Multimedia

W Publixo.com możecie prezentować utwory także w postaci multimedialnej – wyrecytować swój wiersz, przeczytać opowiadanie czy fragment powieści, lub zamiescić inne materiały, ilustrujace Waszą twórczość literacką. Poniżej instrukcja krok po kroku.

Filmiki (YouTube)

 1. Po pierwsze, musicie mieć film przesłany na YouTube. Teraz przechodzimy do etapu niezbędnego do zamieszczenia filmu na PubliXo, czyli skopiowania stosownego kodu: pomoc YouTube.
 2. A następnie wklejamy kod w odpowiednie okienko na PubliXo, podobnie jak dla nagrań dźwiękowych - patrz punkt 3 poniżej.

Nagrania dźwiękowe

 1. Zakładamy konto na soundcloud.com. Jest to serwis podobny do YouTube, tyle że służący do prezentacji nagrań, a nie filmów.
 2. W górnym menu kliknąć „Upload & Share”. Pojawią się do wyboru dwa klawisze:


  Choose files - to ładowanie gotowego pliku dźwiękowego, nagranego wcześniej dowolnym programem. Po jego kliknięciu pojawi się okienko wyboru pliku z naszego dysku. Po wybraniu nastąpi automatyczne przejście do kolejnego ekranu. Teraz trzeba poczekać, aż nasz plik się załaduje, co będzie wygladało tak:

  Widocznymi na ekranie opcjami możemy nie zawracać sobie głowy. Ważne tylko, by "Settings" ustawić na "Public":

  Po kliknięciu "Save" pojawia się ekran z naszym utworem. Klikamy w "Share" i kopiujemy zawartość pola "Embed code":

 3. Wreszcie pora podłączyć nasz utwór do PubliXo. Wędrujemy do zakładki Moje konto > Moje utwory. Na liście utworów znajdziecie nową opcję - multimedia:

  Klikamy, wklejamy link w okienko, zapisujemy. Gotowe!


© 2010-2016 by Creative Media
×