strona 2 z 3
« < 123 > »
AutorCo jeszcze można zrobić, by nasze publiksowe forum stało się wszystkim ludziom i światu bardziej przyjazne?
19 Kwi 2019 o 10:14
emiliapienkowska napisał:
Zatrudnijmy wobec tego na naszym portalu literaturoznawców. Ich głos byłby tu decydujący.


Zatrudnić? A kto miałby im za to zapłacić? Chyba że chcesz, żeby Publixo stało się płatnym portalem?

Nie mówię, że mam coś przeciwko temu.Jest jeden plus takiego rozwiązania. Możliwe że płatny portal wyeliminowałby "pacynkarstwo" (tworzenie kilku kont).
[...] 
[...] 
19 Kwi 2019 o 10:35
piorko napisał:
emiliapienkowska napisał:
Zatrudnijmy wobec tego na naszym portalu literaturoznawców. Ich głos byłby tu decydujący.


Zatrudnić? A kto miałby im za to zapłacić? Chyba że chcesz, żeby Publixo stało się płatnym portalem?

Nie mówię, że mam coś przeciwko temu.Jest jeden plus takiego rozwiązania. Możliwe że płatny portal wyeliminowałby "pacynkarstwo" (tworzenie kilku kont).




Hmmm... dobry pomysł. Jestem za płatnym PubliXO z abonamentem miesięcznym w wysokości zbliżonym do int. prenumerat czasopism.

.

.
19 Kwi 2019 o 11:07
Naturalnie. Czasy wszelkiej darmoszki i prac społecznych mamy chyba dawno już za sobą.
[...] 
19 Kwi 2019 o 11:34
emiliapienkowska napisał:
Naturalnie. Czasy wszelkiej darmoszki i prac społecznych mamy chyba dawno już za sobą.



Otóż to! I widzę następny plus płatnego portalu. Może to nauczyłoby też użytkowników czytania ze zrozumieniem.
[...] 
[...] 
19 Kwi 2019 o 15:18
emiliapienkowska dzisiaj o 07:21

Zatrudnijmy wobec tego na naszym portalu literaturoznawców. Ich głos byłby tu decydujący.
--------------------------
piorko dzisiaj o 10:14
(tu cyt. j/w Emili)

Zatrudnić? A kto miałby im za to zapłacić? Chyba że chcesz, żeby Publixo stało się płatnym portalem?

Nie mówię, że mam coś przeciwko temu.Jest jeden plus takiego rozwiązania. Możliwe że płatny portal wyeliminowałby "pacynkarstwo" (tworzenie kilku kont).
--------------------------------


(Na moje pytanie, czy jest za tym, żeby PubliXo było płatnym portalem, ponieważ TO ONA zaproponowała - ZATRUDNIJMY! tak odpowiedziała):



emiliapienkowska dzisiaj o 11:07

Naturalnie. Czasy wszelkiej darmoszki i prac społecznych mamy chyba dawno już za sobą.

----------------------------------------

Amen

.
19 Kwi 2019 o 15:31
Może istotnie wyraziłam się niezbyt fortunnie, pisząc "zatrudnijmy". Czy wobec tego "zaangażujmy" będzie trafniejszą propozycją?

Może ktoś z Państwa zna kogoś jednocześnie i piszącego własne utwory literackie - i zarazem pracującego jako krytyk literacki/literaturoznawca? Może ktoś taki byłby zainteresowany publikowaniem u nas swoich tekstów, a całą resztę dostalibyśmy już za "dziękuję"?
[...] 
19 Kwi 2019 o 19:18
Ma się rozumieć :) To nic pilnego
21 Kwi 2019 o 06:06
Dość ciekawa, a jednocześnie absurdalna, dyskusja, którą przeoczyłem. Nagrodą za dobre teksty jest i powinna pozostać liczba wejść oraz komentarze. Oczywiście wejść prawdziwych, a nie tych produkowanych, co słusznie zauważył Trotsiga. Bo to niespotykana rzecz, że w kilka minut po opublikowaniu tekstu jeden z użytkowników zawsze ma już ich kilkanaście. Komentarze też powinny być rzetelne, a nie tylko chwalenie swojaków. Z zażenowaniem czytam teksty jednego z nowszych użytkowników. Nie ma w nich ni składu, ni ładu, ale są pochlebstwa. W odpowiedzi tenże pochlebca zyskuje pod swymi tekstami opinie, że tekst jest dopracowany pod każdym względem.
Znane są chyba przypadki na publixo, że niektórzy z użytkowników przeprowadzają wśród nowicjuszy propagandową agitkę, by ich pozyskać do swego klanu. Już kiedyś o tym pisałem, że taką akcję jeden z użytkowników robił przeciwko mnie. Kilka nagabywanych osób, i to nie tylko spośród nowicjuszy, było werbowanych, ale nie poszło na układy i mnie o tym poinformowało. Najciekawsze jest jednak to, że ci pozorni naprawiacze rzeczywistości zazwyczaj najwięcej mącą i mieszają. Obojętnie, co by zrobiła administracja, zawsze znajdzie się jakiś wszystkowiedzący mąciciel i namiesza. Tragiczna jest natomiast sytuacja, gdy ten wszystkowiedzący będzie jednocześnie obślizgłym umizgiwaczem i dupowłazem. Proszę się rozejrzeć nawet w tej dyskusji, a dupowłazostwo widać jak na dłoni.
To tyle prawdy o publixowej rzeczywistości świtem Niedzieli Wielkanocnej.
---
Jan Stanisław Jeż
21 Kwi 2019 o 06:44
To chyba "wina" Wielkiej Nocy, że nie wypada mi się nie zgodzić z janko. Bo - według mojej opinii - jest właśnie tak, jak opisał, a nawet jeszcze gorzej. Lecz to zapewne nie powinno być tematem dzisiejszej dyskusji, do której to powróciłem po kilkudniowym banie właśnie za podobnej treści tekst - tylko "bez owijania w bawełnę" - podparty nickami wątpliwej wartości "bohaterów".
Zatem - Wesołych świąt Wielkiej Nocy.
---
bronmus45 / trotsiga
21 Kwi 2019 o 08:56
Z tego powodu właśnie powtarzam swoje pytanie: CO MOŻEMY ZROBIĆ, ŻEBY NA PUBLIXO WSZYSTKIM NAM ŻYŁO SIĘ LEPIEJ?!

Na Uniwersytecie Kopernika wykłada literaturoznawca, dr Grzegorz Sioma, o którym wiem na pewno, że sam również pisał kiedyś wiersze.

Zaprośmy Mistrza do naszego najokrąglejszego - spośród wszystkich możliwych - literackiego stołu!
21 Kwi 2019 o 09:11
Już pisałem w którymś komentarzy - nie wiem, czy się zachował, bo LOTTA wiele wymiotła - że właśnie wśród profesorów zdarzają się - i to często - ogromne różnice zdań. Podparte z każdej strony tożsamym tytułem naukowym. To samo dzieje się wśró
---
bronmus45 / trotsiga
21 Kwi 2019 o 09:30
Powtarzam wypowiedź, bo uprzednia "zwiała" mi sprzed nosa przed zakończeniem myśli.
~~~
Już pisałem w którymś komentarzy - nie wiem, czy się zachował, bo LOTTA wiele wymiotła - że właśnie wśród profesorów zdarzają się - i to często - ogromne różnice zdań. Podparte z każdej strony tożsamym tytułem naukowym. To samo dzieje się wśród twórców literatury wszelkiego gatunku. No, a wśród poetów .. kopia z sieci:
...
"... Nie ulega wątpliwości fakt, że największymi i najwybitniejszymi poetami polskiego romantyzmu byli Adama Mickiewicz i Juliusz Słowacki. Jak to bywa w przypadku dwóch niekwestionowanych indywidualności, dochodziło między nimi często do polemik i sporów w kwestii światopoglądowej. Zwłaszcza, jeśli chodziło literaturę i sytuację w Polsce ..."
~~
Proszę zatem o zdroworozsądkowe podejście do tematu notki.
Żadne opinie "fachowców" nie rozstrzygną rzetelnie i bezstronnie w ocenie kogokolwiek. Każdy z nich ma jakieś swoje upodobania i właśnie nimi się kieruje. Podobnie jest wśród sędziów i ich orzekania o winie / wyroku - szczególnie w sprawach politycznych. Dajmy sobie spokój z powoływaniem się na "jedynie słuszne osądy" kogoś z zewnętrznych fachowców. Jedynym takim zewnętrznym opiniodawcą - w miarę rzetelnym - pozostaje czytelnik. I tylko ilość wejść pod daną pozycję może nam dać obraz popularności tego, czy innego autora. Nawet nie ilość komentarzy - jak to sugeruje janko - bo owi komentatorzy wykazują swoją aktywność też zależnie od fabuły zawartej w treści wiersza. Miłosne zapewne będą tutaj miały najwięcej komentarzy - i to jest pewnik. Więc biorący udział w "wyścigu szczurów" będą namolnie pisali o "dupie Maryni", płodząc jarmarczną literaturę - jedynie "pod publiczkę" - której to nie zawsze sprzyjają ..
---
bronmus45 / trotsiga
21 Kwi 2019 o 09:56
Nikt z nas tutaj nie twierdzi, że uczeni - to nieomylna Pytia. Myśl moja jest tylko taka, że można - i koniecznie TRZEBA! - stworzyć na naszym portalu jakąś nową przestrzeń nagradzania i pocieszania, bo kijem ludzi traktować każdy chyba potrafi
21 Kwi 2019 o 10:43
Nie mówię, że "ktoś twierdzi", lecz komentarze rozwijały się niebezpiecznie w te rejony rozumowania, a mnie nie było parę dni (ban od LOTTY), bym mógł wcześniej cokolwiek napisać na ten temat.
~~
Pozdrowienia z świątecznymi życzeniami spokojnych i wesołych ..
---
bronmus45 / trotsiga
strona 2 z 3
« < 123 > »
© 2010-2016 by Creative Media
×