strona 1 z 4
1234 > »
AutorPod rozwagę zarówno admince LOTTA, jak i wszystkich użytkowników.
13 Lut 2018 o 16:22
.
Ciekaw jestem ilu z nas uważa, że oceny "gwiazdeczkowe" oddają rzeczywistość naszych przekonań co do - no, właśnie - opinii o tekście, czy może jedynie o osobie autora?.
.
Jest na naszej "ścieżce i kursie" lub nie. Ja tobie - ty mnie i ściema kwitnie w najlepsze.
.
Bo dla mnie jednoznacznie kojarzą się z "podbijaniem bębenka" czyjejś popularności.
.
---
Honoru nie wystarczy zadeklarować, podlega on udowodnieniu w sytuacji, która pozwala na weryfikację według norm moralnych danej społeczności.
(z sieci)
13 Lut 2018 o 18:10
- jeśli i nas dotyczy drażliwy temat, to wolimy omijać go z daleka.
A ja wam powiadam - tutaj wklejam moją, dawno napisaną sentencję, jakże aktualną:
...
Istnieją pośród ludzi tacy, którzy pochylając się nad gównem, zdolni są nim się zachwycić. Dla zyskania korzystnego dla nich wizerunku u wybranych osób. Lub dla zrobienia na złość innym - bronmus45
---
Honoru nie wystarczy zadeklarować, podlega on udowodnieniu w sytuacji, która pozwala na weryfikację według norm moralnych danej społeczności.
(z sieci)
[...] 
18 Lut 2018 o 14:39
Mądrym rozwiązaniem byłoby powstrzymywanie się od komentowania tekstów, które uznajemy za złe albo nawet "denne" (jest taka ocena w wyborze). Zwłaszcza że za taką oceną zwykle nic korzystnego dla autora się nie kryje, rzadko są uwagi, które mogą autorowi pomóc.
W dodatku, jeśli oceniamy tekst jako denny, to zapewne uważamy, że nic temu tekstowi już nie pomoże. Jednocześnie stawiamy się w roli superrecenzenta, jakbyśmy mieli specjalne prawa do gnojenia innych.
Dokopanie autorowi jest moim zdaniem mocno nieetyczne. Przypomina kopanie leżącego, a przecież rzadko kto z literatów kopałby na ulicy leżącego człowieka, nawet wroga.
18 Lut 2018 o 14:43
Przyszła mi właśnie taka myśl do głowy, że dwie krańcowe oceny, czyli "dno" i "znakomite", powinny zniknąć z możliwych ocen. Trzy gwiazdki, czyli bardzo dobre, dobre i słabe, są wystarczające na nasze potrzeby. Poza tym jest też możliwość komentowania bez ocen, z czego sama chętnie korzystam, jeśli moje sumienie zmuszałoby mnie do pisania obszernego komentarza, dlaczego obniżam ocenę, a mam mało czasu.
18 Lut 2018 o 15:09
Zdjąłem mój ostatni tekst, uznając tym gestem, że to nie żaden literacki portal, a co najwyżej prywatny folwark pani lotty. Nie drażnić. Admin. mówi samo za siebie!
---
Życie jest tak dobre, jak dobrym pozwalasz mu być.
Charles Bukowsky
18 Lut 2018 o 17:08
Świat bez cięć ostrej cenzury - jak widzimy - nie istnieje. Tak było, jest - i będzie. Niech nam się nie roi bezgraniczna wolność. Zawsze był/jest/będzie jakiś cholerny guzik włącz/wyłącz, którym można anonimowo czyjeś niewygodne usta zakneblować.
18 Lut 2018 o 17:19
Czasami myślę sobie, kto za tym wszystkim stoi? Do marca ubiegłego roku na Publixo był w tej dziedzinie względny spokój.
---
Jan Stanisław Jeż
18 Lut 2018 o 18:54
Drogi Panie Spokojny,

jeśli Pan jeszcze tego nie zauważył, Publixo jest prywatną stroną internetową i jeśli się Panu coś nie podoba, może Pan zmienić folwark.
---
Errare humanum est in errore perseverare stultum.
18 Lut 2018 o 18:57
Po wypowiedziach Lotty, nie mam wątpliwości, że wszelkie sugestie dotyczące kształtu, wizji i innych własności Publixo są pierdołowate.

Inna sprawa: śmieszy mnie, kiedy pod utworem są oceny od dna do znakomity. W zależności kto ocenia. Znakomite dno, hehe.

Jakże mogę wystawić komukolwiek ocenę "dno", skoro sam jestem na dnie? Dlatego nie ma takich moich ocen. Pozostałe są subiektywne.

Dziś oceniamy fragmenty naszych światopoglądów, które przejawiają się w treści utworów. Nieważne czy z poziomu narratora, fikcyjnych podmiotów, nieważna formuła. Światopogląd widzimy nawet w abstrakcji i surrealizmie. Jest obecny wszędzie.

Dziś fragmenty światopoglądu człowieka szpecą w przestrzeni publicznej, bądź czynią go pięknym.

Fragmenty światopoglądu - to bardzo ważne, ponieważ światopogląd jest czymś na kształt oceanu - przynajmniej mój jest taki i wielu osób, które znam. Przy czym on ulega nie ustannym przemianom w tym swoim ogromie. Przynajmniej mój ulega i wielu osób, które znam.
---
DW
[...] 
19 Lut 2018 o 10:08
Drogi Panie Tadeuszu,

nie jestem, ale ten temat już przerabiałem i pozostając, przyjąłem wszelkie tego konsekwencje. Nie przepadam za miauczeniem.
---
Errare humanum est in errore perseverare stultum.
19 Lut 2018 o 12:46
Tadeuszu, masz koty? Ja mam Zuzię i Kajtusię, dlatego uwielbiam ich miauczenie. Są takie wierne i nigdy fałszywe.
---
Jan Stanisław Jeż
[...] 
[...] 
23 Lut 2018 o 15:08
Pani Lotto, bardzo dziękuję, że na mój wniosek został usunięty jawnie antysemicki i rasistowski tekst.
---
Jan Stanisław Jeż
25 Lut 2018 o 06:39
Uzupełnienie tematu.
...
Mało kto - lub zgoła nikt - wierzy w utopijną prawość naszych własnych ocen. Stawiamy z zasady same "piątki", bo jakoś tak nie wypada niżej oceniać.
Oczywiście, że wypada - jednak obawiamy się konsekwencji, że ten ktoś odpłaci nam podobną oceną, albo jeszcze niższą.
Więc po co nadal brnąć w takie moralne grzeszki, udając że wszyscy piszemy niczym nobliści?.
.
Wydaje mi się, że prostszym i zarazem bardziej sprawiedliwym sposobem byłby taki, gdzie klikamy na "tak" lub "nie". Czyli przy "tak" akceptujemy - mimo uwag jakie ewentualnie możemy wnieść - ów tekst, a przy "nie" razi nas jego całość. Lecz wtedy (przy "nie") musimy uzasadnić naszą decyzję - inaczej jej nie będziemy mogli zatwierdzić.
Zachęcam do dyskusji, bo warto tym tematem się zająć.
---
Honoru nie wystarczy zadeklarować, podlega on udowodnieniu w sytuacji, która pozwala na weryfikację według norm moralnych danej społeczności.
(z sieci)
25 Lut 2018 o 13:01
Co widać gołym okiem, nie są tutaj zamieszczane - pod bardzo czujnym nadzorem także Szan. Współpiszących - NIE SĄ TUTAJ ZAMIESZCZANE żadne teksty, in minus odbiegające od ogólnie przyjętych norm literackich, zaś dwa tylko kwantyfikatory ocen - a jest tych wyróżników masa! - uniemożliwiają jakiekolwiek zejście poniżej "bezbłędne" oraz "znakomite".

Żeby rzetelnie ocenić cokolwiek, trzeba przyjąć wiele kryteriów oceny i co najmniej kilka perspektyw kategoryzujących - nie dwa/dwie. Ślepy zaułek poprawności gramatyczno-ortograficzno-interpunkcyjnej to pułapka samołówka, w którą wpadamy wszyscy.

Ktoś nas wszystkich tu zrobił chyba w balona.

Ps. Jak z tego klinczu wyjść "z twarzą"? Może nie oceniać czegoś, co się nam wcale nie podoba? Zajmować się wyłącznie tekstami jakoś nas inspirującymi i godnymi polecenia?
25 Lut 2018 o 14:19
- chcąc zaś kogoś rzetelnie ocenić, trzeba samemu być rzetelnym w każdym calu. Nigdy nie uwierzę w utopię sprawiedliwości i fachowości godnej mistrzów. Dlatego też zdarzają się takie przypadki, o jakich wspomina wyżej Legion, czyli "znakomite dno" A to już jest czysta farsa. Więc dlatego optuję za pozostawieniem jedynie dwóch wersji - tak lub nie - w obu przypadkach potrzebujących konkretnego uzasadnienia. Zbyt dużo urodziło się tutaj "noblistów" godnych najwyższych ocen i w nie wierzących, aby pozostawić to tak, jak jest.
---
Honoru nie wystarczy zadeklarować, podlega on udowodnieniu w sytuacji, która pozwala na weryfikację według norm moralnych danej społeczności.
(z sieci)
25 Lut 2018 o 15:16
Daj spokój z noblistami, Musbronie.Co, Ty nie wiesz, jakich Polska ma noblistów? Żaden z nich nie jest godny miana Polaka we wspaniałej Pisolandii! No, weźmy taką Szymborską - popularyzatorkę czerwonej zarazy w latach powojennych, którą pies z kulawą nogą by się nie interesował, gdyby nie Nobel! Na obrazę prawdziwych Polaków go dostała! Albo Litwin Miłosz - czy to piewca prawdziwych Polaków? A Wałęsa? Przecież to Bolek! Skłodowska? hahah Niedość, że wybrała żabojada na męża, to zamiast brać się za zmywanie garów, to kupczyła ciałem dla kariery, dla Nobli! Może Sienkiewicz? hehe Chyba każdy już wie, że wykorzystywał tabuny polskich murzynów w tej swojej fabryce tasiemcowych melodramatów?
Co do Reymonta można mieć mieszane uczucia, w końcu Polska to ziemia obiecana, ale nie dla chłopów.
---
DW
strona 1 z 4
1234 > »
© 2010-2016 by Creative Media
×