Temat: nathii (3)
08 Paź 2010 o 12:52
Witamy na Publixo!
Nasz serwer dużo zniesie. Po prostu przy wklejaniu linka do fotki musiał Ci się zaplątać jakiś dodatkowy znaczek i dlatego się posypało. Musi być czysty link, bez żadnych dodatków - nasze forum nie pozwala na żadne kody formatujące.
Czyli powinno być tak:
link
08 Paź 2010 o 12:23
O, widzę że nie można tu edytować postów i że wcięło mi zdjęcie. Widocznie serwer nie wytrzymał napięcia =)
08 Paź 2010 o 12:20
Witam serdecznie, mam na imię, hmmm, Nathii =) i jestem literacką debiutantką. Jestem w połowie mojej pierwszej powieści, którą można nazwać czarną komedią, ale ponieważ nie ma tu takiej kategorii, postanowiłam zamieszczać ją w dziale "sensacja/kryminał".

Mam 24 lata, urodziłam się w Wałbrzychu, studiuję prawo na Uniwersytecie Wrocławskim... wyglądam tak:
link

...i szukam wydawcy =)
Temat: literackie loginy (10)
07 Paź 2010 o 17:48
Ciekawa jestem, kto z was ma nicka inspirowanego literaturą? Mój wywodzi się z pewnej nieco mniej znanej niż "Rok 1984" powieści Orwella "Wiwat aspidistra".
Temat: Witam (1)
02 Paź 2010 o 22:30
Wita Was Sowa. Właściwie Krystyna Habrat. Odkąd pamiętam kocham książki, dużo czytam i wreszcie kiedyś sama zaczęłam pisać. Tylko długo wiele innych spraw, dom, dzieci,praca w zawodzie psychologa, odciągało mnie od pisarskiego hobby. W efekcie udało mi się opublikować zaledwie kilkanaście opowiadań w czasopismach i wydać cztery książki -opowiadania i powieści. Są widoczne na moim profilu. Tylko do jednej nie mam okładki, a w to miejsce wskoczyło mi zdjęcie.
Piszę o ludziach, ich uczuciach, troskach, dążeniach, kompleksach i marzeniach.
Temat: Poprawki (3)
28 Wrz 2010 o 17:25
Logiczna premedytacja to dobry pomysł :)

Serdeczności
28 Wrz 2010 o 12:37
Z premedytacją zablokowaliśmy możliwość edycji tekstu po jego skomentowaniu. Inaczej komentarze kompletnie tracą sens, bo już nie ma tego, do czego się odnoszą. Może też dojść do absurdalnej sytuacji, że ktoś nagle wklei w to samo miejsce kompletnie inny tekst.
Jeśli w tekście była faktycznie taka masa błędów, że wstyd go pokazywać, można go ukryć lub całkowicie usunąć z serwisu.
28 Wrz 2010 o 11:25
Nie wiem czy to dobry pomysł, ale mam taką nieśmiałą propozycję, by opcja edycji tekstu była wciąż aktywna, nawet po jego skomentowaniu.

Często zdarza się, że inny użytkownik zauważy nasze błędy i napiszę w komentarzu co jest nie tak, bądź zaproponuje ciekawą zmianę, której jednak nie będzie można już wprowadzić.
Temat: kto jest dla was literackim wzorem (15)
26 Wrz 2010 o 16:46
Powiem Ci szczerze, że ciężko mi znaleźć autorytet literacki. Jest wielu autorów, w których twórczości podoba mi się pewien określony element. Na przykład opis przeżyć wewnętrznych w powieściach Anny Rice, która mistrzowsko oddaje to co dzieje się w środku ;) Ale już na przykład nie podobają mi się jej opisy faktów i otoczenia, które często wydają się ciągnąć w nieskończoność, tak samo jak zresztą fabuła ;)
Inspirację czerpię tez z filmów akcji, komiksów Marvella, klasyków, jak np. "Imię Róży" Innymi słowy... wszystko co przeczytałem, zostawia we mnie jakiś ślad, który czasem pojawia się w tym, co sam tworzę ;)
Temat: danuta (5)
26 Wrz 2010 o 16:41
Witam Cię Danuto ;)
I mam nadzieje, że dostaniesz tą nagrodę choćby i w tym roku ;) Życzę Ci szczęścia ;)
Temat: naturszczyk (8)
26 Wrz 2010 o 16:39
Miło poznać kogoś, kto już osiągnął sukces ;) Powiem szczerze, też o nim marzę, ale zdaje sobie sprawę, że do tego jeszcze długa droga ;) Fajnie że ktoś rozkręcił forum :)
Temat: marishka20 (2)
26 Wrz 2010 o 16:37
Witaj ;)
Ja niestety cierpię na to cały czas... (natłok pomysłów, brak czasu ani siły żeby wszystkie przelać na papier)
Ale czasem się udaje ;) Pozdrawiam i życzę sukcesów ;)
Temat: ajam78 (2)
26 Wrz 2010 o 16:36
Kiedy byłem młodszy lubiłem pisać wiersze, ale nic z tego nie wyszło ;) Witam Cię serdecznie i życzę sukcesu z drugim tomikiem ;)
Temat: Michał Korwin (1)
26 Wrz 2010 o 16:34
Więc i ja się w pewien sposób przedstawię ;)

Kiedyś młody chłopak, nie obdarzony jakimiś szczególnymi talentami, znudzony życiem, zaczął układać w swojej głowie historyjki, które rozbudowywał z każdym dniem, i którymi żył tak, jakby działy się naprawdę.
Kiedy dorósł, postanowił je spisać, a efekty tej pracy zamieszcza dziś w internecie.
To by była mała retrospekcja o mnie. Jeszcze kiedy zaczynałem pisać, postanowiłem nie ujawniać swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Nie dlatego, ze brak mi odwagi. Po prostu bardzo utożsamiam się z głównym bohaterem moich powieści i niekiedy chciałbym być taki jak on ;)
Mieszkam na Śląsku, mam dwadzieścia lat i na co dzień niczym się nie wyróżniam. Cały ja ;)
Temat: ajam78 (2)
24 Wrz 2010 o 17:23
Witam serdecznie. Jestem "nowa na tym forum". Ma na imię Maja i mieszkam w Krakowie. Mam 2 córeczki i.. Od lat pisze wiersze. Do niedawna jeszcze "do szuflady", ale dwa lata temu zdecydowałam się wydać swój I tomik poezji "Lapidaria myśli", a niebawem będzie II "W ramionach Giocondy". Kocham pisać wiersze - nie jest to nic specjalnego, ale to moja pasja, hobby, mój kawałek duszy na papierze :).. To daje mi siłę, energię.... Zamykam się wówczas w swojej samotni i zbieram myśli, przelewam na papier, poprawiam, skreślam, od nowa, poprawki, aż uzyskana forma wiersza i jego treść zadowoli mnie....cdn
Temat: Komentarze (9)
23 Wrz 2010 o 16:49
Z podanych ocen liczona jest później średnia. Więc niestety nie można dołożyć do niej elementów typu "nie mam zdania", bo się wszystko pomiesza. Oceny w naszym serwisie są o tyle ważne, że w przyszłości będą stanowić jedno z najistotniejszych kryteriów konkursowych, a w przypadku tekstów bardzo słabych - podstawę do usunięcia ich z serwisu.
Temat: kto wypróbował już mBooka? (1)
23 Wrz 2010 o 10:58
Dla mnie bomba. Na moje 15 minut jazdy tramwajem nie chce mi się brać książek,a tym bardziej laptopa, a komórka zawsze przy sobie. Mam co prawda trochę starawą (Sony Ericsson K750i), ale mBook działa poprawnie. Pociągnęłam sobie zbiorek opowiadań michciu67, polecam i zaraz ocenię.
Temat: kto jest dla was literackim wzorem (15)
23 Wrz 2010 o 09:57
Ciekawa jestem, czy pisząc, inspirujecie się czasem twórczością znanych pisarzy? I czy jednocześnie udaje się wam zachować własny styl? Bo to chyba nie jest proste - kiedy jesteśmy czymś zafascynowani, zapożyczamy, zazwyczaj nieświadomie, słownictwo i sposób pisania naszego ukochanego autora. I, niestety, czasem wychodzi prawie plagiat, przy czym mimo wszystko takie teksty bywają wydawane. Przykładowo "Szalone życie Rudolfa" na odległość pachnie mi skrzyżowaniem Mikołajka z Adrianem Mole. Znacie jeszcze jakieś przykłady?
A może tu na forum się sprawdzimy - spróbujemy pozgadywać, kto z publikujących w tym serwisie kim się inspirował? To byłby trochę sprawdzian, komu udało się napisac tekst naprawdę po swojemu, a komu nie bardzo.
Temat: danuta (5)
22 Wrz 2010 o 11:42
Skoro tam mieszkasz, to może powinnaś poszukać tam jakiegoś agenta literackiego, lub jego współpracownika która umie po polsku i to im sprzedać swoją książkę, aby przetłumaczyli na angielski i puścili w świat.
Jakbyś znalazła kogoś takiego, to chętnie się podczepię. Mój mail: pisam@gazeta.pl - jakbyś chciała napisać bezpośrednio.
Temat: Ciekawe opcje serwisu (2)
22 Wrz 2010 o 11:36
DODAWANIE NEWSÓW

Wszyscy zarejestrowani użytkownicy mają możliwość dodawania newsów na stronie głównej - np. o konkursach czy warsztatach literackich, zjazdach miłośników literatury, spotkaniach autorskich itp. Wyjątek stanowią ogłoszenia o charakterze komercyjnym - te nie będą akceptowane przez administrację serwisu.
© 2010-2016 by Creative Media
×