Autorzabawa limerykowa
09 Sie 2018 o 14:36
piorko napisał:
Dobrze że do czwartku (włącznie?)


Włącznie. Planuję nadesłane utwory ujawnić w piątek 17.08, więc jak ktoś wyśle wcześnie rano, to też się pewnie załapie. Ale jak już się pokażą na stronie, to po ptokach, nie reaguję na żadne "bardzo proszę, jeszcze mój".

trotsiga napisał:
czy to ma być limeryk, odpowiadający wszelkim zasadom tego gatunku - czy też "reportaż wierszowany"


Tylko limeryk. Osoby, które przyślą nieprawidłowo skomponowany utwór, zostaną wyśledzone po adresie IP i rozstrzelane.
---
Uwaga, admin. Kasuje wpisy, zanim zdążycie je wymyślić.
09 Sie 2018 o 15:03
To nie lepiej od razu zlikwidować portal zamiast zabawy w konkurs, bo przeca nikt przy życiu nie zostanie ;-) :D
[...] 
09 Sie 2018 o 16:49
Lotto, nie rozumiem, dlaczego najbardziej rozpoznawalny element pisania, czyli popełniane błędy w zapisie, nie mogą mieć wpływu na rozpoznanie autora. Czyli tutaj znowu rządzi Arsene, bowiem popełniane przez niego błędy nie są do ukrycia.
Mogę więc wnioskować, iż powinienem świadomie popełniać błędy poprawnościowe, by zmylić oceniających. Nie! ja tak nie postąpię! Przyzwoitość mi tego zabrania!
---
Jan Stanisław Jeż
09 Sie 2018 o 17:00
Moim zdaniem zapis musi być oryginalny, żeby taki konkurs miał sens.
Tak jak publikujemy na portalu.
Ale oczywiście nie można wykluczyć, że z tak ważnego powodu ktoś, kto na przykład robi stale błędy rytmiczne i głuchy jest na porady, nagle ze względu na konkurs da swój tekst to skorygowania osobie, która ma o tym pojęcie i tekst wyszlifuje.
Spotkałam się z tą metodą w przypadku wiersza o treści religijnej. Oryginał był fatalny, ale z iskierką ciekawej myśli czy porównania. Pojawił się dobry, pomocny komentarz i następnego dnia zjawił się nowy tekst zamiast starego. I ten nowy tekst bardzo różni się stylem od pozostałych tekstów tego autora. Miałam bardzo silne wrażenie, że czytam wiersz zupełnie innej osoby. I nie było to przyjemne. Można się zastanawiać, jak to jest z uczciwością autora, ale przypadek był dla mnie odosobniony i myślę, że na dłuższą metę pomocnik może odmówić takiej współpracy.
09 Sie 2018 o 17:22
janko napisał:
Lotto, nie rozumiem, dlaczego najbardziej rozpoznawalny element pisania, czyli popełniane błędy w zapisie, nie mogą mieć wpływu na rozpoznanie autora.


Chodzi o to, by rozpoznawać TYLKO po treści, a nie po tym, że ktoś, powiedzmy, nagminnie stawia spację przed przecinkiem zamiast po.
---
Uwaga, admin. Kasuje wpisy, zanim zdążycie je wymyślić.
09 Sie 2018 o 18:11
Lotto, przecież ja nie o tym pisałem. Mnie nie chodzi o rozpoznanie oceniającego, ale o rozpoznanie autora tekstu. Wszelkie poprawki wniesione przez administrację dadzą zupełnie inny tekst i innego autora. Przecoież to proste jak świński ogon! Pani naprawdę tego nie rozumie!?
---
Jan Stanisław Jeż
[...] 
10 Sie 2018 o 12:07
Arsene napisał:
Drobna korekta administracji nikomu nie zaszkodzi bo przecież nikt nie jest nieomylny. Nie myli się tylko ten co nic nie pisze.


Jak na razie na 10 przesłanych utworów usunęłam JEDEN przecinek postawiony w rażąco nieodpowiednim miejscu, więc nie ma o co kruszyć kopii. Nikomu od nowa tekstów nie napiszę.
---
Uwaga, admin. Kasuje wpisy, zanim zdążycie je wymyślić.
10 Sie 2018 o 12:13
Pytanie do LOTTY - czy zamiast "miasta Gaje" można użyć "miasteczka Gaje"..?
---
bronmus45 / trotsiga
10 Sie 2018 o 12:16
trotsiga napisał:
Pytanie do LOTTY - czy zamiast "miasta Gaje" można użyć "miasteczka Gaje"..?


Można, zresztą już niektórzy tak przesłali - faktycznie niech będzie możliwość manewru dla zachowania rytmu.
---
Uwaga, admin. Kasuje wpisy, zanim zdążycie je wymyślić.
10 Sie 2018 o 12:19
Arsene - mylisz się i to zdecydowanie. Kropka, lub przecinek w tekście ma niejednokrotnie zasadniczą wymowę. Zakończoną nawet wyrokami sądowymi, bo po ich "przestawieniu" w inne miejsce, tekst może nabrać całkiem innego znaczenia.
---
bronmus45 / trotsiga
10 Sie 2018 o 12:22
I jeszcze jedno pytanie do LOTTY - czy wysłane teksty można "podmienić" na inne, jeszcze przed zamknięciem czasowym?
---
bronmus45 / trotsiga
10 Sie 2018 o 12:28
trotsiga napisał:
I jeszcze jedno pytanie do LOTTY - czy wysłane teksty można "podmienić" na inne, jeszcze przed zamknięciem czasowym?


Ze względu na to, że konkurs się zrodził spontanicznie, przedłużałam termin dostarczenia itp. - niech będzie. Po ujawnieniu ewentualnie mnie poprawicie, jeśli przykleję niewłaściwy tekst lub jakiś zgubię.
Proszę jednak o umiar w poprawkach, żeby to nie było kilka podmian. Czasu teraz macie dużo, można treść na spokojnie przemysleć.
---
Uwaga, admin. Kasuje wpisy, zanim zdążycie je wymyślić.
10 Sie 2018 o 12:35
Szkoda, że ten czas tak wydłużony ... Można było pierwszą edycję skrócić do trzech dni (czyli do jutra), a w niedzielę nadesłane prace wystawić na widok publiczny. Przecież byle "nibylimeryk" pisze się ot, tak ... od ręki. No to za chwilę wyślę trzy z sześciu już gotowych, a te inne będę sobie publikował poza konkursem.
Pozdrawiam wszystkich i każdemu życzę "wygranej" - tylko się trochę postarajcie ...
---
bronmus45 / trotsiga
10 Sie 2018 o 12:43
trotsiga napisał:
Szkoda, że ten czas tak wydłużony ... Przecież byle "nibylimeryk" pisze się ot, tak ... od ręki.


Mniej chodzi o czas pisania, bardziej o możliwość rozejścia się informacji. Nie każdy zagląda tu codziennie, poza tym jest okres wakacyjny i ludzie w rozjazdach.
---
Uwaga, admin. Kasuje wpisy, zanim zdążycie je wymyślić.
[...] 
10 Sie 2018 o 12:49
No to "załapaliby" się na kolejne - zachęcam bowiem do kontynuacji tego pomysłu, może w cyklach potrójnych - pod rząd trzy razy limeryk, później na przykład miniaturka, wiersz rymowany, wiersz wolny ... etc.
Bowiem cały czas jeden i ten sam gatunek uczyniłby niechybnie z portalu monotematyczne klepisko.
---
bronmus45 / trotsiga
[...] 
10 Sie 2018 o 13:04
Aha, i jeszcze jedno, co mi przyszło do głowy.
Myślę, że LOTTA "porozrzuca" te nasze wypociny bez żadnego porządku, aby tylko nie po kolei wszystkie, nadesłane przez tego samego autora.
---
bronmus45 / trotsiga
© 2010-2016 by Creative Media
×