Temat: zmiany w systemie ocen, czyli co by było najlepsze? (19)
19 Sty 2013 o 21:20
Nareszcie znalazłam odpowiednie miejsce na moje pytania, przepraszma, ze tak długo to trwało, ale moje połączenie internetowe dziś mocno szwankuje.
Lotto, wrzos 10, medicus, lilly... nie pomyślałyście, ze jeżeli ktoś wstawia ocenę "bardzo dobry" zamiast "bezbłędny", to nie dlatego, że chce obniżyć ocenę, czy udaje wielkiego znawcę, ale dlatego,że nie czuje się na siłach, aby wydać werdykt o bezbłędności tekstu?
19 Sty 2013 o 21:20
wrzos10 napisał:
Zauważyłam, że niektórzy, zwłaszcza "nowo pozyskani" z dumnie prezentowaną ikonką książki pod nickiem w swych ocenach są wielce rygorystyczni. Poczytałam z ciekawości niektóre ich teksty i zamyśliłam się niewesoło. Teraz bowiem książkę można wydać własnym sumptem ewentualnie wykorzystując swój złotousty dar przekonywania kogoś o mecenasowskich zapędach.
Powtarzam po raz n-ty: sam utwór można zjechać od a-z, jednak w przypadku "poprawności językowej"? Tu należałoby zachowywać daleko idącą ostrożność. Bo akurat w moim skromnym przypadku: neofilologa - polonistki, to nie radziłabym być tak akuratnym / akuratną. Ja też posiadam na swoim koncie tuzin pozycji książkowych i nieco literackich nagród, w tym jedną, bardzo dla mnie ważną. A mianowicie nagrodę JM Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2006 roku. Właśnie za poetycką twórczość.


W przypadku wrzosa jest to szczególnym nieporozumieniem. Mnie też przykro i chciałabym, żebyśmy nie musieli denerwować się takimi sprawami.
19 Sty 2013 o 21:17
lilly napisał:
Mnie też interesuje, kiedy wreszcie będą możliwe komentarze bez oceny. To jednak trochę denerwujące, jeśli ktoś pisze w komentarzu, że tekst wspaniały itd. w podobnym tonie, a daje ocenę zaniżoną. Przynajmniej w przypadku za język coś się nie zgadza, bo inni, solidni komentatorzy nie znaleźli błędów. Właśnie dzisiaj przeczytałam dwa podobne komentarze pod moimi opowiadaniami.
Czy trzeba to tylko olewać?


Przepraszam autorkę tych komentarzy za może zbyt pośpieszną skargę, w postach sprawę wyjaśniłyśmy.
Co nie zmienia faktu, że system bez ocen wydaje się bardzo potrzebny.
Temat: 'Poprawność językowa' czyli 'masło maślane' (11)
19 Sty 2013 o 21:11
Także czekam z niecierpliwością na obiecane komentarze bez ocen.
W przypadku wrzosa ocena bardzo dobra, a nie bezbłędna, za język jest po prostu śmieszna. I rozumiem jej podenerwowanie, kiedy obcina jej się tę ocenę, nie podając żadnego argumentu.
Mam nadzieję, że rozwiązanie problemu jest tuż tuż.
19 Sty 2013 o 20:32
Powiedzcie mi proszę czy jest jakiś sposób wystawiania komentarzy, bez wystawiania ocen?
I drugie pytanie.
W jaki sposób może oceniać poprawność językową ktoś, kto nie ma zasad pisowni polskiej w jednym paluszku?
I trzecie
Czy nie byłoby bardziej sprawiedliwe, gdyby wystawianie ocen pozostawić tym, którzy mają odpowiednie wiadomości i czują się na siłach, a pozostałym dać możliwość oceny tekstu tylko komentarzem?
Dziękuję serdecznie za uwagę.
Temat: zmiany w systemie ocen, czyli co by było najlepsze? (19)
19 Sty 2013 o 19:51
Mnie też interesuje, kiedy wreszcie będą możliwe komentarze bez oceny. To jednak trochę denerwujące, jeśli ktoś pisze w komentarzu, że tekst wspaniały itd. w podobnym tonie, a daje ocenę zaniżoną. Przynajmniej w przypadku za język coś się nie zgadza, bo inni, solidni komentatorzy nie znaleźli błędów. Właśnie dzisiaj przeczytałam dwa podobne komentarze pod moimi opowiadaniami.
Czy trzeba to tylko olewać?
Temat: konkurs 'Zadebiutuj z Publixo' (50)
19 Sty 2013 o 19:25
Pojawiła się pomyłka podczas liczenia nominacji. Estera dostała 4 nominacje. Serdecznie pozdrawiam.
19 Sty 2013 o 19:22
Bardzo się cieszę, że mój wiersz znajdzie się w pokonkursowym tomiku zbiorczym. Dziękuję za nominacje, przychylne recenzje oraz punkty. Pozdrawiam osoby, które również wzięły udział w konkursie.
19 Sty 2013 o 15:13
Serdecznie dziękuję. Gratuluję i pozdrawiam.
18 Sty 2013 o 22:56
Gratulacje dla wszystkich zwycięzców!!!
18 Sty 2013 o 21:59
Wspaniała wiadomość, dziękuję:) graulacje dla pozostałych lauteatów:)
18 Sty 2013 o 21:11
Ja również dziękuję za tak wspaniałą wiadomość:-)

Pozdrawiam!
Temat: Czym jest dla Was poezja współczesna? (6)
18 Sty 2013 o 20:14
Dla mnie poezja współczesna to nic w porównaniu z klasyczną choć są poezje nowoczesne warte czytania:)
Temat: Od kiedy czytamy dziecku? (7)
18 Sty 2013 o 20:13
Ja mojej córce czytałam juz jak byłam w ciaży i robię to do dziś :P
Temat: Czego aktualnie słuchasz? (34)
18 Sty 2013 o 20:12
Radia i wszystkiego co w nim leci :P
Temat: Wydawnictwo My Book (7)
18 Sty 2013 o 20:11
A jak to działa? Piszecie książkę i wysyłacie ją im? Ile stron mają wasze książki można je kupić w formie papierowej?
Temat: Kilka zasad dot. pisania dialogów (4)
18 Sty 2013 o 20:06
Dobra lekcja, przynajmniej wiadomo co i jak beż żadnych domysłów i faktycznie powinni uczyć tego w szkole może nie było by potem tylu błędów w pisaniu i czytaniu.
Temat: Jim Holtje - Potęga opowieści (2)
18 Sty 2013 o 20:02
Też to czytałam i musze powiedzieć że wart6o było choć na początku nastawiona do niej byłam bardzo sceptycznie :P
Temat: Witajcie (6)
18 Sty 2013 o 20:01
Cześć jestem nowa :P
Temat: konkurs 'Zadebiutuj z Publixo' (50)
18 Sty 2013 o 19:14
Dziękuję bardzo! Jestem niezwykle przejęty i dumny! Pozdrawiam wszystkich laureatów i tych, którym się tym razem nie udało. Warto pisać i publikować!
© 2010-2016 by Creative Media
×