avatar
Data rejestracji2012-11-21
Ostatnia wizyta2014-05-08
Wystawionych komentarzy209
Postów na forum0
Dodanych tekstów3
O użytkowniku
Z zawodu jestem lekarzem, napisałem dwie książki autorskie, jestem współautorem trzech książek z poezją i prozą. Moje opowiadania nagradzano w wielu konkursach literackich. Były także drukowane w Saloniku Literackim Wrocław , w Miesięczniku Literackim Akant w Bydgoszczy, Kwartalniku Literackim Horyzonty , Blogu Literackim " Pod natchnieniem Ducha Świętego" i Miesięczniku Libertas, przyjęte są do druku w półroczniku literackim  „Inter-. Literatura–Krytyka–Kultura”. Pisanie sprawia mi przyjemność i dopóki tak będzie, będę pisał. Kiedyś przestanę bez żalu.
Wydane książki
Pejzaże tęsknoty
Warszawska Firma Wydawnicza, 2012
ISBN: 978-83-78050-59-9
Zbiór wierszy i przemyśleń autora, wraz z jego fotografiami. Zamknięcie 20 lat prób poetyckiego wyrażania świata. Po tej książce autor pisze wyłacznie prozą.
Opowieści ze świata
Lena, Wrocław, 2013
ISBN: 978-83-64195-02-0
Zbiór dwudziestu pięciu opowiadań Andrzeja Chodackiego wydany przez wrocławskie Wydawnictwo `Lena`, a doskonale uzupełniony po mistrzowsku napisanym posłowiem Tadeusza Karbowicza. Autor jest nie tylko lekarzem, a jestem przekonany, że świetnym,  fotografikiem, muzykiem i wokalistą, recytatorem, poetą i prozaikiem, ale również, a może przede wszystkim, człowiekiem niesłychanie wrażliwym, obdarzonym doskonałym zmysłem wyobraźni i spostrzegawczości oraz umiejętnością pełnego, holistycznego widzenia świata i zachodzących w nim zjawisk. Książka jest majstersztykiem edytorskim. Jej doskonała szata graficzna to nie tylko piękna okładka, ale rownież wspaniałe fotografie Iwony Baran umieszczone na stronach tytułowych wszystkich opowiadań, dyskretnie współgrające z ich treścią, oraz świetne grafiki Anny Szymańskiej usytuowane wewnątrz treści kilku tekstów. Polecam tę książkę wszystkim czytelnikom niezależnie od ich kultury literackiej, wykształcenia, doświadczenia życiowego i wieku, gdyż dostarcza ona nie tylko wielu emocji, nie tylko uwrażliwia na różnorakie zjawiska i problemy społeczne, ale buduje wiarę w drugiego człowieka, w magię dobra i miłości. fragment recenzji autor -   Jan Stanisław Jeż
Teksty w Publixo.com
Zbiór: opowiadania o cierpieniu (zbiór opowiadań / krótkich form)
TytułGatunekData dodaniaOcena
Anioł historyczne2012-11-21
Powinność historyczne2013-12-19
Zbiór: satyra (zbiór opowiadań / krótkich form)
TytułGatunekData dodaniaOcena
Żywoty much satyra / groteska2014-01-09
© 2010-2016 by Creative Media
×