Przejdź do komentarzyHity spod czapy
Tekst 82 z 69 ze zbioru: Zrzędzian
Autor
Gatunekpublicystyka i reportaż
Formaproza
Data dodania2022-06-25
Poprawność językowa
Poziom literacki
Wyświetleń86

O jakości informacji można cięgiem i temat nie będzie wyczerpany w zasadzie nigdy.  Zdarzają się w przyrodzie ochotnicy zdobywania rzetelnych informacji o świecie. Jednakże pozyskiwanie to jest utrudnione przez zalew sprzecznych i częstokroć wykluczających się wiadomości.


Zdarzają się  też figury o wydrylowanych mózgach i takim osobnikom wystarcza rachowanie do stu, intratna posadka i bredzenie za opłatą. Skłonni są za odpowiednią cenę zeszmacić wszystko i wszystkich. Posiłkując się plotkami, oszczerstwami, pomówieniami, starają się być wiarygodni. A ponieważ zdają sobie sprawę, że jakaś cząstka ich plwociny przylepi się do ofiary, cieszą się jawnie i złośliwie.


*

Kiedy biorę się za czytanie wiadomości, oczekuję, że przeczytam wiadomości, a nie ploty oparte na braku sensu. To znaczy otrzymam fakty bez naddatków i pieprzenia od rzeczy. Przykładowo w dniu tym, a tym, zdarzyło się to i to. Przeczytam  konkret. Nie zostanę poinformowany, że na drodze do ruiny, miglanc o podejrzanej twarzy dysydenta, kucnął pod tęczowym krzakiem w ramach rozwolnienia. Tu zapowietrzam się z oburzenia.

*

Czuję się skołowany faktami robiącymi wrażenie autentycznych i pogrążam się w zadumaniu o tym, jak nie jest, a jak być powinno. Z nami, z naszym rozsądkiem i bezkarnym pośpiechem w wydawaniu niszczących wyroków na drugiego człowieka. Wspominam więc czasy wolne od sklerozy. O ile pamiętam, kretynów też było zatrzęsienie, ale nie umieszczano ich na wystawie.


Przykładem  niech będzie sytuacja Tomasza Lisa. Mówiąc  językiem z magla J. Jakimowicza; wiem, bo COŚ wiem. A mówiąc swoim, nie mam bladego pojęcia, jakim jest rzeczywiście; z jednej strony docierają mi do oka i ucha wieści o jego wulgarnych poczynaniach, z drugiej, znam faceta z telewizji oraz prasy, w których to przekaziorach zachowywał się przyzwoicie. Oczywiście, na wizji. Bo po zgaszeniu jupiterów, nie mam pojęcia. Ale też nie mam powodu przypuszczać, że zmieniał się w obyczajowego wampira. Ale też nie mam argumentów, by dawać wiarę jego zaprzeczeniom.

*

Obiektami medialnego ataku zostało wielu. Ostatnio Mann, a jeszcze ostatniej, Orłoś, niemalowane persony TVP z ludzką twarzą. Zasłużeni dla kultury, co już powoduje wściekłość w szeregach moralnych analfabetów z kurwizji. Komu zatem wierzyć, w co ufać, gdy człowiek przez lata uchodzący za uczciwego, okazuje się znienacka kanalią? A ludzi winnych bez dwóch zdań, tak lekko przychodzi zmienić w kryształy i brylanty?


  Spis treści zbioru
Komentarze (2)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
Jak to więc na tym naszym pięknym świecie jest:

czy to aktorzy ze swojej wysoko postawionej sceny obrzucają swoją kochaną widownię zgniłymi jajami i pomidorami?

Czy może odwrotnie:

widownia - swoich podziwianych przez dziesięciolecia aktorów??

Nie pchaj się na scenę!
Wie to nawet szczenię.
W każdej scenie w cenie
Sceny przekręcenie.
avatar
Czy szan. Autor w i d z i jakieś pozytywy naszego polskiego unijnego europejskiego publicznego życia?

Nie można karmić swoich Odbiorców wyłącznie żółcią
© 2010-2016 by Creative Media
×