Przejdź do komentarzyZ głową we mgle i nogami w chmurach
Tekst 26 z 127 ze zbioru: Co w przyrodzie piszczy
Autor
Gatunekprzygodowe
Formaproza
Data dodania2019-08-12
Poprawność językowa
Poziom literacki
Wyświetleń862

Z głową we mgle i nogami w chmurach


Uwielbiam spacery we mgle i fotografowanie otulonych mgłą krajobrazów. Spacerując na łonie natury wczesnym, zamglonym porankiem, można doznać oczarowania. Skąpane we mgle widoki są bajecznie piękne. Pełne ekspresji. Wokół niesamowita atmosfera. Wspaniałe, zdrowe powietrze. Rozkosz.W czasie takich spacerów można nie tylko podziwiać cudowne krajobrazy mgłą otulone, ale także zdrowo się dotlenić. Ba, wręcz płuca wspaniale przeinhalować. I to za darmo. We mgle oddycha się przyjemnie i lekko. Płuca pracują jak u niemowlaka.

Gdy tak spaceruję we mgle, a właściwie maszeruję, momentami wydaje mi się, że sama mgłą się staję. Tak lekko się czuję. Bajeczne to uczucie.

W górach natomiast można podziwiać jeszcze inne zjawisko. Niskie chmury — z góry. Niecodzienna to okazja widzieć spływające po stokach chmury. Niezapomniany widok! Mieszkam w górach, mam więc nieraz okazję widoki takie podziwiać… Za każdym razem jestem nimi oczarowana.W dniach, kiedy zapowiada się piękna, słoneczna pogoda, poranna mgła szybko opada. Jeśli się więc chce skorzystać z dobrodziejstw mgły, trzeba się pośpieszyć z wyjściem z domu. Takie spacery polecam zwłaszcza alergikom. Mgła, obok deszczu, jest przecież najzdrowszym naturalnym filtrem powietrza.


  Spis treści zbioru
Komentarze (5)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
Piękne fotografie, ale po sąsiedzku coś chyba zginęło. Kojarzy mi się to z ulicą Mysią i z filmem "Zakazane piosenki".
avatar
Janko, no rzeczywiście, zginęło... Rany, ale gdzie?!!! We mgle? A może w chmurach? Nie? To z pewnością w odmętach... głupoty, gdzieś tam na ulicy Mysiej pod Memoriałem Wolnego Słowa.
No cóż, mamy tu parę zatwardziałych zwolenników "dobrej zmiany" i buraka... Ale jeszcze trochę i bokiem im wyjdzie. Jak nie jedno, to drugie.
A teraz pędzę do lasu z psem na dłuuugą wędrówkę. I to jest życie! Kocham to. A zwolennicy niech sobie siedzą prze ekranem telewizora i oglądają TVP Info, zaciskając zęby i przełykając żółć nienawiści. ;)
Miłego dnia, pozdrawiam. :)
avatar
Miłość przyrody i świata
Ludzi jednoczy i brata.
avatar
Tytuł "Z głową we mgle i nogami w chmurach" to piękna i bardzo pojemna metafora naszej ludzkiej kondycji: dokądkolwiek byś się nie zwrócił i nie poszedł, wszędzie NIE WIDZISZ żadnych kierunkowskazów; żyjemy w wiecznej ćmie domysłów, wątpliwości i domniemań
avatar
Emilio, bardzo mi się podobają Twoje słowa: "Miłość przyrody i świata Ludzi jednoczy i brata". Jestem za! Zawsze byłam... ;)
© 2010-2016 by Creative Media
×