzy z nakładu ubywa :) Skłamałbym, gdybym napisał, że nie cieszę się z tego :)

PS. Przy okazji - w środę, 9 maja 2018, o godzinie 17:30, będę miał kolejne, otwarte spotkanie autorskie w Bydgoszczy przy ulicy 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich 1, osiedle Błonie. Miejsce: Klub "Orion" Bydgoskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Organizator: Związek Literatów Polskich, Oddział Bydgosko-Toruński.
Kto mieszka niedaleko, ma czas w środowe popołudnie, a zwłaszcza chęć na spotkanie ze mną - zapraszam :) Będzie okazja do poznania się "na żywca" :)
strona 1 z 3
123 > »
© 2010-2016 by Creative Media
×