Przejdź do komentarzyMgielne impresje
Tekst 37 z 128 ze zbioru: Co w przyrodzie piszczy
Autor
Gatunekprzygodowe
Formaproza
Data dodania2019-12-14
Poprawność językowa
Poziom literacki
Wyświetleń689

Mgielne impresje


Spacerując na łonie natury wczesnym, zamglonym porankiem, można doznać oczarowania. Skąpane we mgle widoki są bajecznie piękne. Pełne ekspresji. Wokół niesamowita atmosfera. Wspaniałe, rześkie powietrze. Rozkosz.

W czasie takich spacerów można podziwiać cudowne, otulone mgłą krajobrazy. W bezchmurny zaś poranek można zachwycać się także wschodzącym słońcem owiniętym tajemniczym woalem. Ale przede wszystkim, można się zdrowo dotlenić. Ba, wręcz płuca przeinhalować doskonale. I to za darmo. We mgle oddycha się przyjemnie i lekko. Płuca pracują spokojnie, miarowo, jak u niemowlaka.

W dniach, kiedy zapowiada się piękna, słoneczna pogoda, poranna mgła szybko opada. Jeśli się więc chce skorzystać z jej dobrodziejstw, trzeba się pośpieszyć z wyjściem z domu. Takie spacery polecam zwłaszcza alergikom. Wszak mgła, obok deszczu, jest najzdrowszym naturalnym filtrem powietrza. 


  Spis treści zbioru
Komentarze (4)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
"Niezręczny anioł wylał z konwi mleko".
Piękne zdjęcia.
avatar
Dziękuję Mikesz za miłe słówko. :)
Ładnie L.Mariańska opisuje mgłę, ale ja, jako fanka panteizmu, myślę, że o „niezręczności" tu mowy być nie może. ;) Mgła to piękne dzieło Matki Natury. Jedno z wielu. Ulotne, ale piękne.
avatar
Piękne fotografie podparte niezwykłym tekstem.
Życzę Wesołych Świąt i udanego Nowego 2020r.
Pozdrawiam serdecznie
;)
avatar
Tsmat, dziękuję za miłe słówka i życzenia. Ja Tobie również życzę radosnych Świąt i powodzenia w Nowym Roku. Pozdrawiam. :)
© 2010-2016 by Creative Media
×