strona 1 z 3
123 > »
AutorCo jeszcze można zrobić, by nasze publiksowe forum stało się wszystkim ludziom i światu bardziej przyjazne?
14 Kwi 2019 o 09:14
Co możemy - jako ludzie wysokiej kultury i mistrzowie słowa - napisać jeszcze i/lub powiedzieć, by nasi Potomni nie wykreślili naszych PRAWDZIWYCH IMION I NAZWISK z rejestru żywych jeszcze za naszego życia??
14 Kwi 2019 o 12:52
Odpowiem Ci swoimi trzema (dawnymi już) sentencjami:

- Są takie okresy w naszym życiorysie, które chciałoby się usunąć. Postaraj się, aby bieżący rok do nich nie należał

- Nieważne, ile masz lat. Ważnym zdaje się być w ostatecznym rozrachunku, ile z tych lat przeżyłeś w pełnej świadomości, że jesteś osobnikiem z gatunku homo sapiens

- Jedną z miar świadomego człowieczeństwa jest stosunek do swojej przeszłości. Przy pełnej jasności w jej przedstawianiu

~~~
Pozdrawiam
---
bronmus45 / trotsiga
15 Kwi 2019 o 10:49
Może należałoby nasz portalowy regulamin poszerzyć o dział nagradzania, jakichś premii, gratyfikacji, promocji i bonusów pocieszenia?? Mamy blokady, bany, są przymusowe "urlopy", są niewybredne mieszania bogu ducha winnego Autora z błotem i czymś jeszcze, jest cały ten z piaskownicy system restrykcji, jakby ktoś z nas tutaj był "gupim", usmarkanym dzieckiem.

Może TO wniosłoby więcej światła w nasze wzajemne LITERACKIE stosunki i odniesienia?

Pisarze - to od zawsze na zawsze na każdej szerokości geograficznej bardzo elitarne środowisko
15 Kwi 2019 o 11:18
emiliapienkowska napisał:
Może należałoby nasz portalowy regulamin poszerzyć o dział nagradzania, jakichś premii, gratyfikacji, promocji i bonusów pocieszenia??


Ale w jakiej formie, możesz podać przykład? Mieliśmy swego czasu parę osób wyróżnionych jako zaufanych recenzentów, wybranych w głosowaniu użytkowników, i niestety się to nie sprawdziło, delikatnie mówiąc.
---
Uwaga, admin. Kasuje wpisy, zanim zdążycie je wymyślić.
15 Kwi 2019 o 11:33
W szkołach - w tym także dla dorosłych - stosowaliśmy wiele różnych technik nagradzania i pocieszania naszych milusińskich, bo tylko przyjazny świat wokół nas jest prawdziwie... PRZYJAZNY??

Poczekajmy może na szerszy odzew PT Piszących oraz PT. Czytelników?
16 Kwi 2019 o 08:51
Wróćmy może do meritum. Co proponujecie, szan. Panowie, wpisać do regulaminu Publixo jako kolejne punkty w dziale NAGRODY? (bo dział KARY jest dostatecznie już rozbudowany, nie ma zaś nic o jakimś pozytywnym, motywującym działaniu na rzecz szan. Piszących. Pomysł, by wyróżniać Autora za jego "czytalność" chyba jest wart zastanowienia. Co jednak z tymi, którzy wloką się w ogonie tego peletonu? Może - jak w przedwojennych wyścigach kolarskich - ostatniego nagradzać budzikiem?
17 Kwi 2019 o 07:54
Właśnie! A nagrodą za np. "czytalność" albo za "nowatorstwo", vel "przyleganie do tradycji literackiej" czy za "podejmowanie trudnych tematów" na przykład lub jeszcze za "oryginalną formę" oraz np. "uniwersalny przekaz" byłaby możność umieszczania nie dwóch a 3 tekstów na dobę, wyjazd na wieś albo bezpłatny masaż (kiepkuję sobie, ale przecież tych mądrych pomysłów może być dużo więcej)
17 Kwi 2019 o 08:25
Emilio, dobry pomysł, ale gorzej z realizacją, bo tu nawet Lotta nie radzi sobie z ustaleniem... linii demarkacyjnej.

PS Niedawno, jak zaproponowałam Ciebie do wyróżnienia "Zaufany Recenzent", to skończyło się na odebraniu wszystkim Z.R. stalówek :D
[...] 
17 Kwi 2019 o 10:55
Zaufanymi Recenzentami jesteśmy tutaj my wszyscy, bo KAŻDY z nas ma prawo do własnego głosu. Tylko polifonia w całej pełni wyraża nasz Czas i naszą Przestrzeń. Mówimy tu o czymś innym: o tym, że wszyscy we własnym interesie powinniśmy zadbać, by w tym świecie były także może nie zaraz marchewki, ale... jakiś bodaj symboliczny wyraz aprobaty, jakiś bonus za nasze twórcze męki i ten niepokój, jak to nasze wychuchane wypieszczone dzieło przyjmie bardzo wymagający Czytelnik
17 Kwi 2019 o 12:45
Powtarzam swój apel, bo "wzięło i wcięło" moje tutaj komentarze.
~~
A więc kategorycznie uważam, że jedynym rozwiązaniem w miarę uczciwym, jest ocenianie użytkowników na podstawie licznika wejść pod ich publikacje. I tutaj apel do LOTTY, aby "zaprzęgła" do roboty admina technicznego, by ten wyeliminował możliwość zliczania wejść (dodawania do stanu licznika) tych samych osób, które mogą przecież sobie wiele razy odwiedzić swoją, albo kolegi publikację. Nic trudnego - czyli blokada adresu IP w liczniku pod daną pozycją.
~~
Należy też wyeliminować - od zaraz - oceny gwiazdkowe, czy jakiekolwiek inne, które są zawsze zarzewiem kolejnych waśni.
---
bronmus45 / trotsiga
[...] 
18 Kwi 2019 o 06:14
A zatem? Co możemy zrobić, żeby było lepiej? Póki duch innowacji jeszcze lata nad starą dobrą Europą oraz jej wodami
[...] 
18 Kwi 2019 o 08:32
Arsene napisał:
A może Emilio zrobić coś takiego ?-poprosić naszą Lottę aby raz na tydzień -np. w sobotę wyróżniała 1 lub 2 teksty jako ,, wiersz tygodnia


Jak ty to sobie wyobrażasz? Ze raz w tygodniu będę czytać wszystkie wiersze z Publixo i je oceniać? Pomysł nierealny czasowo, nie wspominając o tym, że nie jestem osoba kompetentną do merytorycznego oceniania literatury.
---
Uwaga, admin. Kasuje wpisy, zanim zdążycie je wymyślić.
[...] 
18 Kwi 2019 o 09:53
Przestańcie zaśmiecać Emilli wątek. Liczyłam na konkretne pomysły, a są jak zwykle personalne przepychanki.
---
Uwaga, admin. Kasuje wpisy, zanim zdążycie je wymyślić.
18 Kwi 2019 o 09:58
Takie właśnie jest Publixo.

Ale ok. Na temat:

Można zacząć naprawę Publixo od skasowania ocen przy komentarzach +/-

Małymi kroczkami może dojdziemy na koniec do nagród.
[...] 
19 Kwi 2019 o 07:21
Zatrudnijmy wobec tego na naszym portalu literaturoznawców. Ich głos byłby tu decydujący.
strona 1 z 3
123 > »
© 2010-2016 by Creative Media
×