AutorPod rozwagę zarówno admince LOTTA, jak i wszystkich użytkowników.
03 Mar 2018 o 22:03
musbron1945 napisał:
lilly - takie "wycofywanie" się z powiedzenia prawdy nie jest nawet półśrodkiem dla osiągnięcia celu, jakim powinno być wytknięcie komuś oczywistych błędów, jakie zauważyliśmy w przedstawionym tekście.
Autor bowiem utwierdza się w przekonaniu o swoim "miszczostwie" - nikt mu przecież nie zarzucił cokolwiek, a koledzy z TWA rozpływają się w pochwałach.


Może się źle wyraziłam. To wycofywanie się wynika właśnie z takiego myślenia, że "nikt mnie nie upoważnił do oceny innych, czasem nawet lepszych". Chyba że jest to błąd logiczny, merytoryczny, gramatyczny, gdzie widać go gołym okiem. O takim mogę pisać. Reszta to sprawa w dużym stopniu subiektywna.
Na przykład: nie lubię kiczu (chociaż czasem coś mnie tak jakoś chwyci za serce, że mi się podoba i koniec). Są autorzy, którzy lubią pisać kicz, jest im z tym dobrze, i mają także czytelników, których takie utwory chwytają za serce i wprowadzają w zachwyt. Moje zdanie niczego nie zmieni, nic nikomu nie da. Są autorzy, których estetyka w utworach nie bardzo mnie przekonuje. I co z tego? To mój problem, a nie ich, więc najlepiej, jak nie ma problemu. :)
03 Mar 2018 o 22:10
Nie podoba mi się taki odbiór rzeczywistości. Cały czas mam w pamięci rok 1980 - i ten wcześniejszy okres, co to do niego doprowadził. Taka postawa jak Twoja pozostawiałaby nas w Układzie Warszawskim i tak dalej. Jeśli nie masz zamiaru iść do przodu, to przeważnie się cofasz. A to nie w moim stylu.
Twoja wola i Twój wybór. Ja pozostanę przy swoich wartościach.
---
Honoru nie wystarczy zadeklarować, podlega on udowodnieniu w sytuacji, która pozwala na weryfikację według norm moralnych danej społeczności.
(z sieci)
[...] 
04 Mar 2018 o 09:07
Jedynie naprawdę wybitni fachowcy winni mieć możliwość oceny czegoś, na czym się bezsprzecznie znają. Ja do takich się nie zaliczam, więc nadal zdecydowanie podtrzymuję swoją propozycję - tylko komentarze. One przynajmniej wprost oddają ducha komentującego, a nie jego stosunek do autora wyrażony gwiazdkami.
---
Honoru nie wystarczy zadeklarować, podlega on udowodnieniu w sytuacji, która pozwala na weryfikację według norm moralnych danej społeczności.
(z sieci)
[...] 
04 Mar 2018 o 09:38
- lecz przynajmniej jawnie - wszyscy mogą ocenić ów komentarz.
A gwiazdki? Cholera jasna wie, co tobą powodować może, by gniot swojego kumpla ocenić na pięć...
---
Honoru nie wystarczy zadeklarować, podlega on udowodnieniu w sytuacji, która pozwala na weryfikację według norm moralnych danej społeczności.
(z sieci)
04 Mar 2018 o 12:34
musbron1945 napisał:
Nie podoba mi się taki odbiór rzeczywistości. Cały czas mam w pamięci rok 1980 - i ten wcześniejszy okres, co to do niego doprowadził. Taka postawa jak Twoja pozostawiałaby nas w Układzie Warszawskim i tak dalej. Jeśli nie masz zamiaru iść do przodu, to przeważnie się cofasz. A to nie w moim stylu.
Twoja wola i Twój wybór. Ja pozostanę przy swoich wartościach.


Przesadzasz, musbronie. Jestem krytyczna, kiedy moja krytyka coś daje. Bronię ludzi, którym się dzieje krzywda, jeśli są napadani niesłusznie (w naszym przypadku chodzi o słowo). Jeśli moja krytyka nic nie da autorowi, bo jest przekonany, że tak musi być, to nie widzę konieczności denerwować go i powodować jakieś małe twórcze załamania. Autorzy są bardzo wrażliwi na krytykę, utwory są ich dziećmi, a często rodziców rani, kiedy ktoś krytykuje jego dziecko.
Nie jestem redaktorem, który musi decydować o tym, co wybrać do druku. Na publixo przeważnie publikują autorzy, dla których pisanie jest hobby. I z moich obserwacji wynika, że rzadko kto czyta na przykład poezję, dawną, niedawną czy współczesną. Kiedyś podjęłam na forum temat współczesnej poezji, nie odezwał się nikt. Dla mnie jest to znak, że nasze zainteresowanie poezją jest bardzo ograniczone. Być może się mylę, ale moje krytyczne komentarze mają bardzo małe znaczenie. Nawet na publixo. A cóż dopiero powiedzieć na porównywanie ich do polityki i znaczenia biernej postawy dla losów Polski! Rozśmieszyło mnie.
A tak na marginesie: miałam swój mały aktywny i pozytywny przyczynek do demonstracji studenckich w roku 1985 czy trochę później, kiedy trwały prace nad nową ustawą o szkolnictwie wyższym.
04 Mar 2018 o 15:41
lilly - cytat z Twojego komentarza - "Na publixo przeważnie publikują autorzy, dla których pisanie jest hobby" - koniec cytatu.
...
Jednak musisz przyznać, że i hobby - obojętnie jakiego rodzaju - potrzebuje pielęgnacji.
Nie wierzę bowiem, że modelarz sklejając jakieś budowle nie stara się uzyskać jak najwięcej wiedzy na temat na przykład kleju. Widzi - lub nie - że ta jego żmudna praca "nie trzyma się kupy" i zapewne liczy na czyjąś podpowiedź. Jeśli nikt tego nie uczyni, do końca swoich dni będzie partaczył swoje dzieła, przekonany że tak być powinno.
---
Honoru nie wystarczy zadeklarować, podlega on udowodnieniu w sytuacji, która pozwala na weryfikację według norm moralnych danej społeczności.
(z sieci)
04 Mar 2018 o 20:48
link
link
link
link
link
link
link
link
link

Tak na szybko wygrzebane.

Nie mam zwyczaju sam siebie cytować, odsyłam do dolnej części mojego komentarza sprzed dwóch dni.
04 Mar 2018 o 21:08
leo - tobie odbiło, czy "cóś"...?!!!
---
Honoru nie wystarczy zadeklarować, podlega on udowodnieniu w sytuacji, która pozwala na weryfikację według norm moralnych danej społeczności.
(z sieci)
04 Mar 2018 o 21:16
To chyba nie mnie.
04 Mar 2018 o 21:27
Widzę, że pracujesz na to, by LOTTA usunęła temat. To tak z własnej woli, czy...
---
Honoru nie wystarczy zadeklarować, podlega on udowodnieniu w sytuacji, która pozwala na weryfikację według norm moralnych danej społeczności.
(z sieci)
04 Mar 2018 o 21:27
Po prostu chciałem rozwiać pomówienia, że rzekomo mam coś przeciwko religijnym tekstom, czy religii w ogóle. Chodziło wyłącznie o zaśmiecanie portalu, który jeszcze nie tak dawno wyglądał inaczej i bardziej zachęcał do pierwszych publikacji. Zwróć uwagę, że najstarszy link pochodzi z 2009 roku, a tekstu do dziś nikt nie sformatował, ani nie poprawił błędów. W przerwie w pracy znalazłem sobie takie zajęcie.
04 Mar 2018 o 22:01
Leo, przepraszam, ale nie zrozumiałam tych religijnych linków, po co do nich odsyłasz. Tam możemy poczytać?
05 Mar 2018 o 07:26
No i - leo - postanowił popsuć całą dyskusję na temat "być albo nie być" dla ocen.
---
Honoru nie wystarczy zadeklarować, podlega on udowodnieniu w sytuacji, która pozwala na weryfikację według norm moralnych danej społeczności.
(z sieci)
05 Mar 2018 o 10:20
Ależ dlaczego? Jeszcze nie było propozycji podziału na kategorie wagowe.
05 Mar 2018 o 10:31
leo - słuchaj no, facet... czy znane ci są zasady komentowania pod publikacjami?
.
Jeśli nie, to przedstawię je w jednym, najważniejszym zdaniu - komentarz ma dotyczyć tematu zawartego w poście - niczego więcej
.
Więc przestań tutaj dokazywać, bo LOTTA się wkurzy i zamknie / usunie całość, zamiast ciebie samego wywalić na ..... ... Sam sobie dokończ
---
Honoru nie wystarczy zadeklarować, podlega on udowodnieniu w sytuacji, która pozwala na weryfikację według norm moralnych danej społeczności.
(z sieci)
05 Mar 2018 o 21:34
LOTTA - wiem - ja już tego doświadczyłem - ostatni punkt regulaminu - admin ma zawsze rację - dlatego Ci oświadczam, że się jednak mylisz - pomyśl o tym w wolnej chwili.
Pozdrawiam.
---
Honoru nie wystarczy zadeklarować, podlega on udowodnieniu w sytuacji, która pozwala na weryfikację według norm moralnych danej społeczności.
(z sieci)
05 Mar 2018 o 21:43
Zgodnie z przewidywaniem moje dzisiejsze wypowiedzi zostały wykasowane.
---
Jan Stanisław Jeż
05 Mar 2018 o 21:46
janko - ale tak na trzeźwo - jak miały być nie wykasowane, jeśli stanowiły jedynie offtopowe wypowiedzi kogoś ogarniętego bezmyślną zawiścią?
---
Honoru nie wystarczy zadeklarować, podlega on udowodnieniu w sytuacji, która pozwala na weryfikację według norm moralnych danej społeczności.
(z sieci)
© 2010-2016 by Creative Media
×