Przejdź do komentarzyO borowiku i Sebie
Tekst 55 z 254 ze zbioru: Najnowsze limeryki dolnośląskie
Autor
Gatuneksatyra / groteska
Formafraszka / limeryk
Data dodania2017-02-20
Poprawność językowa
Poziom literacki
Wyświetleń3143

O borowiku i Sebie


Dzielny borowik ciemną ulicą

pędził pancerną, ciężką audicą,

lecz nagle jak grom z nieba

w audi pierdyknął Seba

starą bezczelną swą seiczenticą.

  Spis treści zbioru
Komentarze (12)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
I nawet nie przeprosił :-)
avatar
Bardzo trafnie ujęte.
avatar
Pierdyknął, bo go zgubiła rutyna. Ileż razy on już jeździł trasą Toruń - Żoliborz? Dziś to najważniejszy w kraju dukt! Taki pomost pomiędzy mlaszczącym uzurpatorem, a ojcem fanatyzmu i tępoty umysłowej, po którym krążą nasze kochane kukiełki i nasz Antonii umiłowany - tropiciel agentów Stasi, GRU, KGB, WSI i innych, depczący po piętach Putinowi, zwolennik rozkosznych chłopców - pomocników aptekarzy i synków kolegów.
avatar
Ja jednak cały czas obstawiam, że to Tusk z Putinem w jakiś sposób maczali w tym palce. Za dużo u nas tego rodzaju wypadków. To nie może być przypadek! ;)
avatar
Seicento chyba na złom wywieziono a pancernik pozostał nietknięty?
avatar
adk
, 4 godz. temu (17:02)
oceny: bezbłędne / znakomite
Ja jednak cały czas obstawiam, że to Tusk z Putinem w jakiś sposób maczali w tym palce. Za dużo u nas tego rodzaju wypadków. To nie może być przypadek! ;)

Nie trzeba obstawiać, tylko iść na "Smoleńsk" do kina! Poza tym są na Youtube filmiki ze Smoleńska, tuż po... Słychać krzyki, strzały, dobijanie rannych. Potem iść na spotkanie z Antygoną, znaczy panią red. Stankiewicz, znaną z tego, że ją napadł prof. Niesiołowski, a potem prof. Wolniewicz - jedyny profesor radiomaryjny, którego akurat cenię. W dodatku ateista!

Poza tym weź sobie wyobraź, co to będzie, kiedy ruskie zwrócą tą relikwie. Amulety z tego zrobią, albo medaliki z parą prezydencką. Wrak będzie tym, czym w średniowieczu szczątki krzyża z Golgoty, czy Całunu Turyńskiego. W jego bliskości będą się działy cuda. No chyba, że ruskie naszprycują wrak jakimś świństwem, to wtedy fani zamachów będą padać jak muchy w czasie ekspiacji.
avatar
Legion, to niesamowity pomysł. Ale jak Ruskie to przeczytają, a potem zmaterializują, to dopiero będzie. Może za pomysł dadzą jakiś błyszczący order?
Lecz jeśli nie przeczytają, to będzie totalna klapa. Może pomysł podrzucić im do ambasady?
avatar
Aleś mnie Janko rozszyfrował! W jednej celi skończę z Putinem i Tuskiem! Poślę ich do wora i wtenczas się zrehabilituję przed suwerenem.
avatar
aha i żeby nie było: "posłać do wora" - znaczy się przerobić GiTa na frajera. I git!
avatar
Legion, kiedy ja się boję na ten "Smoleńsk" iść, bo jeszcze mnie potem jak tych wszystkich niewygodnych świadków załatwią. A na sprowadzenie relikwii czekam: wtedy rozkręcę interes, będę sprzedawał fałszywki i stanę się bogatszy od ojca dyrektora. ;)
avatar
Nie ma się czego bać. Nie dawno w Berlinie pokaz tego arycydzieła zorganizowali moi przyjaciele z Klubu Polskich Nieudaczników. Wjazd był darmowy. Gromada ludzi przyszła, potem prasa zachodnia się rozpisywała. A niemieckie kina wcześniej, pół roku odmawiały pisowskim elitom dyplomatycznym, ze względów bezpieczeństwa. I proszę - Klub Polskich Nieudaczników jedną prośbę złożył i pozwolenie uzyskał. Znaczy się nieudaczniki więcej potrafią, niż oficjalna dyplomacja???

Co do handlu smoleńskimi dewocjonaliami, to nie Tyś jeden taki salceson - znaczy cwaniak! Przecież to straganiarze będą z tymi pamiątkami stać i wszystko po pięć złotych! A może też złomiarze się zaczną przyznawać do posiadania szczątków wraku leżących wśród hałd stali, żelaza i amelinium. Z nożycami pójdziesz i se utniesz kawał blachy po złotówce za kilogram. Chyba, że blachy amelinowej, to po 10 zł. Nie ma się czego bać. Nie dawno w Berlinie pokaz tego arycydzieła zorganizowali moi przyjaciele z Klubu Polskich Nieudaczników. Wjazd był darmowy. Gromada ludzi przyszła, potem prasa zachodnia się rozpisywała. A niemieckie kina wcześniej, pół roku odmawiały pisowskim elitom dyplomatycznym, ze względów bezpieczeństwa. I proszę - Klub Polskich Nieudaczników jedną prośbę złożył i pozwolenie uzyskał. Znaczy się nieudaczniki więcej potrafią, niż oficjalna dyplomacja???

Co do handlu smoleńskimi dewocjonaliami, to nie Tyś jeden taki salceson - znaczy cwaniak! Przecież to straganiarze będą z tymi pamiątkami stać i wszystko po pięć złotych! A może też złomiarze się zaczną przyznawać do posiadania szczątków wraku leżących wśród hałd stali, żelaza i amelinium. Z nożycami pójdziesz i se utniesz kawał blachy po złotówce za kilogram. Chyba, że blachy amelinowej, to po 10 zł.
avatar
Legion, a może do tych relikwii dołączysz stary gramofon. Pewnikiem on z tutki, bowiem się zacina. Dzięki za komentarze, nawet nie przypuszczałem, ze tak rozwinie się dyskusja.
© 2010-2016 by Creative Media
×