Go to commentsKompozycje z polnych kwiatów
Text 11 of 37 from volume: Fotofantasmagorie
Author
Genrecommon life
Formprose
Date added2020-08-14
Linguistic correctness
- no ratings -
Text quality
- no ratings -
Views678

Kompozycje z polnych kwiatów


Kwiaty polne mają w sobie wiele wdzięku i romantyzmu. Któż z nas nie widział bukiecików z nich tworzonych w przeróżnych kompozycjach? Któż z nas ich sam nie tworzył? Dzisiaj te kwiaty stają się coraz bardziej modne. Zarówno przy tworzeniu ogrodów naturalistycznych, jak i w bukieciarstwie.Są piękne. Nie zawsze to jednak zauważamy i traktujemy je często jak chwasty. Ale gdy się im przyjrzymy, zauważymy nagle, że potrafią nas zachwycić swoim ciekawym kształtem i pięknymi barwami.Kwiaty polne rosną same. Nikt ich nie pielęgnuje, nie podlewa. Nikt się nimi nie przejmuje, że mogą zmarnieć, zwiędnąć, a one i tak co roku odżywają i cieszą nasze oczy swoim pięknem, miło drażnią nasze nozdrza niezwykłym aromatem.

Należą do bardzo wytrzymałych gatunków. Przystosowują się do warunków klimatycznych i glebowych. Rosną dziko na łąkach, polanach, rowach, skarpach, miedzach, w polu, w lesie, gdzie bez żadnego problemu same sobie radzą nawet na bardzo ubogich glebach, ukazując swoje piękno.Mają w sobie tyle wdzięku, tyle romantyzmu. Ich bogactwo gatunkowe jest ogromne i bardzo ciekawe. I jako że w ostatnich czasach stają się coraz bardziej modne w bukieciarstwie, dziewczęta, panny młode, w miesiącach letnich coraz częściej decydują się na bukiety ślubne skomponowane właśnie z polnych kwiatów, pięknie ułożonych i ozdobionych.Kwiaty polne stają się modne także przy tworzeniu ogrodów naturalistycznych. Nie od dziś wiadomo, że natura jest mistrzynią w tworzeniu pięknych miejsc, pełnych harmonii, spokoju, romantycznego klimatu.

Ludzie, którzy propagują powrót do natury w swoich ogrodach, coraz częściej wykorzystują gatunki roślin rosnących dziko... Dziko, a jakże bajecznie pięknie.

 
  Contents of volume
Comments (3)
ratings: linguistic correctness / text quality
avatar
Moja żona jest mistrzynią w tworzeniu tego rodzaju kompozycji. Potrafi zrobić cudo z niczego!
avatar
Też czasem przynoszę do domu bukiet polnych kwiatów i podziwiam.
avatar
Lilly, Optymisto, dziękuję za komentarze. :)
© 2010-2016 by Creative Media