Temat: fotki (3)
18 Sty 2013 o 15:58
Kiedy dodajesz tekst, nad polem tekstowym jest pasek narzędzi. Ostatnia ikonka (z drzewkiem) to dodawanie plików graficznych. Wystarczy kliknąć i dodać.
18 Sty 2013 o 15:41
widzę przy niektórych wierszach fotki,jak je dodać ?:)
Temat: konkurs 'Zadebiutuj z Publixo' (50)
18 Sty 2013 o 12:32
Zapraszam po wyniki:
link
Temat: Jim Holtje - Potęga opowieści (2)
15 Sty 2013 o 18:12
Ostatnio miałam przyjemność przeczytać książkę "Potęga opowieści", którą napisał Jim Holtje.
Oto parę słów o książce:

„Potęga opowieści” to zbiór opowiadań z życia między innymi takich sław jak Mark Zuckerberg czy Michael Dell.
Jim Holtje wyjaśnia nam jak niezwykłą rolę podczas przemówienia mają opowieści własne lub też zaczerpnięte z książki. Ich użycie przykuwa uwagę i pozwala zapamiętać kwestie poruszane na spotkaniu, zaś mówienie tylko o suchych danych budzi znudzenie u odbiorcy . Autor kieruje swoją publikację głównie do biznesmanów aby mogli użyć gotowych opowieści na swoich wykładach i prezentacjach. Pisarz proponuje też przykładowe sytuacje, w jakich można użyć danej anegdoty i jak zacząć przemowę. Opowieści zawarte w książce same w sobie są ciekawe, a niektóre nawet zabawne np.: historia Mary Kay Ash, która opisuje jak została zaproszona na uroczystość wręczenia nagród, na której, zauważyła, że grono osób na sali ma na sobie niedopasowane marynarki. Potęga opowieści pozwala nam też troszkę wedrzeć się w życie osób, które osiągnęły już sukces i zmotywować, aby wziąć sprawy w swoje ręce jak np.: Jeff Bezos twórca Amazon.com.
Moim zdaniem „Potęga opowieści” nie jest jedynie dla biznesmanów, ale także dla przeciętnego czytelnika, ponieważ każdy po przeczytaniu tej książki może zaczerpniętą w niej wiedzę użyć: w życiu codziennym, na rozmowie kwalifikacyjnej czy też wykładzie. Wystarczy przeczytać publikację, aby dowiedzieć się jak to zrobić.
Temat: konkurs 'Zadebiutuj z Publixo' (50)
10 Sty 2013 o 12:06
Rezygnuję z dalszej rywalizacji w konkursie "Zadebiutuj z Publixo". Dziękuję.
Temat: zmiany w systemie ocen, czyli co by było najlepsze? (19)
08 Sty 2013 o 19:21
Ponieważ rzeczywiście temat był już wielokrotnie podejmowany, napiszę krótko: jestem także za zmianą systemu ocen i wydaje mi się, że druga propozycja jest bardzo dobra. Jedna nieobowiązkowa ocena (z uzasadnieniem), możliwy też komentarz bez oceny.
(Choć przed "przypadkami" obrażonymi za krytyczny komentarz całkowicie nic nas nie obroni. Tak było, jest i będzie.)
Temat: Czego aktualnie słuchasz? (34)
07 Sty 2013 o 15:16
Oj... Teraz mam bardzo mieszaną składankę.
Bryan Adams, The Fray, Rascal Flatts, Treasure Planet, Linkin Park, FUN, Maroon5, Katy Perry, Remady, 77 Bombay Street... a to wszystko pisząc pracę: "pit 2012 - ulgi" bleeeeh..
[url=link
<a href="link
Temat: zmiany w systemie ocen, czyli co by było najlepsze? (19)
07 Sty 2013 o 13:43
Drugi wariant chyba byłby lepszy. Jednak może, zamiast skali ocen, wprowadzić coś na kształt plusów, lubię to, jestem na tak, podoba się.
Sama często klikam "znakomite", chociaż jest to zdecydowanie na wyrost, jednak na tle pozostałych publikacji jest to utwór wyróżniający się.
Tak sobie jednak myślę, że nie ma systemu idealnego, każdy będzie miał wady. W systemie plusowym bardzo często powstają koła wzajemnej adoracji, gdzie plusiki malowane są z nicka. W systemie wartościującej oceny wielopoziomowej, kwitnie radosna twórczość oceniania na chybił trafił, szczególnie za poprawność językową.
Jeśli oceniam i ocenę zaniżam, to staram się uzasadnić dlaczego. Ale ostatnio przekonałam się, że za to można dostać krechę do komentarza. No cóż, uczę się, póki co omijania szerokim łukiem niektórych twórców. I jeszcze tego, że do konstruktywnej krytyki potrzebna jest dojrzałość. I jeszcze, że nie można mierzyć innych własną miarą: mnie jak się oberwie, to błyskiem poprawiam, dziękuję i wyciągam wnioski na przyszłość.

Podsumowując, jestem za drugim wariantem z oceną jednopoziomową, nieobowiązkową.
07 Sty 2013 o 11:31
Dostajemy od Was sporo uwag o systemie ocen, który się nie najlepiej sprawdza. Chcemy go poprawić i chyba w grę wchodzą dwie opcje:

1. Rezygnujemy z ocen w ogóle (skończą się oceny "odwetowe" oraz wystawiane przez osoby niekompetentne). Pozostawiamy tylko komentarze.
2. Ocena zostaje, ale tylko jedna, ogólna, bez rozbijania na poziom literacki i poprawność językową. Wystawienie jej jest nieobowiązkowe (można zostawić sam komentarz, bez oceny). Natomiast jeśli ktoś już ocenia, powinien dodać uzasadnienie.

A może są inne propozycje? Wiem, że pewnie już padały, ale po różnych wątkach i trudno to teraz zebrać.
Temat: Witajcie (6)
06 Sty 2013 o 17:46
azi111 napisał:
Witaj
Jestem tutaj dla przyjemności i cieszy mnie emocjonalny odbiór tekstów.Jeżeli zaś chodzi o zawiłości interpunkcji pozostawiam je korektorom. Czasem po prostu chcę pisać tak , a nie inaczej. Oczywiście dopracowuję teksty i korzystam z życzliwych przecież rad.
Pozdrawiam Iza

No to wszystko pięknie! I będzie coraz lepiej.
06 Sty 2013 o 11:44
azi111 napisał:
Witaj
Jestem tutaj dla przyjemności i cieszy mnie emocjonalny odbiór tekstów.Jeżeli zaś chodzi o zawiłości interpunkcji, pozostawiam je korektorom. Czasem po prostu chcę pisać tak , a nie inaczej. Oczywiście dopracowuję teksty i korzystam z życzliwych przecież rad.
Pozdrawiam Iza
06 Sty 2013 o 11:43
Witaj
Jestem tutaj dla przyjemności i cieszy mnie emocjonalny odbiór tekstów.Jeżeli zaś chodzi o zawiłości interpunkcji pozostawiam je korektorom. Czasem po prostu chcę pisać tak , a nie inaczej. Oczywiście dopracowuję teksty i korzystam z życzliwych przecież rad.
Pozdrawiam Iza
05 Sty 2013 o 19:59
Witam! Twoje teksty są interesujące, ale nie odbieram ich jako awangardowych. Wydaje mi się, że nie masz wyboru - jeśli chcesz pisać prozę, musisz ją poprawiać i nie mylić lenistwa czy niechujstwa z awangardą. Jeśli stawiamy znaki interpunkcyjne, to stawiamy je konsekwentnie, a nie "tu postawię, a tu zapomniałam, to będzie dobrze, bo dziwnie".
Naprawdę byłoby szkoda, gdybyś pozostawiała swoje teksty w niedopracowanym stanie - jeśli piszemy dla innych, to zastanawiamy się, jak nasz tekst jest odbierany. Między innymi z szacunku do czytelnika, ale też z prostego powodu, że chcemy, aby inni nas rozumieli. Najfajniej jest, kiedy inni czują to, czego oczekuje autor. A to nie takie proste.
Pozdrawiam serdecznie - autora czy autorkę?
04 Sty 2013 o 17:58
Jestem tu od wczoraj , zdążyłam zamieścić dwa teksty i od razu znalazłam się pod obstrzałem przecinków i wielokropków, ale to nic.................fajnie,że ktoś czyta i ocenia. W literaturze interesuje mnie awangarda i nieprzewidywalne. Uważam ,że proces twórczy pochodzi z innego wymiaru, więc pewne udziwnienia i pozornie mało uzasadnione rozwiązania mają głęboki sens. Interesuje się szeroko pojętym rozwojem duchowym związanym z ideami buddyjskimi, wegetarianizmem i ezoteryką. ......... Nie lubię poprawiać swoich tekstów. Muszą pozostać żywe pourywane , niedokończone z wprowadzające zamęt i niepokój. Właśnie udałam się w poszukiwaniu synonimu, znalazłam go , otrzepałam z kurzu, obejrzałam pod światło i powtórzyłam wyraz............ świadomie powtórzyłam. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Temat: konkurs 'Zadebiutuj z Publixo' (50)
04 Sty 2013 o 16:22
lilly napisał:
Gdyby wymyślić drugi etap zgłoszeń nie przez samych autorów, ale przez ich fanów


Zachowajmy ten pomysł na inny konkurs. Ten obecny ciągnął się długo (bodajże półtora roku), i dalsze przedłużanie czy modyfikowanie może podważyć zaufanie do redakcji portalu. Skoro zaproponowaliśmy konkretne zasady, wypada się ich trzymać, a nie znienacka zmieniać.
04 Sty 2013 o 14:50
Pięknie mówisz, medicusku! Ale chodziło mi o tych nowszych, o rajskiego, ajw, mck48, latarnika, no i o xymo, który się wycofał, a potem zaczął od nowa.
Gdyby wymyślić drugi etap zgłoszeń nie przez samych autorów, ale przez ich fanów, to przecież nie można byłoby mówić o niesprawiedliwości. Sytuacja jest wyjątkowa, bo tekstów jest naprawdę mało. Ale jeśli to oznacza dla lotty problemy, to pewnie musimy zaakceptować, że konkurs jest zakończony.
P.S. Ja rzeczywiście zapomniałam zgłosić mój wiersz, bo za długo czekałam. Ale nie ma tragedii, mój "Cezar, potomek Dropsa" znajdzie się w antologii.
Temat: Forum młodych (7)
04 Sty 2013 o 14:31
Forum Młodych to dobry pomysł. Ja jednak upierałabym się przy tym, żeby nie wprowadzać ograniczeń wiekowych, tylko liczyć na samookreślenie etapu swojej twórczości przez autorów. Różnica mogłaby polegać na tym, że na tym forum nie byłoby ocen tylko komentarze.
Obserwując portal, coraz bardziej widzę konieczność wprowadzenia takiego, bądź podobnego rozwiązania.
Temat: konkurs 'Zadebiutuj z Publixo' (50)
04 Sty 2013 o 12:33
Racja w tym jest. A jednak mi żal.

A może coś na przyszłość? Jakaś antologia tych najlepszych?
Jak już będą baaardzo sławni, to zawsze zostanie pamiątka, że tu byli. Lotto! Czysty marketing.
04 Sty 2013 o 12:04
Byłoby nie fair wobec innych uczestników, że dopycha się nagle poza terminem i regulaminem inne osoby, które wcale się do konkursu nie zgłaszały. Potem będą pretensje do portalu, że nasze konkursy to lipa, że tak naprawdę to publikujemy "po znajomości".
04 Sty 2013 o 11:54
Wczoraj robiłam zestawienie zgłoszonych tekstów i też mi się dziwnie zrobiło, bo nie ma tam tych najlepszych, między innymi Lilly.
Konkurs zamknięty. Opowiadań sporo, a wierszy jak na lekarstwo. Wierzę, że uda się zredagować antologię pokonkursową, ale prywatnie jest mi przykro, że nie znajdą się w niej najlepsze wiersze z portalu.
Lotto! Może dasz się przebłagać? Chociaż po dwa wiersze od każdego z recenzentów? Oczywiście, jeśli Autorzy wyrażą zgodę.
© 2010-2016 by Creative Media
×