Go to commentssterowalne zbydlęcenie (z cyklu 'Warkocze myśli')
Text 71 of 101 from volume: prosto w oczy
Author
Genreprose poetry
Formarticle / essay
Date added2019-03-16
Linguistic correctness
- no ratings -
Text quality
- no ratings -
Views191

~

sterowalne zbydlęcenie

dziś jedyną drogą dla osiągnięcia celu

jakim jest władza polityczna

uzyskana za pomocą

obłudnych obietnic i czarnego pijaru


w dobie coraz bardziej rozbudowanych

elektronicznych środków przekazu

wpajających nam jedynie słuszną prawdę

nie mamy już chęci samemu dociekać

wiarygodności danej osoby

i jego kolejnych obietnic


zbyt często zawierzamy

słowu mówionemu jak i pisanemu

w swojej naiwności wiary w bliźniego


jesteśmy więc skazani

na własną jedynie wyobraźnię

mogącą przy pewnym wysiłku

oddzielić ziarno od plewy

~~~

  Contents of volume
Comments (11)
ratings: linguistic correctness / text quality
avatar
Warkoczą myśli, jak ciuchcia pod górkę, a nie przybywa rozumu, bo jak można uznać obecne złote czasy wobec komunistycznego upodlenia, jakim serwilistyczne rządy polskich sprzedawczykom raczyły naród, uciemiężony, oszukany i okradziony. Mamić zegarkami Wiesna, samozapalającymi się telewizorami Rubin i sznurkami do snopowiązałek zrujnowanego rolnictwa?
A do ZSRR szły transporty stali, węgla, gotowych produktów - łącznie z masłem, mięsem i meblami. A co w zamian? Wielkie gówno i iluzoryczność bezpieczeństwa nieustannym zagrożeniem zgniłego zachodu, stojącego od dawna na skraju… totalnego niepowodzenia.
W czasach, kiedy kawały polityczne opowiadało się szeptem i pluło się na amerykańską coca colę, a słuchanie jazzu było wyzwaniem z pogranicza… spać w domu, czy na komisariacie w ubeckich lochach.
Myślę, że autorowi przeszkadza trzynasta emerytura, korzystne wskaźniki podwyżek dla seniorów, rewaloryzacja, częściowo bezpłatne leki, emerytury dla wielodzietnych matek, 500 zł na pierwsze dziecko i następne.
Myślę, że autor powinien namówić swoje dzieci, żeby zwróciły upodlone 500 plus na wszystkie dzieci, a sam autor oddał trzynastą emeryturę dla byłych ZOMO-ców, ubeków i skrzywdzonych funkcjonariuszy winnych śmierci Popiełuszki i Przemyka, bo kościół, to wrzód na laickiej dupie RP. Płacić za leki 100 % ceny i siorbać kwas chlebowy i kaszę kus-kus w regionalnych Caritasach i koniecznie zaopatrzyć się w menażki, żeby coś zwlec do domu, cerować stare kalesony i modlić się do Marksa i Engelsa o zdrowie i koniecznie wziąć przynajmniej jednego emigranta na utrzymanie, żeby wypełnić obowiązek unijnych komisarzy, zarabiających po 25 tys. euro miesięcznie. Zrezygnować z pośmiertnych świadczeń socjalnych spodlonego rządu i dać się zakopać w całunie pod cmentarnym murem, żeby
avatar
nie zajmować miejsca na cmentarzach generałom i innym POdhoojaszczym zbawcom narodu.
avatar
Pierwszej części - tej dłuższej - nie czytałem. Do drugiej się jednak odniosę ...

- nie zajmować miejsca na cmentarzu - tak cenionym i uświęconym jak Wawel - przez najgorszego w historii Polski od roku 1989 prezydenta - Lecha Kaczyńskiego.
avatar
Do pierwszej zaś części odniosę się jeszcze dosadniej. Widać, że mój tekst dotknął Ciebie "do żywego" - nawet skojarzyłeś go z dzisiaj rządzącą opcją polityczną (pewno i masz rację), chociaż ja nigdzie w nim nie wskazałem adresata. Zatem bardzo mądrym są powiedzenia - "prawda w oczy kole" oraz "uderz w stół, a nożyce się odezwą"
Brawo Ty!!!
Czego ja nie dopowiedziałem to Ty jednak postarałeś się dokończyć z nawiązką ..
Dziękuję zatem bardzo
avatar
Nie skojarzyłem tekstu z rządzącą opcją, a wręcz przeciwnie… z tą, która kiedyś rządziła. Dziwne, że tak to odebrałeś, co utwierdza mnie w przekonaniu, że nie tylko obserwujemy zaćmienie księżyca i słońca ale i inne również skuteczne zaciemnienia.
Mnie nie porusza tak odległa historia, jeno upartość niektórych umysłów, które nie widzą, nie pamiętają, a niezwykłe w naszym kraju przemiany nazywają… sterowanym zbydlęceniem, czego nijak nie mogę pojąć. Było Ci kiedyś lepiej, za innego rządu? Napisz o tym kiedy, to chętnie z Tobą podyskutuję.
avatar
Knedel - ty jak zwykle konfabulujesz - cały tekst od słów - "Myślę, że autor powinien namówić swoje dzieci ..." jest niczym innym, jak obroną rządu PiSlamistów w stosunku do mojej wypowiedzi. Jednoznaczne twoje skojarzenia same siebie bronią. A ja nie mam najmniejszej ochoty z tobą dyskutować na jakiekolwiek tematy, więc zniknij spod moich publikacji. Ja wówczas zrobię to samo w stosunku do twoich.
avatar
Wiesz, najprościej jest zniknąć, co kłamstwo uwielbia ale prawda różni się tym od kłamstwa, że lubi drążyć.
Skoro masz rację, to dlaczego czytelnicy muszą znikać?
Czyżbyś proponował to z braku argumentów na udowodnienie… kłamstwa?
Kłamstwo nie musi być udowodnione, ale prawda - koniecznie, bo świat kłamstwa niszczy umysły i spowalnia myślenie.
avatar
Knedel - twoje kłamliwe twierdzenia, które to sam i grupka tobie podobnych uważa za "prawdy objawione" - bo przecież oparte o słowa samego "zbafcy" Kaczyńskiego - dla mnie i mnie z kolei podobnych są obłudnymi kłamstwami, które przejdą do historii jako próba zniewolenia Polski wobec Kremla. Koniec ... kropka, a nawet wielokropek. Nie mam najmniejszej ochoty nadal narażać się na kolejny ban ze strony LOTTY, a taki mi grozi wobec twoich prowokacyjnych wypowiedzi i zakazu dyskusji politycznych na tym tutaj portalu. Zatem - ŻEGNAJ ...!!!
avatar
Temu, że imć @knedel ścichł był - nie ma co się dziwić. Zaszczyciłem jego obecnością moją piwniczkę, czyli czarną listę. Znamy się nie od dziś, więc zapewne nie będzie miał o to do mnie pretensji ..
avatar
Dialog miedzy wami
Potwierdza jakie jest między wami zbydlęcenie
avatar
Pulsar - słuchaj no, koleś - chcesz dołączyć do swojego idola @knedel? Nic trudnego, jeszcze jeden twój komentarz nie mieszczący się w ogólnie przyjętych regulaminach, a znajdziesz się obok niego. Moja cierpliwość się wyczerpała.
© 2010-2016 by Creative Media