AutorZ przeznaczeniem dla tych, którzy mniemają, że ...
01 Paź 2018 o 10:13
Arsene napisał:
trotsiga napisał:
Arsene napisał:
piorko napisał:
"Jak ksiądz mógł zostać ateistą?"
...
cześć panie kolego
znajdź sobie innego

- dziesiąty raz już powtarzam te same słowa - mimo twoich usilnych starań, nigdy nie zostanę twoim kolegą - ani "po piórze", jak to sugerowałeś wielokrotnie nie tylko mnie, ani rzeczywistym. Zrozum to w końcu, że nie po drodze mi z takimi osobami, jaką ty jesteś.



mi też ale ja szanuję wszystkich
a zwłaszcza moich wrogów

Jeśli jest tak jak twierdzisz - "... ja szanuję wszystkich
a zwłaszcza moich wrogów" - to uszanuj moje wielokrotne już monity, abyś dał mi wreszcie "święty spokój" i przestał nachodzić moje publikacje swoimi prowokacyjnymi komentarzami. Obecnie już kolejny raz wyznaczyłeś - albo i tobie wyznaczono - zadanie sprowokowania mnie do ostrzejszych wypowiedzi w wiadomym celu - kierunek LOTTA ---> ban ...
---
bronmus45 / trotsiga
[...] 
01 Paź 2018 o 10:20
trotsiga napisał:
No, wreszcie ... piorko się wyzwoliła z letargu!!!

Bardzo Ci dziękuję za ten Twój wpis, oddający wiele prawdy o "świętości jedynie prawdziwej religii".
Pozdrawiam i 3msie!!!


Nie ma za co, Trotsigo :)

A bo widzisz (nie tylko dlatego, że nie jesteś ślepy, bo widzisz kto napisał post o Więcławskim) :P

Czy my się lubimy? NIE!
Czy mamy taki sam światopogląd? NIE!
Czy żółć (antypatia) wyłączyła nam rozum i obiektywizm? NIE!
Czy mimo różnic okazujemy sobie szacunek? TAK!

Apostazja Więcławskiego jest dla mnie bardzo bolesna. Ponieważ to właśnie On zachęcił mnie do pogłębiania wiedzy teologicznej, a tym samym do poznawania prawdy o Bogu, do prawdziwej wiary. Mimo jego apostazji moja wiara w Boga na tym nie ucierpiała. Natomiast nauczyła mnie szacunku do ludzi z innym niż mój światopoglądem.

Nie wierzy w Boga ten, który:

"klęczy przed figurą,
a diabła ma za skórą"

Tam gdzie nienawiść, tam nie ma Boga. Tam jest tylko fanatyzm.

.
[...] 
01 Paź 2018 o 11:10
Arsene napisał:
OK
zostawiam ciebie z samym sobą
tyle,że to ty zacząłeś pierwszy ten prowokacyjny temat
tylko po co ?
sam sobie odpowiedz

jedynie w odpowiedzi na twój, fanatycznie uznający za jedynie słuszną - swoją religię i swoje przekonania polityczne
---
bronmus45 / trotsiga
[...] 
01 Paź 2018 o 11:37
Arsene napisał:
piszesz tak
jak by to był wyłącznie mój pogląd i moja religia
a przecież jestem w większości
w demokracji zaś tylko większość ma rację ;-)

jesteś - jak widać - nieodrodnym dzieckiem "dobrej zmiany" mającej za nic poszanowanie racji mniejszości. A nawet łamiącej - uchwalonej niegdyś też przez większość - Konstytucji
---
bronmus45 / trotsiga
01 Paź 2018 o 11:41
Zapomniałem dodać - w stosunku do dyskusji z tobą - EOT
Bo przecież twoje wypowiedzi są zbyt grubymi nićmi szyte, aby nie rozpoznać w nich ukrytych prowokacji. A ta ma na celu kolejny mój ban, albo co najmniej usunięcie tematu przez LOTTĘ
---
bronmus45 / trotsiga
[...] 
01 Paź 2018 o 11:46
Arsene napisał:

EOT
---
bronmus45 / trotsiga
[...] 
[...] 
01 Paź 2018 o 12:50
Tam, gdzie jeździłem na wakacje młodzieńcem będąc, wodociąg podłączono w czynie partyjnym. Pijałem tę wodę przesiąkniętą komunizmem, można więc przypuszczać, że być może ona mi zatruła umysł. Jako że ciało zawiera jej ponad sześćdziesiąt procent i w znacznej części jest utrzymywana mocnymi wiązaniami jonowymi, więc praktycznie niewymienialna, jestem przypadkiem beznadziejnym. Do tego miałem w rodzinie tramwajarza, który woził okupantów pojazdem szynowym, rozpartych w wagonie „nur fur deutsche”. W tym samym czasie mój dziadek nie robił nic innego, tylko uciekał. Próbowałem zmyć hańbę w stanie wojennym, ale mnie nawet nie internowali. Gdzie mi do polityków, albo dziennikarzy, którzy już dzieckiem będąc na barykadach... Trudno mnie więc zaliczyć do prawdziwych Polaków, ale pozwolę sobie na krótka uwagę:

Konstytucję to można zmieniać mając w sejmie kwalifikowana większość. Póki co, na to się nie zanosi. Aż tylu idiotów ta ziemia nie wydała.
01 Paź 2018 o 12:55
Po prostu - najpierw należy strzec aktualnych zapisów konstytucyjnych, i tylko na ich podstawie je próbować zmieniać. W innym przypadku jest to po prostu jakiś rodzaj bezczelnego zamachu stanu. A co robi "pierwszy strażnik świętości Konstytucji" ...?!!!
---
bronmus45 / trotsiga
01 Paź 2018 o 13:01
trotsiga napisał:
Po prostu - najpierw należy strzec aktualnych zapisów konstytucyjnych, i tylko na ich podstawie je próbować zmieniać. W innym przypadku jest to po prostu jakiś rodzaj bezczelnego zamachu stanu. A co robi "pierwszy strażnik świętości Konstytucji" ...?!!!

- fotka sprzed kilku miesięcy - doszły nowe fakty
...
link
---
bronmus45 / trotsiga
[...] 
[...] 
[...] 
01 Paź 2018 o 15:03
... ich Bóg jest jedynie prawdziwym
(podobieństwa cz. 2)

#
- Ozyrys, bóg zboża, umierający, co roku, pozwalał Egipcjanom żywić się swoim ciałem (chlebem). W "Tekstach z piramid" zwany jest także "panem wina". Ozyrys daje Izydzie do picia z kielicha swoją krew, by pamiętała o nim po jego śmierci.
Horus został zrodzony z dziewicy - Jezus został zrodzony z dziewicy
Przybranym ojcem Horusa był Seb lub Seph - Przybranym ojcem Jezusa jest Joseph (Józef)
- Horus miał królewski rodowód. - Jezus miał królewski rodowód
- Narodzinom Horusa towarzyszyły solarne bóstwa, które podążały za gwiazdą Syriusza, przynosząc dary
- Narodzinom Jezusa towarzyszyło trzech mędrców, którzy podążali za "gwiazdą na wschodzie" niosąc dary
- Narodziny Horusa były obwieszczone przez anioły
- Narodziny Jezusa były obwieszczone przez anioły.
- Horus opiera się pokusie złego Suta (Sut był prekursorem hebrajskiego Szatana) na wysokiej górze
- Jezus opiera się pokusie szatana na wysokiej górze
- Horus wskrzesił z martwych swego Ojca Ozyrysa [Osiris]
- Jezus wskrzesił z martwych Łazarza(Lazarus)
Warto zwrócić uwagę na to, że Lasarus to zdrobnienie Elasarus - końcówka "us" jest zromanizowana.
Imie Elasar(us) jest wywiedzione od El-Asar, imieniem tym obdarzano Ozyrysa.
...
cdn.
---
bronmus45 / trotsiga
01 Paź 2018 o 15:47
Arsene napisał:
piszesz tak
jak by to był wyłącznie mój pogląd i moja religia
a przecież jestem w większości
w demokracji zaś tylko większość ma rację ;-)


No i tu widać podstawowy błąd. Demokracja to tylko ustrój i z żadną racją nie ma to nic wspólnego. Ta jest niezależna od tego, ile osób w nią wierzy. Jak większość myślała, że ziemia jest płaska, albo że to słońce krąży wokół ziemi, prawda i tak była inna. Prawda ma tę niewątpliwą zaletę, że ma w dupie opinie ludzi, a opinię większości już szczególnie.

A tak swoją drogą twoje pojmowanie demokracji bliższe jest raczej ochlokracji. Ale w tym też należysz do większości, więc możesz być spokojny.
© 2010-2016 by Creative Media
×