Temat: Gatunki, formy (6)
07 Lut 2011 o 08:23
Odpowiadając na Wasze zapotrzebowanie, dorzuciliśmy nowa formę: fraszka/limeryk. Natomiast gatunek "groteska" zamieszkał sobie wspólnie z satyrą.
Temat: Netykieta i regulamin (6)
05 Lut 2011 o 10:51
Wydaje mi się, że w takim przypadku całe forum należy zresetować. Być może zbyt drastyczne, ale o wiele sprawiedliwsze. Taka jest moja propozycja. Może pojawią się jakieś pomysły by nie usuwać już wpisów, tylko je gdzieś przenosić?
05 Lut 2011 o 10:40
Przypominam wszystkim użytkownikom, że w tym serwisie obowiązują elementarne zasady dobrego wychowania oraz regulamin, na którego przestrzeganie automatycznie każdy z was wyraził zgodę, rejestrując się w Publixo. Chamstwo będzie bezwzględnie tępione, a wszelkie wpisy zawierająca wyzwiska i groźby - usuwane.

Serwis przeznaczony jest do dyskusji o literaturze. Wszelkie personalne kłótnie możecie do woli uprawiać sobie przez "prywatne wiadomości".

Przepraszam jednocześnie wszystkich, których kulturalne i stonowane wypowiedzi "poległy" przy okazji usuwania pyskówek oraz "ataku klonów" - technicznie nie było możliwości ich pozostawienia, bo po prostu stawały się wyrwane z kontekstu.
Temat: teksty łamiące regulamin (2)
04 Lut 2011 o 14:09
Pozwolę sobie powielić komunikat ze strony głównej, bo może ktoś przeoczył.
W trosce o poziom serwisu wprowadziliśmy dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników możliwość łatwego zgłaszania wpisów łamiących regulamin. Jeżeli zauważycie, że ktoś zamieścił utwór na pewno nie swojego autorstwa (pirackie kopie książek) albo treści niemające nic wspólnego z tematyką serwisu (np. szkolne ściągi - definicje encyklopedyczne, opracowania lektur itp.), kliknijcie po prostu ikonkę kosza znajdującą się na stronie tekstu, w prawym górnym rogu. Uwaga - kosz jest widoczny tylko po zalogowaniu.
W ciągu kilku godzin sprawdzimy, czy zgłoszenie jest uzasadnione. Jeśli tak, tekst zostanie usunięty. Z góry dziękujemy za pomoc we współtworzeniu serwisu. Bez Was nie damy rady wyłowić wszystkiego - w końcu redakcja nie zna wszystkich książek świata, choć bardzo byśmy chcieli :-)
Temat: lea53 (2)
01 Lut 2011 o 15:04
Witam serdecznie wszystkich literatów. Jako NOWA wśród Was czuję się jeszcze nieco onieśmielona.W rozdzialiku Dzeciństwo zainteresowani znajdą najpełniejszy obraz mojej osobowości. Zaczęłam spisywać moje życie, właściwie z myśłą o moich córkach, które wychowane za granicą nie potrafią wyobrazić sobie dzieciństwa własnej matki.Lata pięćdziesiąte i sześćdziesiąte to odległy rozdział historyczny dla pokolenia dzisiaj. A kto tak naprawdę sięga po księgi historyczne?
Moje córki jeszcze nie są na tym etapie. Mój tekst pomyślałam jako podgląd rzeczywistości minionej - niejako przez dziurkę od klucza. Wnioski nasuwają się wtedy same. A wyobraźnia nasuwa obrazy bez cyfrowego wsparcia.
Z ciekawością odkrywam na tym portalu wiele niezwykle ciekawych tekstów. Zachęca to i inspiruje do zajęcia się bardziej twórczo słowem. Najserdeczniej życzę Wam wszystkim skrzydeł Pegaza, obcowania z muzą na codzień
Lea
Temat: @specjalkaa (3)
31 Sty 2011 o 19:24
Jest mi bardzo miło:)
Kasia
31 Sty 2011 o 16:22
Chyba spotkałyśmy się medialnie w tym samym wydawnictwie [mybook]. Oglądałam twojego "Porcelanowego chłopaka". Muszę przyznać,że podobają mi się takie historie[starsza ona-młodszy on] i do kolejnego zamówienia chyba dołączę twoją książkę - Helena Buchner-Leonia
Temat: Leonia (5)
28 Sty 2011 o 16:00
Pani Heleno, niestety nie miałem jeszcze przyjemności przeczytać utworów Pani autorstwa ale głęboko wierze ze będzie mi dane nadrobić te zaległości dzięki temu portalowi. Czekam zatem z niecierpliwością na pierwszy Pani utwór na publixo.com. Tymbardziej, ze tematyka z pewnością będzie bardzo mi bliska :)
Serdecznie pozdrawiam,
Ks. Fryderyk
28 Sty 2011 o 15:18
Fred, dziękuję za słowa otuchy i przychylną opinię. Może Ksiądz czytał którąś z moich powieści? Chciałabym się nieskromnie pochwalić: już kilku księży wyraziło pozytywną opinię o moich książkach. Ktoś znaczący powiedział, że sprawy wiary przedstawiam tak zwyczajnie, codziennie, a jednocześnie nowocześnie, bez zbędnych wzniosłości. To stwierdzenie bardzo mi się spodobało. Jeszcze raz-dzięki!
Helena Buchner-Leonia
27 Sty 2011 o 23:16
Dziendobry Pani Leonio. Bardzo dobrze, ze jest Pani z nami. Powiew świeżej tworczosci wszystkim bardzo się przyda. W szczególności wielu miernym pisarzom, którzy nie mając punktu odniesienia uznali się już za wirtuozow pióra. Mam nadzieje ze Pani porządne utwory wskażą miejsce w szeregu niektórym zadufanym w sobie pseudo literatom. Serdecznie zapraszam i życzę powodzenia! Napewno bez problemu nauczy się Pani poruszać po forum! :)

Ks. Fryderyk
Temat: kto jest dla was literackim wzorem (15)
27 Sty 2011 o 16:26
Lubię Haszka i wracam do "Wojaka Szwejka" gdy mam chandrę.
Cenię styl Elfridy Jelinek. Nie używa interpunkcji, a wszystko jasne. Jest mistrzynią słowa, nie zdania.
Czytałam kilka książek Herty Miller. Kiedy otrzymała nagrodę Nobla, bardzo się ucieszyłam. Pisze o reżimie komunistycznym w Rumunii. Ja spojrzałam na tę nagrodę trochę inaczej niż media. Uważam, że wreszcie w Europie zauważono, iż w krajach bloku wschodniego była mniejszość niemiecka, co było bardzo skrzętnie przemilczane.Teraz jest trocę lepiej, bo mogę o tym pisać bez cenzury.
Temat: Leonia (5)
27 Sty 2011 o 13:25
Witaj w naszym gronie:)
Kasia
27 Sty 2011 o 12:28
Nie wiem jak się po tym forum poruszać, ale spróbuję. Wydałam 3 książki i na Opolszczyżnie są dość popularne.
Póżno zaczęłam pisać, ale mówią: lepiej póżno niż nigdy.
Temat: mamy maski (1)
17 Sty 2011 o 09:01
Nasze forum trochę przypomina bal maskowy. Jest przez to tajemnicze, chwilami bajkowe, często fascynujące. Jesteśmy poważni,czasem nader poważni, a jednocześnie świetnie się bawimy. Jesteśmy ludźmi dorosłymi, a jednocześnie chwilami dorosłymi dziećmi.Gratuluję wydawnictwu My book tej poważnej dyskusji o literaturze, tej porcji świetnej literatury, a jednocześnie zabawy!
Ludzie piszący i czytający, w naszych czasach szerzącego się bezhołowia, o czym świadczą statystyki czytanych książek, jakby zanikali. Ale nie my!
Jeszcze raz gratuluję! Dopóki siły dopiszą, będę z Wami!
Alf
Temat: teksty łamiące regulamin (2)
14 Sty 2011 o 13:49
Bardzo proszę użytkowników o niekomentowanie tekstów łamiących regulamin. Wszelkie ściągi szkolne czy teksty chronione prawem autorskim, a zamieszczone tylko po to, by je sobie ściągnąć na komórkę, będą usuwane z serwisu. Nie do tego on służy.
Szkoda więc pracy włożonej w pisanie komentarzy.
W ciągu paru najbliższych dni rozszerzymy serwis o możliwość łatwego zgłaszania (jednym kliknięciem w odpowiednią ikonkę) "śmieciowych tekstów" do skasowania.
11 Sty 2011 o 14:38
stefan napisał:
Wszystkich autorów zamieszczająch tu swe utwory informuję, że grasuje tu ktoś o nicku kara i sieje niepotrzebne zamieszanie. jeśli otrzymacie niskie niczym nieuzasadnione oceny oraz bezczelne komentarze będziecie już wiedzieć o co chodzi. To niedopuszczalne i nielegalne.


Co jest niedopuszczalne i nielegalne???
10 Sty 2011 o 18:06
To prawda, że są tu teksty mizerne,napisane kulawą polszczyzną,tylko że do nich nikt się nie przyczepia.Atakowani są ci co mają najlepsze oceny.Poza tym łatwo odróżnić komentarz zawierający krytykę,od komentarza zawierającego tylko złośliwość.
Takie rzeczy powinny być niedopuszczalne,a takie osoby jakoś blokowane.Wystarczy że ma się wrogów i już nie ma się szans,bez względu na to jak dobrze się pisze.
10 Sty 2011 o 16:35
To, że ktoś daje niską ocenę tekstowi, nie jest jeszcze trollingiem. Portal nie powstał po to, żeby wszyscy sobie kadzili wzajemnie i głaskali po główkach. Powiedzmy sobie szczerze: oprócz znakomitych tekstów trafiają się też i mizerne. Poza tym ocena wartości literackiej - poza ewidentnymi przypadkami, gdy utwór napisany jest kulawą polszczyzną albo stylem przypomina wypracowanie pierwszoklasisty - jest rzeczą bardzo subiektywną. Każdy ma prawo do własnego zdania.

Administracja będzie reagować tylko w przypadkach:
- komentarzy kompletnie nie na temat
- personalnych ataków na użytkowników

Takie sprawy proszę zgłaszać przez formularz kontaktowy, podając linka do strony, gdzie takowy komentarz wystąpił.
Temat: problem z drukiem (3)
04 Sty 2011 o 09:02
Jak wyżej - bardzo proszę o zgłaszanie wszystkich problemów przez formularz kontaktowy. Posta na forum możemy niestety przeoczyć, na e-mail na pewno będzie reakcja.
Każdorazowo bardzo proszę pisać, jakiej używacie przeglądarki.

Dziwolągi niekoniecznie są winą naszego programisty - czasem coś przestaje działać, bo wesoła ekipa Microsoftu czy Firefoxa "ulepszyła" swój produkt w taki sposób, że nagle odmawia on współpracy z użytymi przez nas skryptami.
Podobnie urządził nas Facebook. Przygotowaliśmy dla Was fajną aplikację do prezentacji utworów na specjalnej zakładce i... Facebook nagle zlikwidował pewną opcję, pozwalającą na uruchomienie czegoś takiego. Wiele godzin pracy poszło do kosza.
03 Sty 2011 o 08:52
Proszę o zgłoszenie problemu przez formularz kontaktowy (link w stopce).
© 2010-2016 by Creative Media
×