Temat: danuta (5)
21 Wrz 2010 o 20:00
Nadal,niestety mieszkam. Chyba nigdy nie przyzwyczaję się choć sobie radzę. Chciałabym "do domu" ale dzieci już tam się nie odnajdą. Zresztą, czy jest do czego wracać skoro takie "sceny" się tam odgrywają? Mam podgląd na sytuację w kraju przez TV. Uważałam się za szczęściarę, bo względnie szybko rozwinęła się polska TV tutaj i mogłam sobie na to pozwolić. Teraz myślę, że to był błąd. Ludzie do tej pory nie mają polskiej tv i są szczęśliwsi. Nie wiedzą za czym mogą tęsknić. A poza tym, to ta telewizja też tu robi zamieszanie, zwłaszcza w ostatnich czasach się o tym przekonałam. Konkurencyjne stacje oferują Polsat i ITVN przeciwko TV Polonia. I te dwie konkurencje potrafią skłócić wieloletnich przyjaciół, przy okazji takich czerwcowych wyborów prezydenckich? Zawsze myślałam, że wydarzenie jest wydarzeniem i powinno wyglądać tak samo niezależnie od komentarzy. A jednak się myliłam. Chyba następuje następna epoka, wktórej satyrycy będą mieli wiele pracy.
A do Polski i tak kiedyś wrócę. I niech mi politycy nie podkładają kłód pod nogi.
Temat: marishka20 (2)
20 Wrz 2010 o 19:35
Ekhm....
To ja może... Dzień dobry :) Nazywam się Maria-Magdalena Ignasiak, jestem studentką poznańskiego UAM (archeologia i archiwistyka).
Swoją pierwszą książ... eczkę wydałam w wieku lat 16, ale to kompletny niewypał, nikt jej nie kupił.
Pisaniem bardzo zróżnicowanych form (od poezji, po dramaty, opowiadania i większe dzieła) zajmuję się w wolnych chwilach i jak mam doła. Niestety pomysłów wiele, ale niewiele z nich udało mi się ukończyć. Mam nadzieję, że przed mną jeszcze trochę czasu. :)
Temat: danuta (5)
19 Wrz 2010 o 11:54
Hej, witam drugą osobę która jest na tyle odważna aby podpisać się z imienia i nazwiska.
Hejka i na pohybel innym.
Coś wspominałaś, że mieszkasz lub mieszkałaś w USA?
18 Wrz 2010 o 23:46
Nszywam się Danuta Wawrzak i jak dotychczas napisałam jedną książkę. Byłoby ich więcej gdyby nie brak czasu. Życie jest okrutne i trzeba go poświęcić na zarabianie pieniędzy jeżeli nie jest się z urodzenia burżujem. Pewnie gdybym była burżujką, to nie chciałoby mi się nic robić. Moje zainteresowania też są zgodne z moim stanem majątkowym. Kolekcjonyję wszelkiego rodzaju badziewie. Kolekcja moich znaczków nie przekracza wartości stówy. Chociaż niektóre z nich posiadam od ponad trzydziestu lat, ich wartość wcale nie wzrosła. Mają tylko wartość sentymentalną bo przypominają mi mojego pierwszego chłopaka, który mi je podarował jeszcze gdy byłam właściwie dzieckiem. Pasjonuję się obserwowaniem ludzi i przewidywaniem ich reakcji w typowych sytuacjach. Czasem mi się to sprawdza. Jak na przykład z krzyżem na Krakowskim przedmieściu. Próby jego przeniesienia czy usunięcia nie wychodziły, pomyślałam więc, że najlepiej schować go w pałacu, bo nikt temu nie przeszkodzi a przenoszenie ulicami, nawet bardzo blisko, zawsze sprowokuje blokadę. No i proszę. Dwa dni potem, krzyż zniknął. Ustawienie barierek, też przewidziałam. Miewam takie przebłyski przewidywalności, tylko, że one nie są umieszczone w czasie i realizcja ich dla mnie samej jest niespodzianką. Przewiduję też, że moja książka dostanie nagrodę Nobla, tylko nie wiem kiedy a wolałabym, by to było jeszcze za mojego życia. Co mi po nagrodzie, gdy mnie już nie będzie?
Temat: naturszczyk (8)
18 Wrz 2010 o 23:25
Dobra, założę nowy wątek ale czy wtedy ktoś będzie się mógł dopisać? Czy każdy wpis ma być oddzielnym wątkiem?
Co do pisania, to chyba się mylisz. A może ja się mylę. Skoro nie mogę pisać dla pieniędzy (bo nie ma z tego dochodu) to chociaż dla zbawienia świata albo chociażby niektórych ludzi. Wszystkich trudno zadowolic, bo co człowiek, to inny charakter.
18 Wrz 2010 o 12:25
Sorry, coś się wkleiło podwójnie.
Danuta, załóż nowy (swój) temat w powitaniu - taki był mój pomysł aby każdy z nas miał swój własny wtedy można zadawać pytania, lub prowadzić konkretną dyskusję.
18 Wrz 2010 o 09:33
Danuta - pisanie nie polega na ratowaniu świata, tylko na ciekawym opowiedzeniu swojej historii. Tak w każdym razie ja to czuję, a jeśli chodzi o reklamę - nie przejmuj się, to zapewne bolączka każdego piszącego, a Wydawcom wydaje się, że książka sama się przebije. Może nawet mają rację, ale tak się dzieje w przypadku jednej książki na tysiąc, lub wtedy gdy jesteś znajomą/kumpelą/ lub fajną laską na którą Wydawca patrzy chętnym okiem. (tu przydałby się "muminek" ze zmrużonym oczkiem).
Prawda jest taka, że jak sama nie zadbasz o promocję swojej książki, to nikt tego nie zrobi. A może powinnaś poszukać w Stanach agenta literackiego i to jeszcze takiego który zna język polski.
18 Wrz 2010 o 09:32
Danuta - pisanie nie polega na ratowaniu świata, tylko na ciekawym opowiedzeniu swojej historii. Tak w każdym razie ja to czuję, a jeśli chodzi o reklamę - nie przejmuj się, to zapewne bolączka każdego piszącego, a Wydawcom wydaje się, że książka sama się przebije. Może nawet mają rację, ale tak się dzieje w przypadku jednej książki na tysiąc, lub wtedy gdy jesteś znajomą/kumpelą/ lub fajną laską na którą Wydawca patrzy chętnym okiem. (tu przydałby się "muminek" ze zmrużonym oczkiem).
Prawda jest taka, że jak sama nie zadbasz o promocję swojej książki, to nikt tego nie zrobi. A może powinnaś poszukać w Stanach agenta literackiego i to jeszcze takiego który zna język polski.
18 Wrz 2010 o 05:18
Ciekawa forma zaprezentowania się. Powielać nie wypada no bo jak by to się miało do oryginalności. Chcąc się wybić trzeba być indywidualistą choć skromność dyktuje pozostawanie w ramach standardów. Nie chcę być skromna ale nie umię się chwalić. Napisałam dotychczas jedną książkę i chyba mierną bo nikt jej nie kupuje a była dla mnie taką nadzieją na naprawę świata. Pewnie to nikomu niepotrzebne. Nazywam się Danuta Wawrzak i mieszkam na stałe w USA. Nie mam więc wpływu na promocję książki w kraju. Pisanie trakuję więc z konieczności jako hobby chociaż nie jedyne. Kolekcjonuję różne rzeczy łącznie z przeterminowanymi kartami kredytowymi. Najbardziej jednak lubię kolekcjonować ludzkie wizerumki.
17 Wrz 2010 o 15:45
Wypada przedstawić się jako pierwszy, gdyż sam taki wątek zaproponowałem. Każdy ma swój sposób, ja - wiedząc, że pisanie o samym sobie jest trudne, wymyśliłem coś następującego. Każdy następny wpisujący nie musi mnie naśladować.
Imię : Władysław
Nazwisko: Zdanowicz
Nick- „Naturszczyk”
Urodzony: 1954 Kwidzyn - Pomezania
Stan cywilny: zajęty nieposzukujący. Syn – Grzegorz( student - poszukujący), córka – Dominika( sportowiec – student (podobno zajęta))
Edukacja: przyzwoita, choć mogłaby być lepsza
Pracuje: gdy przezwycięży lenistwo. Księgarnia internetowa plus pisanie kolejnej powieści.
Hobby: Fotografia, wojskowość, konie – ujeżdżenie, literatura czytelnicza, i planowanie co zrobi jak wygra w Toto Lotka (dworem na jeziorem lub inną wodą, stajnia, ujeżdżalnia i spory park)
Plany: skończyć jeszcze kilka książek i być sympatycznym
Znaki szczególne: nieśmiały, choć gadatliwy. Raczej nie wypije za dużo, ale zawsze ma mnóstwo pomysłów na nowe książki. Łasy na pochwały.
Sympatie : do porządnych ludzi z poczuciem humoru
Antypatie: do tych co wszędzie byli, wszystko widzieli i wiedzą lepiej, a przy tym są na NIE, bo… zawsze Politycy ( przynależność obojętna)
Osiągnięcia: wydanie kilku książek, nominacja do ANGULUSA (2007)
Co lubi: kobiety ( ale tylko popatrzeć, bo żona….) malarstwo( bo zazdrości, że sam nie potrafi malować), muzyka ( każda poza nowoczesną, bo trudno zrozumieć o co tam chodzi.) oglądać telewizję podróżniczą ( bo mogę poznawać świat, będąc domatorem)
Od czego nas chroni: od słuchania jak śpiewa.
Temat: Ciekawe opcje serwisu (2)
17 Wrz 2010 o 13:45
W tym wątku pozwolę sobie przybliżyć Wam niektóre opcje serwisu, które mogliście przeoczyć, a z których warto korzystać.
Na początek:

EDYCJA TEKSTU

Każdy tekst zamieszczony w Publixo.com można edytować do czasu otrzymania pierwszej oceny/komentarza. W tym celu należy wejść w moje konto > moje utwory. Niebieską strzałką rozwijamy spis treści zbioru - a tam już są dostępne różne bajery, takie jak edycja, kasowanie czy ukrywanie tekstu.
Bardzo prosimy - sprawdzajcie, czy Wasze teksty wyświetlają się prawidłowo i korzystajcie z możliwości poprawienia. Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby edytor działał poprawnie, ale przeglądarki potrafią i tak spłatać jakiegoś figla.
Temat: Przedstawiamy się (2)
17 Wrz 2010 o 12:36
Dział "Przedstawiamy się" już jest. Zapraszam!
Temat: Komentarze (9)
17 Wrz 2010 o 10:11
Skala 0-5 jest za mała. Powinna być dodana choćby jeszcze jedna wartość. np. nie jestem w stanie ocenić, lub nie chcę oceniać według szkolnych zasad, ale mam prawo do wypowiedzenia swojego zdania o teście.
Oczywiście, to sprawa do przemyślenia.
Temat: Przedstawiamy się (2)
17 Wrz 2010 o 10:02
Uważam, że powinno istnieć na forum miejsce gdzie należałoby się przedstawić - powitać. Zawsze inaczej rozmawia się z kimś kto napisał o sobie kilka słów, niż zupełny anonim.
Temat: Pole edycji tekstu (11)
08 Wrz 2010 o 10:41
Oj, faktycznie poskąpiliśmy miejsca na komentarz. Już jest więcej, plus informacja, ile znaków jeszcze pozostało do dyspozycji. Nie będzie już więc sytuacji, że komentarz zostaje niespodziewania przycięty. Bardzo przepraszamy, jeśli komuś się coś takiego przytrafiło.
06 Wrz 2010 o 19:46
To ja dorzucę propozycję pozostawienia większego miejsca na komentarze.
Temat: Odstępy między zwrotkami (2)
06 Wrz 2010 o 08:43
Będzie poprawione najpóźniej w ciągu paru dni. Na razie proszę spróbować dodać odstępy już po zamieszczeniu tekstu - wszystkie zamieszczone utwory dają się edytować do momentu otrzymania pierwszego komentarza.
05 Wrz 2010 o 21:48
Podczas wklejania tekstów ( z Microsoft Word lub z Notatnika) nie zapisują się odstępy między zwrotkami. W podglądzie niby jest o.k. , ale po publikacji tekst jest ściągnięty w jedną całość - bez odstępów. Lucyna.
Temat: Pole edycji tekstu (11)
05 Wrz 2010 o 16:51
Propozycja rozbudowania edytora będzie wzięta pod uwagę.

Natomiast moduł sprawdzania pisowni w polu edycyjnym można sobie włączyć w przeglądarce:

Opera, Firefox - kliknąć prawym klawiszem myszy w polu edycyjnym i wybrać z listy "Sprawdź pisownię". Pozycja "Języki" pozwala na doinstalowanie polskiego, jeżeli takowy nie zainstalował się domyślnie.

W przypadku Internet Explorera sprawa jest bardziej pokrętna, tu jest instrukcja;
link
04 Wrz 2010 o 15:47
Uważam, że okienko w którym należy wklejać i edytować tekst powinno posiadać funkcję wyboru wielkości i typu czcionki. Lub chociaż jej wielkości. Jest to bardzo przydatne dla kogoś kto chce uczynić swój tekst bardziej przejrzystym.(Tytuł, podtytuł etc.)

Nie wiem jak od strony programowania wygląda wyposażenie tego okna w funkcję wykrywania i podkreślania błędów, jednak gdyby okazało się to możliwe, byłoby to bardzo przydatne ;)

Pozdrawiam ;)
© 2010-2016 by Creative Media
×