avatar
Registration date2012-11-21
Last visit2014-05-08
Comments209
Forum posts0
Texts added3
About user
Z zawodu jestem lekarzem, napisałem dwie książki autorskie, jestem współautorem trzech książek z poezją i prozą. Moje opowiadania nagradzano w wielu konkursach literackich. Były także drukowane w Saloniku Literackim Wrocław , w Miesięczniku Literackim Akant w Bydgoszczy, Kwartalniku Literackim Horyzonty , Blogu Literackim " Pod natchnieniem Ducha Świętego" i Miesięczniku Libertas, przyjęte są do druku w półroczniku literackim  „Inter-. Literatura–Krytyka–Kultura”. Pisanie sprawia mi przyjemność i dopóki tak będzie, będę pisał. Kiedyś przestanę bez żalu.
Published books
Pejzaże tęsknoty
Warszawska Firma Wydawnicza, 2012
ISBN: 978-83-78050-59-9
Zbiór wierszy i przemyśleń autora, wraz z jego fotografiami. Zamknięcie 20 lat prób poetyckiego wyrażania świata. Po tej książce autor pisze wyłacznie prozą.
Opowieści ze świata
Lena, Wrocław, 2013
ISBN: 978-83-64195-02-0
Zbiór dwudziestu pięciu opowiadań Andrzeja Chodackiego wydany przez wrocławskie Wydawnictwo `Lena`, a doskonale uzupełniony po mistrzowsku napisanym posłowiem Tadeusza Karbowicza. Autor jest nie tylko lekarzem, a jestem przekonany, że świetnym,  fotografikiem, muzykiem i wokalistą, recytatorem, poetą i prozaikiem, ale również, a może przede wszystkim, człowiekiem niesłychanie wrażliwym, obdarzonym doskonałym zmysłem wyobraźni i spostrzegawczości oraz umiejętnością pełnego, holistycznego widzenia świata i zachodzących w nim zjawisk. Książka jest majstersztykiem edytorskim. Jej doskonała szata graficzna to nie tylko piękna okładka, ale rownież wspaniałe fotografie Iwony Baran umieszczone na stronach tytułowych wszystkich opowiadań, dyskretnie współgrające z ich treścią, oraz świetne grafiki Anny Szymańskiej usytuowane wewnątrz treści kilku tekstów. Polecam tę książkę wszystkim czytelnikom niezależnie od ich kultury literackiej, wykształcenia, doświadczenia życiowego i wieku, gdyż dostarcza ona nie tylko wielu emocji, nie tylko uwrażliwia na różnorakie zjawiska i problemy społeczne, ale buduje wiarę w drugiego człowieka, w magię dobra i miłości. fragment recenzji autor -   Jan Stanisław Jeż
Texts in Publixo.com
Volume: opowiadania o cierpieniu (volume of short stories)
TitleGenreDate addedRating
Anioł history2012-11-21
Powinność history2013-12-19
Volume: satyra (volume of short stories)
TitleGenreDate addedRating
Żywoty much humor / grotesque2014-01-09
© 2010-2016 by Creative Media