Przejdź do komentarzyO Franku spod Gołymina
Tekst 143 z 200 ze zbioru: Kontynuacje nieustannych kontynuacji
Autor
Gatuneksatyra / groteska
Formafraszka / limeryk
Data dodania2020-07-16
Poprawność językowa
Poziom literacki
Wyświetleń507

O Franku spod Gołymina


Pryszczaty Franek spod Gołymina

mówił, a wprost mu płonęła mina,

gdyż do niego zadzwoniła

i niezwykle miła była

sama caryca von Katarzyna.

  Spis treści zbioru
Komentarze (8)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
A my, zwykli obywatele, ubaw mamy po pachy. ;)
avatar
Michalszko, dzięki! A mnie się marzy... Nie, nie kurna chata, lecz żeby przykładowo zadzwonił do mnie Archanioł Gabriel. A co, nie mogę mieć takich marzeń!?
avatar
A jasne, że możesz. ;) Ja z kolei marzę o tym, aby Wszechświat wysłał na naszą Planetę inteligentne istoty pozaziemskie, które zrobią porządek ze złymi ludźmi... Wszystkimi. :)
avatar
Pana limeryki mają wspólną cechę. która mi imponuje. Potrafi Pan wkomponować sensowny tekst w ramy. U mnie jest odwrotnie. Najpierw piszę, a potem się zastanawiam jakie pasują ramy. Limeryk to bardzo wymagająca formuła.

Co do treści, to aż mi żal tego bidoka. Musiałbym się wstydzić. Na szczęście na niego nie głosowałem.
avatar
Bardzo dziękuję za komentarze. Michalszko, jeżeli szukasz inteligentnych istot, choćby pozaziemskich, to pamiętaj, że z założenia musisz wyeliminować absolwentów UJ.
avatar
O tak, Janko, zapamiętam. ;)
avatar
Ape, bardzo dziękuję i odpowiadam. Najzwyczajniej w świecie brakowało mi jednej zgłoski i coś musiałem znaleźć. A von dlatego, że ta partykuła w kulturze i obyczajach niemieckich oznacza szlachectwo, podobnie jak de we Francji, a van w Holandii. A caryca Katarzyna II Wielka to przecież urodzona 2 maja 1729 roku w Szczecinie księżna Zofia Augusta Anhalt-Zerbst.
avatar
Dukanie najlepsze w tym. Jeden profesor dzisiaj skomentował, to kolki dostałem. Tak było: no, no, no, nn, nn no, yes, yes, yes. Jak przy stosunku analnym. heheh
© 2010-2016 by Creative Media
×