Go to commentsPseprosiny
Text 47 of 222 from volume: Znak czasu
Author
Genrepoetry
Formepigram / limerick
Date added2015-06-29
Linguistic correctness
Text quality
Views2495

W imieniu Pohala

Ceprów pseprasamy

Za tych górali

Co w casie wyborów

Z tym pffffu Komorowskim

Na trybunie stali

  Contents of volume
Comments (10)
ratings: linguistic correctness / text quality
avatar
A wśród nich Pan Kazimierz Tischner, brat śp. filozofa, a przy okazji Księdza Józefa Tischnera, który to kapłan swego czasu użyczył własnego oblicza jako reklamy dla jedynie słusznej w latach dziewięćdziesiątych partyji... :]
avatar
A no - albo ludzie głupie albo podebrać ich umieją .
Ach ile to szemranych autorytetów jeszcze błyszczy w ekranie. Ostatnio w gardle stoi mi ( co jakiś czas ) Zbigniew Brzeziński - gnida jedna.
avatar
A bo to po podhalańsku - hej !
avatar
No to hej! Pozdrawiam :)
avatar
Jakie to wszystko płaściuteńkie i płyciutkie!
avatar
To nie jest ani płytkie ani prościutkie.
Komorowski to łajdak do potęgi - udowodnił to zbyt wiele razy od uczestniczenia i akceptacji systemu korupcyjnego - po kontakty z przestępczą WSI aż po hańbę smoleńską .
To kim on jest ? Jak można bronić człowieka na którym ciążą aż tak ciężkie zarzuty ?
Czas się przebudzić Jonko .
avatar
a przy okazji Księdza Józefa Tischnera, który to kapłan swego czasu użyczył własnego oblicza jako reklamy dla jedynie słusznej w latach dziewięćdziesiątych partyji... :]

Co ma kapłan wspólnego z polityką?
Co ma polityk wspólnego z kapłaństwem?
Był taki polityk w przeszłości/władca i król/, który przekraczał swoje kompetencje, dlatego marnie skończył.A kiedy stał się potężny, uniosło się jego serce, aż uległo zepsuciu. Wykroczył przeciw Panu, Bogu swemu, wszedł bowiem do świątyni Pańskiej, aby złożyć ofiarę kadzielną na ołtarz kadzenia. (17) Wszedł za nim kapłan Azariasz, a z nim osiemdziesięciu odważnych kapłanów Pańskich. (18) Powstali przeciw królowi Ozjaszowi i powiedzieli mu: Ozjaszu, nie do ciebie należy składanie ofiar kadzielnych Panu, lecz do kapłanów. Są oni synami Aarona, na to poświęconymi, aby składać ofiary kadzielne. Wyjdź z miejsca świętego, boś się sprzeniewierzył i nie przyniesie ci to chwały u Pana. (19) Wówczas Ozjasz zapałał gniewem, a w jego ręku była jeszcze kadzielnica. Gdy pałał gniewem na kapłanów, ukazał się na jego czole trąd, wobec kapłanów w świątyni Pańskiej, przed ołtarzem kadzenia. (20) Najwyższy kapłan Azariasz i wszyscy inni kapłani zwrócili się do niego: a oto miał on trąd na czole. Natychmiast więc wypędzili go stamtąd. On sam nawet się spieszył do wyjścia, bo dotknął go Pan. (21) I pozostał król Ozjasz trędowaty aż do dnia swej śmierci, i mieszkał w domu odosobnienia, bo wykluczony został ze świątyni Pańskiej, podczas gdy Jotam, jego syn, zarządzał pałacem królewskim i sądził lud./2 Kron 26: 16-21/
avatar
Księża kadzą Bogu,bo wiadomo,ze to stwórca w ich krzyżyku.A kto za Dudę czy Kaczyńskich będzie przepraszał i kogo-oto jest pytanie.
avatar
Uwsteczniając się historycznie to Od czasów Wałęsy,do Dudy można by pokusić się o analizę rynku,w którym się namieszało,i to nie z powodu wkroczenia wojsk,tylko z powodów rządów,które nie biorą pod uwagę tego,że ZUS jest tworem komunistycznym,ze KRSUS jest tworem komunistycznym,i dominował porządek prawa na którym kiedyś łatwo było budować system wartości.
Dominującą rolę pełniła wieś i rodzina,w której nie brakowało przynajmniej 2 dziecka.
Obecny system to wolna amerykanka połączona z wolną rosją,w której ani jedna ani druga hierarchia się nigdy nie sprawdzi,bo według pierwszej hasłem dominującym może być "róbta co chceta" a według drugiej "pijta co chceta" bylebyście się dogadali w swoim gronie.
Tak więc naród polegnie we własnym boju,jak zwykle.Mentalna prostytucja i pijaństwo to nie potęga narodu.
avatar
Ludziska - w tym górale Podhala - gdzieś za cyimiś plecami stać muso.

Tako nasa łowiecek natura. Hej!
© 2010-2016 by Creative Media